Beth Quist – Silver

Beth Quist – Silver

[kml_flashembed movie="http://magnatune.com/img/magnatune_player.swf?playlist_url=http://magnatune.com/artists/albums/quist-silver/hifi.xspf&autoload=true&autoplay=true&playlist_title=Silver%20:%20Beth%20Quist" width="500" height="120" wmode="transparent"/]

4 oktava çıkan soprano sesiyle Beth Quist, en son albümü Silver’da bize Doğu’nun melodilerini Batı’dan mırıldanıyor.

Beth Quist

Yazılarımı uzun süredir takip edenler, sirkleri ne kadar çok sevdiğimi bilirler. Henüz canlı olarak hiç izlemesem de mutlaka görmek istediğim sirk performanslarından birisi de “Cirque De Soleil”dir. Sirki adeta bir sanat gösterisine dönüştüren bu sirkin gösterilerinde çalınan canlı müzik o kadar kendi nevi şahsına münhasırdır ki adeta new age ya da world music kategorilerinin özel bir alt türüne dönüşmüştür. Bugün albümünü yayınladığım Beth Quist, Las Vegas’taki Cirque De Soleil’de (KA) vokal yapan bir sanatçı.

Sesini olağanüstü bir şekilde enstrüman gibi kullanan Beth Quist bununla yetinmeyip santur, cimbalom, dümbek, gitar, flüt ve ney gibi enstrümanları da çalabiliyor. Sirk dışında film müzikleri de besteleyen sanatçı Afro Celt Sound System, Nawang Ketchog, Kitaro ve Bobby McFerrin gibi ünlü müzisyenlerle de ortak çalışmalar yapıyor.

Silver adlı son albümünü dinlediğinizde size garip bir şekilde tanıdık gelen ama bir o kadar da farklı melodiler duyacaksınız. Bunun sebebini sanatçının müzik eğitiminde aramak gerek. Zira özellikle Balkan müziklerine ilgi duyan sanatçı Bulgar, Makedonya ve Türk müzikleri ve enstrümanları konusunda özel dersler almış. Öğretmenlerinden biri ABD’de yaşayan Ömer Faruk Tekbilek.

Beth Quist

Albümün telif haklarını görmek için tıklayın.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

18 Responses to Beth Quist – Silver
 • tevfik

  teşekkürler devletşah bu güzel hediye için

 • hakan

  Çok güzel bir müzik.Bu tür lezzetleri de paylaştığın için teşekkürler Devletşah

 • Meral

  Sevgili Devletşah bu eşsiz müzik ziyafeti için çok teşekkürler.Yüreğine sağlık.Sevgi ve dostlukla kal.

 • Gül Nur

  İlacım mp3 kategorisinde saklıymış sanırım… Sana teşekkürlerimi gönderiyor ve sıradan devam ediyorum Devletşahçım:)

 • Serdar YEÅ?Ä°LYURT

  Dinlenmenin değişmez günüdür Pazar! Çoğu insan, daha fazla uyur yatağında. Bazıları Cumartesi gecesinden kalmıştır, sızmıştır. Sabah egzersiziyle sağlığını muhafaza etme çabasındadır kimileri. Kimileri, dünyevi istek ve arzularından bir nebze olsun uzaklaşmak ve dünyevi tortulardan arınmak niyetiyle tutacağı orucunun ilk durağı olan “sahur vakti”nden sonra üzerine çöken rehavetin etkisindedir hala. Kimileri de, alışkanlıkları gereği veya ayrı bir keyf olması dolayısıyla balkonda, terasında veya avlusunda aile olmanın verdiği güzelliğin kattığı “gönül birliği” eşliğinde kahvaltısını yaparken bu Pazar sabahında, bendeniz ise, daha bir sakin, dingin bir zihin edasıyla ve tek başıma olmam dolayısıyla ofisime geldim, çalışıyorum. Evet, sanki haftaiçinin herhangi sıradan bir günü gibi ama kendi içimde daha bir “hoş” şekilde çalışıyorum. Ve (her na kadar biraz kırgın olsamda şahsınıza, yinede) açtım devletsah.com’u ve dinlemeye başladım bu “ruh ilacı” mahiyetindeki güzide eseri.. Bu güzellikteki albümleri farkedebilmekte ayrı bir marifet bana göre! Ve bizimle paylaştığınız için tekrar teşekkürler..

  Sanırım biraz uzun bi yorum oldu! 🙂

  Serdar YEÅ?Ä°LYURT
  (serdar.yesilyurt@mynet.com)

 • CAN

  gerçektende harika bir müzik ve ses
  tüm yorgunluğumu alıp götürdü adeta ne stres kaldı ne de yorgunluk bir de yanında kahve varsa …

 • SEREN

  sitenizle yeni tanıştım.sitenizde gezinirken çok farklı ve özel olduğunu müzik seçimlerinizle anladım.sizi tebrik edeim ve ayrıca bu güzel melodiler için teşekkürler…..

 • Gamze BOZO

  DEĞERLİ DEVLETŞAH SAYESİNİZDE HARİKA BİR MÜZİK KEYFİ YAŞIYORUZ

 • hayzer

  devletşah seçtiğiniz müzikler gerçekten ortalama herkesin seveceği türden.sorun şu ki,müziği dinlerken sitenizde gezinilemiyor.selin çağlayan bunu ayarlamış.siz de yapabilir misiniz acaba.şimdiden teşekkürler

 • Devletşah

  Hayzer;

  Dinlemek istediğin müziğin sayfasını açıp aşağıya alıp, yeni bir browser’da siteyi tekrar açarsan dinleyebilirsin. Selin hanımın sitesinde sistem sürekli müzik çalıyor. Dolayısı ile dinlemek istemeyenler için hoş olmuyor. Ayrıca siteyi çok ama çok yavaşlatıyor.

 • yasemin

  harika

 • gökçen

  Nasıl billur bir sestir Allahım bu,nasıl huzur veriyor insana,bir yıl önce yayınlanmasına rağmen, yeni keşfettim,üzgünüm:( Daha önce hatta çoook daha önce denk gelmek isterdim Beth Quist’e. Devletşah hanım,dünya görüşünüzi ve tercihlerinizi ayakta alkışlıyorum…

 • Serdar Yeşilyurt

  28.10.08..

  Yani, bu albüm için yaptığım ilk yorumumun üzerinden tam bir yıl geçmiş.. İnsana tam’da “vay beee” dedirtecek anlardan birini yaşıyorum şu esnada. İnanın duraksadım şu an.. Yukardaki ilk yorumumu yazarken ki halet-i ruhiyemi yaşadım sanki az önce! Ve ne ilginçtir ki, aradan tam bir yıl geçmiş, bu bir yılda ne olaylar ne badireler yaşamışım ama sanki hiç yaşanmamış ve ben yukarıdaki yorumu sanki biraz önce yazmışım gibi hissediverdim bir an!!
  Hayat bu; Yaşanır gider.. Ama hiç yaşanmamış gibidir..!! Koca bir kurgunun parçasıyız, bir halüsilasyon silsilesi sanki akıp giden şu ömür..

  Peki ne diye yaşar insan bu kurguyu..?? Bilen varmı içimizde??

  Neyse, sanırım biraz da müziğin ulviyetinden olsa gerek, daldım yine dipsiz derinliklere.. Affola!!

  Yarın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız.. Bu uğurda can veren, herşeyini feda eden o ulvi canlara, o yüksek mertebenin halis malikleri olan tüm şehitlerimize selam olsun, ruhları şad olsun.. (Onlara duyduğum minnettarlığın ifadesi mümkün değil mevcut lisan-ı halimle!)

  Ve hepimizin Cumhuriyet bayramı kutlu olsun, içindeki tüm renkleri ve değerleriyle, cumhuriyetimiz daim olsun..

  Herkese selam olsun.. 🙂

 • Ozan Kılıç

  FF’de görüp geldim bu sayfaya. iyiki de gelmişim, cirque du soleil’in inanılmaz vokalistinin başka kişiler tarafından da takip edildiğini bilmek çok hoşuma gitti..

  İngiltere’deki gösterilerine bir arkadaşım (beni çatlatmak pahasına da olsa) gitti ve bana daha sonra webcam’den gösterdiği üzere ellerinin alkışlamaktan kıpkırmızı olduğunu, inanılmaz bir gösteri olduğunu, hayatta ölmeden yapılacak 100 işin top10 listesinde bulunduğunu, gitmezsem “yuh bana” olacağını öğrendikten sonra ülkemize en yakın oldukları bir zamanda çadırın tentesinin altından girip birilerine yakalanma pahasına bile olsa o gösteriyi izleyeceğimi biliyorum. O da olmadı seneye amerika’da bir gösterileri olursa ona para verip gitmeyi de düşüneceğim 🙂

  ha neden yukarıda bu kadar mantıksız ve uzun cümleler kullanarak bir paragraf oluşturdum; çünkü sayfa açıkken player’da çalan müziğe dalıp gitmişim hayaller kurmuşum kafamda.. parça bitince anladım..

 • Skat

  Din nasıl afyonsa,bu müzikler de morfin; ama güzel morfin.

 • eylül

  sitenizi sahiden çok beğendim. başkalarının yaşamına güzel bir not düşüyorsunuz aslında. erişemeyeceğim bazı albümleri dinleme imkanı sağlıyorsunuz. çok ama çok teşekkürler emeğiniz ve anlamlı çabanız için.

 • Ebru Erdoğan

  Merhaba, uzun zamandır sizi takip ediyorum.Müzikler ilgi çekici, paylaşımlar için teşekkürler…

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER