Siz neyle besleniyorsunuz?

Siz neyle besleniyorsunuz?

UNO Rus Çavdar Ekmeği

Bir kaç hafta önce Blogger’dan bir e-posta aldım. Önce bir yerlerden e-postamı alıp yolladılar herhalde diye düşünüp açmamaya karar verdim. Ancak konu kısmındaki ‘UNO Blogger Sofrası‘ metni ilgimi çektiği için gözatmaya karar verdim. E-postanın içine girdiğimde beni daha da şaşırtan birşey bekliyordu.

Düşünün şimdi. Bir firmadan Sofra kelimesi geçen bir posta alıyorsunuz. Ne beklersiniz standart bir yemek daveti değil mi? En fazla standart metnin üzerine yazılmış adınız olur. Sayın ABC diye başlayan ve herkeste aynı devam eden bir davetiye. İşte şaşırdığım nokta buydu. UNO beni, sitemi tanımış, nelerden hoşlandığımı anlamış ve tamamıyle bana özel bir davetiye hazırlayıp yollamış. Şöyle başlıyordu davet ‘Biliyoruz, yeni bir şeyler söylemeyi seviyorsunuz! Yepyeni ve birbirinden lezzetli tarifler vermeyi de..’

Bir pazar kahvaltısını beraber yapmak istiyorlardı. Başka bloggerlar da katılacaktı. Kendileriyle keyifli bir gün geçireceğimize inandığım için tekliflerini hemen kabul ettim. Yanılmamışım.

UNO

Günler günleri kovaladı ve Uno Blogger Sofrası dün Marmara Yelken Kulübünde kuruldu. Blogger sofrası yalnız yemek blogları değil pazarlama bloglarından da aramıza katılanlarla rengarenkti. Sayamadığım kadar çok çeşitle kahvaltımızı yaptıktan konu sonra sebebi ziyaretimize geldi.

Tek sebep vardı. Uno ürünlerini kullanıp, gönüllü olarak onlardan bahseden bizlere teşekkür ediyordu. Hani meşhur bir banka reklamı vardı, gazetenin yanına kahve ikram eden taksiciyle olan. İşte o misal bize soruyordu:’Başka bir arzunuz?’

Ekmekleri, firmaları, alışkanlıklar hakkındaki sorduklarımıza cevap verdiler. ‘Şu ekmeğiniz daha sert olsa şu amaçla kullanılabilir mi sanki’ dedik, ‘Ar-Ge’ye bildirelim incelesinler belki öyle bir çeşit çıkarırız’ dediler. ‘Paketler daha küçük olsa’ dedik, ‘Daha önce denedik, pek gitmedi’ deyip konuyu anlattılar.

Anlayacağınız biz sorduk onlar söyledi. Bir nevi açık mutfak gibiydi. ‘Madem ürünlerinize bu kadar güveniyorsunuz fabrikanızı görsek’ dedik. ‘Hay hay’ dediler. Gidip görünce ondan da bahsederim sizlere.

Dün biz onlardan aldığımız ekmekçilik bilgisiyle beslendik, onlar bizlerden aldıkları fikirlerle… Akşam da hediye edilen Uno Çok Tahıllı Ekmek ile yaptığımız muhteşem tostlarla beslendik.


Uno Hale Caneroglu from devletsah on Vimeo.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

12 Responses to Siz neyle besleniyorsunuz?
 • Deniz

  Biz Büyümek ile besleniyoruz, kızarmış hali de çok lezzetli oluyor. Fakat asla bayatlamaması ile ilgili kafamda soru işaretleri var. Siz paketlerin küçülmesini önermişsiniz, ben de Büyümek’in büyümesini öneriyorum 🙂 Evimizde büyümek için çabalayan bir Büyümek canavarı var çünkü.

 • Bengi

  Ben uzun süre dayanan ekmek fikrinden ürktüğüm için Uno tüketmiyorduk. Ta ki üstteki yorum sahibi bayanın Büyümek canavarının kızarmış ekmeklerinden tadana kadar! :))

  Daha bu sabah aklımdan geçirmiştim. Acaba Uno’ya söylesem, ambalajlarının ağzını daha güvenli bir şekilde kapatırlar mı? Çünkü her aldığımda, benden önce birileri açmış olabilir mi? diye düşünmeden edemiyorum.. :/

 • Devletşah

  Deniz ve Bengi;

  Ben de zaman zaman büyümek alıyorum. Çok güzel oluyor. Kızartıp biraz da tereyağ mımmm… Dün Alman ekmeğini denedim. Kaymak ve balla nefis oldu. Tahıllısını da dün denedim o da süperdi. Yarın rus çavdar ekmeğini deneyeceğim bakalım nasıl.

 • Yasemin Aslıhan Babalık

  ben de davet edildim ancak iptal edemediğim programım sayesinde katılamadım çok istememe rağmen.çok merak ediyordum ortamı.umarım bir sonrakine kısmet olur

 • Handem

  Yıllardır paketlenmiş ekmekler ile beslenirdik aslında… Evimizde eski usul belirlenmiş sofra saati olmadığından, sıkça aniden dışarıda yemeğe karar verebildiğimizden mevcut türk ekmekleri tükenmiyor, bayatlayıp gidiyordu… UNO’nun yıllar evvel ekmeğinizi sizden başka kimse ellemesin benzeri sloganı, paketlenmiş olması ve 1 hafta kadar rahatlıkla buzdolabında saklayabilmem benim yaşam tarzıma çok rahat uyum sağladı… Diyete başladık UNO Light aldık, kızımız oldu UNO Büyümek aldık, misafir geldi UNO çeşitlerini sofraya koyduk… biz güvenle besleniyoruz.

 • hacer

  Bende bayatlamadan kaldıgı ıcın şüphe ile bakıyorum ve açıkçası almıyorum,almak için markete gittiğimde hemen içindekiler bölümüne bakarım .Bir ekmeğim içinde ne olabilirdi ki su un vb.ama kimyasallar işin içine girince almıyorum doğrusu.İçindekilere baktığımda E-.. ile başlayan katkı madd.görünce almıyorum,almayı çok istesem de çünkü hakikaten çok kolaylık ve çok lezzetli.Daha doğal bişiyler olsa h,ç fena olmaz,hele çocuğuma aslaa yedimeyi düşünmem.

 • asiyepmir

  Bende uno nun tam buğday ekmeğini aldım paket büyük olduğu için gününde bitiremedim.Annemde bakmış günü geçmesine rağmen bir durum yok buzluğa koymuş köftede kullanılır diye.Ben bu ekmeği kullanayımmı.Paketler hem küçük boy hemde büyük boy olsa isteyen istediğinden alsa.Çünkü evde benden başka tüketen olmayınca koca paket bitmiyor.Kilit sistemide güvensiz buluyorum kaç paketin açılmış olduğuna şahit oldum duyurulur.

 • Ceylan

  Ben tam bir Uno-koligim !! Diyet yaparken light, normal zamanda mutlaka Tam Bugday, ogluma Buyumek..! Oyle marka bagimlisi oldum ki baska marka almamak icin market market gezerim gerekirse ! Cok takdir ediyorum Uno`yu. Kilit sisteminin gelistirilmesi konusuna katiliyorum.
  Bu girisim ise bir kez daha pazarlama alaninda ne kadar dogru noktalara bastiklarini, fikir liderlerini iyi tanimlayip anladiklarini gosteriyor. Umarim pesini birakmazlar, zira bu tur projelerin en onemli basari kriteri surdurulebilir olmasi ve pesinin birakilmamasi. Esas ses genelde 1 yili devirdikten sonra geliyor ama o zamana kadar sabirli olan az oluyor.
  Tekrar tebrikler, keske Istanbul`da olup da katilabilseydim diyorum!

 • Serkan

  Bende Uno’nun ürünlerini kullanıyorum ve gayet memnunum.

 • korhan

  unonun ekmeğinize elletmeyin reklamı vardı.
  olsada seyretsek.

  az yiyorum temiz ve canımın istediği gibi besleniyorum.

 • esra

  merhaba,
  bende geleneksel esmer, çok tahıllı olanını tercih ediyorum…gerçekten lezzetliler……..

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER