Picasso Türkiye'de

Picasso Türkiye'de

Picasso

Ünlü ressam Bernard Ruiz – Picasso’nun eserleri sergi için geliyor.

21 Kasım 2005’ten 26 Mart 2006’ya kadar Sakıp Sabancı Müzesinde Picasso’nun resimleri, gravürleri, heykelleri sergilenecekmiş. Ayrıca Picasso’ya ait yazışmalar ve fotoğraflar da bulunacakmış. En önemli kısım ise daha önce hiç sergilenmemiş eserlerin ilk defa burada sergilenecek olması.

Sergi dışında Picasso’nun eserleri konusunda uzmanlaşmış kişilerin seminerleri olacakmış. Ve Picasso hakkında film gösterimleri.

Yıllar önce Dali sergisine gittiğimde çok heyecanlanmıştım. Bu o sergiden çok daha büyük olacağa benziyor. Sabırsızlıkla bekliyorum. Sergiye gideceğimiz günün programını bile yaptım. Sabah kahvaltısı için Emirgan’daki denize nazır kahvelerden birisine gidilecek. Kahvaltıdan sonra müzenin açılış saati 10:00’a kadar sahilde yürünecek. Ardından da sergi gezilecek. Sergi gezildikten sonra müze’nin harika bahçesinde sabah’tan demlenip termosa konulan çay içilirken yanımızda götürdüğümüz kitap okunacak.

İnşallah yağmur yağmaz 🙂

Kalıcı bağlantı

Recent Posts

7 Responses to Picasso Türkiye'de
 • nuray canıgür

  muhteşem bir sergi olmalı .keşke İstanbul’da olup görebilseydik.yüzyılın dahisni seyretmek çok heyecan verici olmalı .İyi seyirler.

 • Buket Erçiçek

  Picasso’nun kendine özgü bir resim figürü olması ve yaratıcılığı beni gerçekten çok şaşırttı.Sinop’tan Picasso’nun sergisine geldiğime çok seviniyorum. Herkese bu sergiye gitmelerini tavsiye ediyorum.

 • büşra karagöz

  çok tatlı vallahii azım açık kaldıı işte sanat budur

 • Cagla

  Sanatinda hayranliginizi celbeden nedir?

 • aybükkkkkkkkkkkk

  harika bir sanatçı hayranın ayrıca ressam olmak için kursuna gidiyiorum

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER