Christopher of the Wolves – Samadhi

Christopher of the Wolves – Samadhi

[kml_flashembed movie="http://www.magnatune.com/img/magnatune_player.swf?playlist_url=http://www.magnatune.com/artists/albums/cwolves-samadhi/hifi.xspf&autoload=true&autoplay=true&playlist_title=Samadhi%20:%20Christopher%20of%20the%20Wolves" width="500" height="120" wmode="transparent"/]

Christopher of the Wolves, tek kişilik bir orkestra. 20’den fazla enstrümanı kullanabiliyor ve bunlardan 6 tanesini aynı anda çalabiliyor.

Geçen hafta insanların hayatlarında seçim yapmak zorunda kaldıkları önemli dönüm noktalarından söz etmiştim. Bugün dinleyeceğimiz albümün sahibinin seçimleri ve hayat tarzı diğer müzisyenlerden oldukça farklı. Her şeyden önce o müziğe çok küçük yaşlarda başlamamış. 1993 yılında ABD’de bilgisayar dünyasının büyük şirketlerinden birindeki işini bırakmış ve 36 yaşında müzisyen olmaya karar vermiş.

Başlangıçta doğal olarak pek iyi bir müzisyen değilmiş. İlk önce didgeridoo çalmaya başlamış. Bu enstrümanın kökenlerini araştırınca Avustralya yerlileri olan Aborijinlerin kültürüyle tanışmış. Sonra kendi evinde kendi didgeridoosunu yapıp satmaya başlamış. 9 ay sonra ilk kasetini doldurup 250 tane satmış.

Christopher of the Wolves

Bir kaç yıl sonra repertuarına bir Afrika vurmalı çalgısı olan “Djembe“yi katmış. Ä°ki enstrümanı aynı anda çalmayı denemiş ve başarmış.

1999 yılına geldiğinde tüm birikimini müzik yolunda harcadığı için parası bitmiş. Bu yüzden evini satıp müzik konusunda kendini yetiştirmeye devam etmiş. Bir yandan da geçimini sağlayabilmek için sokak çalgıcılığı yapmaya başlamış. Bu konuda Avrupa ülkeleri Amerika’ya göre daha avantajlı olduğu için Avrupa ülkelerini gezmeye başlamış. Bu şekilde tam 17 ülkede sokak çalgıcılığı yapmış. Aşağıdaki video, Oxford’daki sokak performansında çekilmiş.

Å?u anda farklı kültürlere ait 20 enstrümanı kullanmayı biliyor ve bunlardan 6 tanesini aynı anda çalabiliyor. Sanatçının sitesine www.trancevision.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Not: Günlüğünde yazdığına göre şu anda Tayland’ın kuzeyinde Pai bölgesindeymiş. Ä°zlemek isteyenler onu -eğer hala polisler yakalamadıysa- Pai’nin sokaklarında bulabilirler.

Albümün telif haklarını görmek için tıklayın.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

6 Responses to Christopher of the Wolves – Samadhi
 • Meral

  Çok ilginç bir hayat hikayesi.Özgür ruh diye buna denir.

 • duygu yalçıner

  Merhabalar.
  Ben sizi, Pastacı, Gelincikler ve diğer tüm blogları annem sayesinde tanıdım. Kendisi hepinizin müdavimi. Kısa süre önce Burcu Hanım’ın şeker hamuru modelleme seminerine katıldı. Piknik maceranızı da beraber takip ediyoruz.
  Ben bizi tanıştırdığınız bu güzel müzik için size teşekkür ederim. Benimle aynı zevklere sahip olan birilerini tanımak gerçekten iyi. Genelde ben de new age veya orta çağ müziklerini dinliyorum. Film müzikleri zaten vazgeçilmezimdir. Christopher of the Wolves u da bu tarz müziklerin bir sentezi olarak gördüm ve çok hoşuma gitti. Ayrıca müzisyenin amacına ulaşmadaki cesaretini, çabalarını da takdir etmek lazım. Bende her ne kadar tutku haline gelse de evimi satıp her şeyimi müziğe feda edemezdim.
  Bir üniversite öğrencisiyim. Siz de biraz takip ediyorsanız fark etmişsinizdir. Müzik her ne kadar evrensel, ruhu besleyen bir unsur olsa da artık benim gibi gençlerin dinlediği müzik tarzlarında kirlenme olduğunu düşünüyorum. Artık yaşıtlarım daha gürültülü olan dark metal ya da abuk subuk sözleri olan müzikler dinlerken benim zevklerime sahip olan bir insan bulup müzik konusunda konuşamıyorum. Bunun nedeni de bence bu tarz müzik yapan sanatçıların reklama çok fazla yer vermemesidir. Neden bizler sadece piyasadaki müzisyenleri dinleriz? Neden Lordi’yi, Spice Girls’ ü, 4 Yüz’ü, biliriz de Shakti, Ennino Morricone hakkında çok fazla bilgi sahibi değiliz? Yanlış anlaşılmasın; ben Lordi kötü müzik yapıyor demiyorum. Fakat sürekli gündemde olan insanlar bir şekilde dinleniyor. Evde dinlemezseniz dışarıda, bir defilede, bir mağazada, arkadaşınızın evinde çalınıyor. Yine de bizler aynı tip müziği dinlemekten sıkılmıyoruz. Oysa Christopher of the Wolves gibi farklı bir albüm (ya da biri) çok fazla dinlenmiyor; insanlara tanıtımı yapılmıyor. Böyle şahane bir müziği ve müzisyeni bize tanıttığınız için size teşekkür ederim.

 • Serdar YEÅ?Ä°LYURT

  Merhabalar..

  Tao’nun dediği gibi; “Ä°nsan önce, kendi içindeki boşluğa düşmeli ve varlığını, kendi boşluğunda aramalı..!”

  C.O.T.W’ı ilk kez sizin sitenizde duydum ve dinledim. Ä°nsanı hakikaten, kendi içinde sonsuz bir yolculuğa çıkarıyor. Kopamıyorsunuz! Biraz sufizm, biraz taoizm, biraz felsefi, biraz dini ve tam anlamıyla insancıl kokan eserler bunlar! Ä°nanın, dinlemekten son derece keyfaldım..

  Yarın, bu değerli sanatçının albümünü alıp dinlemeye koyulacağım. Kendi iç yolculuğum esnasında beni etkileyeceğini umuyorum! Elinize ve yüreğinize sağlık, teşekkür ediyorum..

  Serdar YEÅ?Ä°LYURT

 • münibe

  sitsniz çok hoş

 • Sevde

  Selamün aleyküm

  Çok hoş bir müzık parolsuz müziklerden çok hoşlanırım.

  Selametle

 • Hello,

  Is there anyone out there? I have just found this blog, and I see that some people from Turkey are enjoying my music. I am honored to see this. I have been thinking of traveling to Turkey to play some music. Is there anyone there who might be able to help me coordinate some performances there?

  Kind regards,
  Christopher

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER