Dişimde bir şey vardı…

Dişimde bir şey vardı…

Dişimde bir şey vardı…

Malum geçtiğimiz ay fındık yerken dişim elimde kalmıştı. Apar topar gittiğim dişçiye bazı sıkıntılarımdan da bahsetmiştim. Üzerinize afiyet bende ara yüz çürümesi çok oluyor. Yani iki dişimin arası çürüyor, diğer kısımlarına birşey olmuyor.

Bu çürüklerin dolgusu da pek zor. İki dişin kenarlarına müdahale ediliyor, tek değil iki parça malzeme ile dolduruluyor. Dişlerin birbirlerinden ayrı kalması çalışması yapılıyor. Anlaşılacağı üzere, ince işçilik, uzunca bir süre gerektiriyor.

Daha önce ortodontik tedavi gördüğüm için bazı dişlerimin arası malesef birşeylerin sıkışıp kalmasına yetecek kadar aralıklı. Bütün problemlerimin kaynağı da bu. Uzun yıllardır diş ipi kullanıyorum ve diş etlerimi kanatmaktan başka bir işe yaradığına da pek inanmıyorum. Gittiğim her restoranda sayısız kürdan kullanmaktan, ayna karşısında iplerle boğuşmaktan, dişimin arasına kaçacak korkusuyla sevdiğim yemekleri dışarıda yiyememek inanın usandım.

Oral-B Ağız Duşu

İşte o gün doktorla bütün bu hikayeleri paylaştığımda bana Braun’un ağız duşundan bahsetti. Fikir fena değildi. Tazyikli suyu ağzıma veren bir sistemdi. İşe yarayıp yaramayacağından, kullanıp kullanmayacağımdan emin olmadığım için pek üzerinde durmadım.

Geçen hafta iftarda dişimin arasına sıkışıp, sabaha kadar çıkmayarak beni deli eden bir parçanın ardından, kendime doğumgünü hediyesi olarak -çok da para ödeyerek- ağız duşu aldım. Daha önce bu teknoloji ile neden tanışmadığıma inanın esef ediyorum. Yemeğimi yer yemez kendimi banyoya atıp bir güzel dişlerimi temizliyor, rahat ediyorum.

İlk gün her tarafı sırıl sıklam yapmış olsam da kullanımı oldukça kolay. Dişleriniz fırçalayabiliyorsanız, bu aleti de kullanabilirsiniz.

*Günde 15 saatini internette geçiren birisi olarak neden internetten satış yapan bir yerlerden almadığımı inanın bilmiyorum. Neredeyse yarı fiyatına satılıyor…

Kalıcı bağlantı

Related Posts

13 Responses to Dişimde bir şey vardı…
 • Haluk Karahan

  Geçmiş olsun Devletşah Hanım

 • fatma

  Geçmiş olsun. Tavsiye ettiğiniz ürünü araştırıyorum. Bende ağız ve diş sağlığına çok önem veriyorum. Geçmişte edindiğim kötü tecrübeleri tekrar yaşamak istemiyorum.

 • Yasemin Aslıhan Babalık

  ilk defa duydum gerçekten,ve de inanılmaz merak ettim.ben de 32 yaşıma kadar korkudan dişçiye gitmemiş biri olarak ilk dolgumu geçtiğimiz ay yaptırdım ama yıllardır dişlerimi çok iyibakarım.braun elektrikli diş fırçasını kullanıyorum ama duş olayını ilk defa duydum.güle güle kullanın

 • Melike

  hayırlı olsun! etrafı ıslatışını sanki görmüş kadar oldum!

 • Özer (Wrzl)

  Şu arkadaşın kullandığı gibi kullanılıyor sanırım:
  http://www.ciao.de/video_review.php?VideoObjectId=10737

  Ağız duşu tam bir tanım olmuş.

 • gamze

  Bu arada doğum gününüz de kutlu olsun

 • pelin

  Devletşah çok geçmiş olsun..Duş olayını ilk kez duydum..Diş ipi kullanırım ama bu olayı ilk kez duydum..Diş ipinden farkı ne mesela,şuanda bile dişim ağrıyor,korkumu yenersem haftaya doktara gitmem lazım benimde.:(

  Diğer linki incelemeye gidiyorum şimdi ..

  Sevgiler..

 • güzin

  merhaba
  yazıyla ilgili bir şey değil ama
  geçen senenin yemek.namelerinde midye tatlısının tarifini
  çok güzel anlatmıştınız. O sayıya tekrar ulaşabilir miyim?

  Şimdiden teşekkür ederim.

  güzin

 • güzin

  bu arada geçmiş olsun diyorum.

  güzin

 • Devletşah

  Güzin;

  http://yemek.name adresinden bütün eski sayılara ulaşabilirsin..

 • CeYDa

  Bende ortodonti tedavi görüyorum suan. Insallah ben böyle problem yasamam ilerde!
  Dis ipi kullanmayi hic sevmiyorum doktor banana kullan diyor.
  Bu tip agiz banyosu görmüstüm ama hic merak etmedim, uyduruk birseydir diye düsünmüstüm:)
  Umarim artik hep rahat edersiniz.
  Hayirli Bayramlar

 • sıla özçelik

  İlk burada okudum bu ağız duşunu ve hemen internetten siparişimi verdim ben de acayip düşkünümdür çünkü ağız bakımına, ve cmtasi günü ağız dulum geldi! :))) Yanında şarjlı diş fırçası da var bir sürü başlığı,
  çok beğendim, ağız duşuyla cidden ağzınızda zerre kalıntı kalmadığını hissediyorsunuz ve dişetlerine çok güzel masaj yapıyoooo, 2 gündür kullanıyorum çok memnunum
  diş ve ağız sağlığına düşkün olanlara hareretle tavsiye olunur!

  yalnız sadece ağız duşu olarak satılanlar da var benim aldığım gibi hem şarjlı dişfırçası hem de ağız duşu olarak komple satılanlar da var, ben dikkat etmedim alırken tek duş olarak da satıldığını.

 • Ceylan

  Iste en buyuk kabusum, disler !! Her 2-3 yilda bir disciye gider, aylarca kurtulamam ! Agzim bir savas yeri gibi. Suanda 2 kaplamam sorunlu, bir dolgum, 2 de curugum var, imdaaaaat !!! Hemen bundan almali ve belki de gelecekte bu sorunlar kalmaz. Braun sana kurban olsun Devletsah, bu yazidan sonra patlar bu satislar:)

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER