Mesajınız Var!

Mesajınız Var!

Mesajınız Var!

Seyretmeye doyamadığım bir film var. Her seyrettiğimde güldüğüm bir film. Sonunu bildiğim halde nasıl kavuşacaklar diye heyecanlandığım bir film. Her ağustosta yaptığım gibi az evvel o filmi seyrettim. Kaçıncı seyredişimdi bilmiyorum.

You’ve Got Mail‘ – ‘Mesajınız Var‘ filmini evlilik yıldönümümüzden hemen önce ya da sonra mutlaka senede bir defa seyrediyorum. Bazı sahneler bana aşkımızın nasıl başladığını hatırlatıyor. Birebir aynı olmasa da e-posta trafiği ile başlayan bir aşk bizimkisi de. İş nedeniyle sürekli yazıştığım, yüzünü bile görmediğim, her e-postasında kendisine biraz daha gıcık olduğum bir adamla evliyim. Onun tarafından baktığımızda da o günlerde durum pek içaçıcı değil. Hiçbir şeyi beğenmeyen, sürekli erkeklik taslayan bir müşteriyim onun gözünde. Sonra herşey bir iftarla değişiveriyor… Ben onun dünyanın en karizmatik, konusunda en bilgili insanı olduğunu o benim çok konuşan, ikna edilebilir bir kadın olduğumu keşfediyor. Filmi seyrederken eşimin elini her tuttuğumda, gözlerine her baktığımda hissettiğim mutluluğu hissediyorum. Her karede ilk günlerde birbirini tanımaya çalışan iki insan görüyorum…

Bu film sadece evliliğimizi hatırlatmıyor bana. Anlaşılmaz şekilde güç veriyor. Her işten ayrıldığımda Kathleen Kelly’nin işi bırakıp, başladığı yeni hayatı seyrederken, benim için de güzel şeyler olacağının umutlarını yeşertirim içimde. Yeni işimin, gelecek yeni günlerin hayalini bu film eşliğinde kurarım.

Bir film birisi için bu kadar değerli iken başka birisi için sıradan romantik bir komedi olabiliyor değil mi?

Kalıcı bağlantı

Related Posts

8 Responses to Mesajınız Var!
 • Tijen Aktay

  Bende bu güzelim filmi kaç kere seyrettim hatırlamıyorum. İç,mde ümit ve yaşama sevinci veriyor. Filmin o kadar güzel bir büyüsü var ki anlatmak çok zor…
  Herhalde 1000 kere daha seyretsem bıkmam…
  Dediğin gibi eşim için sıradan bir romantik komedi ama benim için büyülü bir değer.
  Meg Ryan ve Tom hanks herhaşde beyaz perdenin en yakışan çifti. Bu duyguyu birazda onlar bize veiyor değilmi.
  Tabi filmin geçtiği yer de önemli..
  Dur yarın bir daha seyredeyim.
  Hatırlatma için sağol canım
  Özlemişim…

  Sevgiler canım

 • Selen

  Mutlulugunuz daim olsun, bir yastikta nice senelere 🙂

 • neval

  tanışma hikayenizide okudum bu yazıyıda…gerçekten şanslı kişiler olduğunuzu düşünüyorum…insan hayal etse bile böylesini edemez…insanın sevdiği ve sevildiği biriyle bu kadar güzel bir şekilde evlenmesi sadece masallarda olur diye düşünürdüm…geçekleride varmış..
  mutluluğunuzun ve huzurunuzun daim olmasını dilerim…
  bizlerede dua edin inş..

 • .nur

  Benim de tekrar tekrar izlediğim ve izlerken böle masalsı bir evlilik ve aşk istediğim filmdir bu… Meg Ryan’ın Aşk ve Gururu tekrar tekrar okuduğu gibi…

  Senin adına çok sevindim. Ayrıca böle güzel yemekler yapan romantik bir kadınla evli olduğu için eşin çok şanslı :))

 • dilek

  Bu filmı bende çok beyenerek izledimmmm…
  Şimdi her yerde aylardır BAL FİLMINI arıyorum MERSIN DE sınemalarda oynamadı sıdısını de bulamıyorum çatlıycam meraktannnn:))

 • setenay

  Merhaba mutluluğunuz daim olsun ne güzel yazmışsınız.Ben de bu filmi çok severim oyuncularını da sitenize klasik müzik araken rasladım güzel bir ruha ait oldugunu yansıtıyor teşekkürler…Allah a emanet olun.

 • nur cihan

  Mesajınız Var
  kendimi kötü hissettiğim zamanlarda izlediğim bir film. belki bende onlarca kez izlemişimdir. ve her defasında merakla, heyecanla izliyorum. devletşahcım, evlilik hiyakenin filmle örtüşmesine çok sevindim. güzel aşkların sadece filmlerde kalmadığını görmek aşka olan inancımı yeniliyor.

 • sibel

  Merhaba. Keklerin kabarması ile ilgili makalenizi (bi blog yazısı ama benim uzmanlık tezimden daha bilimseldi) okuyarak keşfettim bloğunuzu. Elinize sağlık… “Mesajınız var” benim de en sevdiğim filmdir. Yılda birkaç kez almam gereken bir antidepresan adeta. Sağlıcakla kalın…

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER