Musica Franca – Boismortier

Musica Franca – Boismortier

[kml_flashembed movie="http://magnatune.com/img/magnatune_player.swf?playlist_url=http://magnatune.com/artists/albums/franca-boismortier/hifi.xspf&autoload=true&autoplay=true&playlist_title=Boismortier%20-%20Sonatas%20for%20Two%20Bassoons%20and%20Continuo%20:%20Musica%20Franca" width="500" height="120" wmode="transparent"/]

18. yüzyılda yaşamış Fransız barok besteci Joseph Bodin de Boismortier, opera ve bale için çello, keman ve fagot ile seslendirilen eserleriyle tanınıyor. Musica Franca topluluğu bu albümde bestecinin fagot için yazdığı sonatlarını kaydetmişler.

Musica Franca

Musica Franca (soldan sağa) Mathieu Lussier, Nadina Mackie Jackson, Fraser Jackson.

Aynı klasik eserleri seslendiren pek çok topluluk ve sanatçı olduğu için bunlar arasında seçim yaparken dikkat etmeye çalıştığım çok önemli bir kriter var: eserlerin kayıt kalitesi. Bu da iki şeye bağlı, kaydedilen (müziğin icra edildiği) konser salonu ve ses kayıt teknisyeni. Bu albümde fagotun tınısını gerçek canlılığı ve sıcaklığıyla yakalayabilmek için Grammy ödülü için aday da gösterilen klasik müzik ses mühendisi David Bowles ile çalışılmış. Sonuçta kaliteli bir performans ortaya çıkmış.

Musica Franca hakkında daha fazla bilgi edinmek için topluluğun kendi sitesini inceleyebilirsiniz.

Albümün telif haklarını görmek için tıklayın.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

4 Responses to Musica Franca – Boismortier
 • AYŞE NUR

  yorgunluğumu geçirdiği gibi beni başka diyarlara sürükledi.çok etkileyici

 • osman baran

  çok güzel bir çalışma harika bu albümü mutlaka alacağım

 • yuxel

  mükemmel gercekten etkilendim HARİKA!!!!

 • domaniçli

  gerçekten harika kendimi konser salonunda hissettim gözlerimi kapatınca kendimi uçuyor gibi hissettirdi. bu albümü mutlaka alacağım.

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER