Nerede Dans Edersiniz?

Nerede Dans Edersiniz?

YouTube 2006’nın en iyi videolarını seçiyormuş dediklerinde Adaylara şöyle bir göz attım. Ä°lk seyrettiğim üzerinde düşünmeye başladım. Å?u filmcilikte kullanılan yeşil ekranla yapılamayacak yoktu. Baksanıza adam her yerde dans ediyormuş gibi gözüküyordu. Güldüm. Eşime söylediğimde O da bana gülüp “O adam gördüğün heryerde gerçekten dans etmiş” dedi. “Hadi canım imkanı yok” cevabının ardından verdiği adrese girip gerçekle yüzleştim.

Where the hell is Matt?

Bilgisayar oyun yazarı Matt bir gün işi bırakıp biriktirdiği paralarla dünyayı gezmeye karar veriyor. Yol arkadaşı bir gün “gittiğimiz her yerde dans ederken videonu” çekelim diye bir fikir veriyor. Matt o gün bugündür gittiği her yerde dans ediyor. Videosu internette yayılıyor. En sonunda bir sakız firması kendisine sponsor oluyor…. Ve Matt 2003 yılından beri dünyayı geziyor.

İşin benim açımdan en garip tarafı videosunu görüp sitesine girdiğimde karşılaştığım başlıktı:” March 23, 2007 – Istanbul, TURKEY” Ben bu satırları yazarken Matt belki Ankara’ya gelmiş, Anıtkabir’de dans ediyordur. Kim bilir?

Kalıcı bağlantı

Related Posts

7 Responses to Nerede Dans Edersiniz?
 • Eda

  Cooook ilginc! YutTube nelere kadirmis..
  Bilgisayar oyunu mu yazmali acaba? 😉
  Sevgiler,
  Eda

 • Devletşah

  Edacığım;

  Ben de “en az o kadar komik dans ediyorum” diyerek cümleme başlamıştım.

 • Serhat Yüksel

  Süper ya çok güzel bir fikir..

  Acaba olurda bigün ben dünyayı gezmeye kalksam ne tür birşey yapabilirim düşüncesini sokuyor insanın aklına..

  Sanırım heryerde çirkin sesimle şarkı söylerdim 😀

 • Devletşah

  Aynı şeyi düşünüyoruz… Ben de eski seyahatlerimde benzer yaptığım hareketlere baktım bugün. Ve buldum. Bütün seyahatlerde yerlerde sürünüyorum. Evet evet… Yerler toz mudur, ıslak mıdır demeden yerde yatan bir ben var. Elinde makina fotoğraf çekeceğim diye yerlere yatmış ben… Bu komik hallerim her defasında eşim tarafından kameraya kaydedilmiş. “Fotoğraf çekerken çektiklerim” isimli bir video hazırlayacak kadar çok…

 • Ceylan

  Devletşah harikasın valla, nereden buluyorsun bunları ! Sayende eşim ve ben akşam akşam süper eğlendik. OK Go’ya da bayıldım ben, hani şu koşu bandında yapılan..diğer videolarını izledim, süper! Yaratıcılık budur işte ! Çağımızın yaratıcıları..
  Matt’in blogu da çok hoş ama keşke Türkiye’de o kadar talihsizlik olmasaymış! Acaba Sultanahmet’teki dansını ne zaman görürüz?
  Günde 3 kere sitene girmenin faydaları 🙂
  Sevgiler !

 • Devletşah

  Ya ben de üzüldüm. Bazen terslikler başlayınca devam ediyor. Ben de İStanbul’da ve Türkiye’de nerelerde dans ettiğini çok merak ediyorum. Ne hayat demekten de kendimi alamıyorum…

 • Sweety

  aman allahim sanirim hayatimda izledigim en guzel seydi bayildim ya bayildim bende bloguma koymak istiyorum bunu. muthis guzel bir fikirmis ya tesekkurler devlet sah

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER