Parmak Şeyi

Parmak Şeyi

Kitap okurken şekilden şekile girenler için.

Kitap okurken sayfaların kapanmasını engellemek için ortadan ikiye katlamak, masanın üzerinde sayfa kenarlarına ağırlık koymak, iki elle tutmak gibi çözümlere baş vuruyorsanız ve bu işler artık sizi yoruyorsa bir İtalyan icadı derdinize çare olabilir.

Geçenlerde gittiğim İnkılâp Kitabevi’nde kasanın yanında duran ıvır zıvırların arasında rastladım bu "parmak şeyi"ne. Parmak şeyi diyorum çünkü adı "Thumb Thing". İlk başta bu rengarenk şeylerin ne olduğunu anlayamadım. Paketin arkasındaki resmi görünce hemen raftan bir kitap alıp denedim. Gerçekten işe yarıyordu. Tek parmakla kitabı açık tutmak ne kolaydı. Kitapçıya beraber gittiğimiz Erhan hemen bir tane hediye olarak aldı. Renk seçmekte zorlanmadım. Çünkü en küçük boyundan sadece tek renk kalmıştı. Ama büyük boylarda gördüğüm parmak şeyinin pembesinde gözüm kaldı.

Son olarak kitap ayıracı olarak da kullanılabileceğini, ama çantadanızda kullancaksanız sayfanızı kaybedeceğinizi söyleyeyim.

Parmak Şeyi

Kalıcı bağlantı

Related Posts

8 Responses to Parmak Şeyi
 • Enes Reyhan

  Güzel birşeye benziyor. Bende geçtiğimiz günlerde bir kitapçıda görmüştüm fakat bana pek kullanışlı gelmedi. Sayfayı her değiştirdiğimde parmağım şekillere girmek zorunda kalıyor birde onun haricinde bir ayraç bulundurmak gerekiyor. Bu aletin kaliteli bir sert kağıttan yapılması daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

 • Deliogla N

  Ya insan onu takıp çıkarmaya üşenir. Ben zaten tek elle gayet güzel tutuyorum..

 • dilara devirenoğlu

  bence gayet güzel bişey bu.kitap okumak artık çok daha kolay!!! 🙂

 • Pinar Ozbek

  Ne kadar orijinal, internetten ariyim belki buralarda da vardir. Bilgi icin tesekkurler.

 • deniz eylül

  kardeşim güzel de ona güzel de bir ad bulamadınız mı? şimdi ben birine anlatırken bunu aldığımı ne diyecem? parmak şeyi aldım mı? 🙂

 • eylül biricik

  sanırım birde benim almam lazım.çünkü ben gerçektende şekilden şekle giriyorum da buna cidden başka bi ad bulamadınızmı? :)))

 • Devletşah

  Deniz ve Eylül hanımlar;

  Bu aletin adını ben koymadım ki… İngilizceside aynı. “Thumb thing”. Bermak şeyi-nesnesi…

 • ordanburdanhayattan

  aaaaa ben de istiyorum bundan, çok cücel :)))

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER