Sufi’nin Gözlükleri

Sufi’nin Gözlükleri

Sufi’nin Gözlükleri

Hamileliğimin 4. ayında Gülben Ergen’in programına davetli gittiğim bir gün, kuliste diğer konuklarla sohbet ediyorduk. İçlerinden birisinin göz doktoru olduğunu öğrendiğimde hamileliğinde verdiği merakla ‘çocuklar için Türkiye’de ayrı göz doktoru var mı?’ diye sordum. Doktor beyden olumlu cevap aldığımda aklıma eşimde geç teşhis edildiği için tedavi edilemeden kalan göz tembelliği geldi. Bebeği ne zaman bu konu ile ilgili doktora götürmek gerektiğini ise ‘göz temeblliği genetiktir. öyle bir risk varsa bebeği 6-8 ay arası doktora göstermek gerekir.’ diyerek cevapladı. Eve geldiğimde, tahmini doğum tarihine göre cep telefonumun ajandasına göz doktoruna gidilecek diye not düştüm.

Sûfî 6. ayına girdiğinde araştırmalarım sonucunda bir doktora ulaştım. Kendisinden randevu alıp nihayet bugün gidebildik. Yapılan tetkikler sonucunda bizim küçük afacanın 7,5 numara hipermetrop olduğu ortaya çıktı. Hemen hemen bütün bebeklerde doğuşta hipermetrop olabiliyormuş. Göz yuvarlakları büyüdükçe odak noktası hareket ederek numara sıfırlanıyormuş. Eğer Sûfî gözlüklerini düzgün şekilde takarsa ileride belki gözlük takamak durumunda kalmayacak. Birden 7,5 numara ile başlayamayacağı için ilk camları 3,5 numara.

7 aylık bir bebeğe gözlük taktırmak dünyanın en zor işlerinden birisi

Tabi 7 aylık bir bebeğe gözlük taktırmak dünyanın en zor işlerinden birisi. Çıkışta gittiğimiz gözlükçüde meşhur oyuncak firması Fisher-Price‘ın bebekler için gözlük ürettiğini öğrendik. Sûfî’nin yerlerde yuvarlanıp, oyun oynama çağında olduğunu gözönüne alarak kırılmayan haff plastik bir çerçeve ve kırılmayan, çizilmeyen camlar aldık. Gözlüklerinin normal sapı olduğu gibi, arkadan cırt cırtla kapanan kumaş sapı da var. Şimdi sık sık itiraz etse de taktığı zamanlar daha iyi hissediyormuş gibi. Sanki her şeyi ilk defa görüyormuş gibi şaşkın bir ifade var yüzünde. Gözlükleri ile beni uzun uzun inceledi. O an kendimi tutamayıp ağladığımı itiraf etmeliyim…

Bebeklerde göz bozukluğu ile ilgili şu yazıyı okumak istyebilirsiniz.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

126 Responses to Sufi’nin Gözlükleri
 • Cem Vedat ISIK

  Bizim icin op onun o minik gozlerinden!

 • Deniz Özmen

  Devletşah, zamanında yapılan muayene ile birlikte erkenden önlem almışsınız. Muhtemelen çok küçük bir orandaki çocuk bu yaşta göz muayenesinden geçiyor. Hipermetrop sanırım boy uzadıkça düzelen bir görme sorunu. Miyop tam tersine boy uzadıkça artıyor. Sûfî gözlükleri ile daha da şirin bir bebek olacak 🙂 Takmaya alışacağından eminim, kısa zaman sonra numarasının gerileyeceğinden de. Öpücükler.

 • Gulsev

  Ohhhh kuzucuk meğer zorlanıyormuş görebilmekte, son yazdigin cümleyi okuyunca bende bir tuhaf oldum. Bir diger iyi tarafi dr’a gitmekle çok akıllıca davranmandı, aferin sana yaaaa :)Normal şartlar altında çocuk drları 2,5 yaşından sonra göz hekimine muayene şartı koyuyorlar.Sufi sayesinde bir çok anne daha temkinli olacak bu konuda, öperim kendisini.Selam et benden….

 • eflatun

  çok geçmiş olsun devletşah. Allah başka keder vermesin. ilerde gözlük kullanmama olasılığı güzel bi şey.kaldı ki kullansa nolur. sevimliliğine sevimlilik katar annesi, sen üzülme.. ayrıca sufi çok şanslı ki sürekli kendisini düşünen bi annesi var.

 • Sanem

  8 aylık bir bebek annesi olarak sizi anlıyorum. Üzüldüm… Geçmiş olsun…

 • nesrin

  Devletşah hanım duygu , düşüncelerini tahmin ediyorum, ALLAH bir daha acı göz yaşı vermesin ağlatmasın. Sufinin gözlerine ALLAH şifa versin amin, gözlüklerde çok yakışmış MAŞALLAH Selam sevgiler…..

 • pelin

  Devletşah canım öncelikle bunu düşünüp erkenden yol almanız çok iyi olmuş.Umarım gözlüklerine kısa sürede alışır.. Geçmiş olsun..

 • Hülya Özadalı

  Selam…Benim kızımda 6 aylıkken(şimdi 30 yaşında) hipermetrop tedavisi gördü..Bizde erken teşhis etmiştik…okula başlamadan gözlüğü çıkartmıştı. Şimdiden geçmiş olsun..O günlerim geldi aklıma …

 • sevil şahin

  canım üzüldüm ama sen bilinçli bir anne olduğundan erkenden müdahale ettin. Lütfen üzülme herşey Sufi için. Umarım herşey yoluna girer.
  Allah’a emanet olun..

 • Hicran

  Yazını okuduktan sonra kendimi oğlum için göz randevusu alırken buldum.
  Teşekkürler…

  Sufi’nin rahatsızlığının erken teşhis edilmesine çok sevindim. Umarım ileride böyle bir sıkıntısı olmayacak.

  Geçmiş olsun…

 • Mine

  Tekrar çok geçmiş olsun. Canım benim inşallah ilerde kullanmaz gözlük.

 • Handem

  Şimdi her şeyi yeniden keşfediyor olması çok ilginç… Yeni doğduğundan itibaren var olan şeyleri yeniden görme ve inceleme imkanı olacak. Beyni geliştiğinden çok daha farklı algılayacak… Biz yetişkinler için düşünülemez bir durum.

 • zuhal

  çok tatlı maşallah

 • serinmavi

  canım ,geçmiş olsun..
  benim iki oğlumda miyoplar ve gözlük kullanıyorlar yıllardır
  büyük oğlum 20 yaşında ve lens takıyor canı istedğinde..
  hiç üzülme
  Allah başka keder hastalık vermesin
  inş. düzelir dr. dediği gibi
  öpüyorum bebişini:)

 • Rustem Hasanov

  fotorafda guzel cikmis

 • Hayat Mutfakta Guzel

  sorunu erken çözmek süper, demek ki gerçekten zorlanıyormuş.
  Gözlüklerle nasıl da tatlı olmuş. çok çok öpücükler, yüzündeki gülücük hiç eksilmesin…

 • deniz

  devletşah hanım çok geçmiş olsun benimde bebeğim var 10 aylık eşimde bende gözlük kullanıyoruz. Geçen hafta kendimin kontrolü vardı göz dr gittim bebeğimide muayene ettirmek istedim ama çocukiçin normal göz dr mu olur kendi dr uma göstersemmi karar veremedim. Sizin yazınızdan sonra dahada tedirgin oldum. Dr unuz çocuk göz dr umuydu acaba çok geçmiş olsun Sufi bebeğe

 • Sena

  Off ağzımın suyu aktı issirmak istiyorum sayın seyirciler bu ne tatliliktir yahuuuu! Maşallah hersey yakisiyor Sufican’a en kısa zamanda atar inşallah

 • Hanzade Acar

  Çok iyi bir annesin ki bu konunun üzerine gittin , değerlendirdin ve Sufi’ye bir keşif hediye ettin. Bu bir hastalık değil, keder değil bu bir farkındalık. Yakını net seçemeyen hipermetroplar ki benim oğlum 9 yıldır gözlük kullanıyor, şu anda 10 yaşında gözlük sayesinde bebekken objeleri net seçebiliyor ve anlamlandırıyorlar. O şimdi her şeye çok daha dikkatle bakacak. Maalesef ülkemizde sürekli sınıfta kalan çocuklarını orta okulda fark eden ve tek konunun yapılmayan göz muayenesi olduğunu anlayan ebeveynler var. Ne mutlu sana ona bir bakış açısı bir görüş bir vizyon hediye ettin. Güzel görsün dünyayı:)

 • Zehra

  Kuzum, çok tatlı. 🙂 Biz de 1 yaşında götürdük doktora oğlumu, O’nda şu anda aşırı iyi görme hali (olması gereken hipermetropluk dahi yok) var, bu da çok çok büyük bir ihtimalle 6-7 yaşında gözlük takmaya başlayacak demekmiş 🙁 Yapacak birşey yokmuş. Çok üzüldüm duyduğumda, tam da o dönemde çocukların birbiriyle nasıl dalga geçtiğini, isim taktığını hatırladım… Ama ne yapalım, fikre alıştım zamanla. Ben de gözlük takıyorum ama lisede başlamıştım, biraz erken olması üzdü beni sanırım… Sevgiler Sufi’ye.

 • VİCDAN SARI

  sufi çok yakışıklı olmuşsun çok tatlısınnnnnnnnnnnnnnnnnn

 • Mehtap Özcan

  Devletşahcım yazını duygulanarak okudum.. Hani yazmışsın ya gözlüğü takınca bana bakışı vardı.. İnşallah geçecek bende gecici bir durum olduğunu düşünüyorum.

  Büyüdükçe gerileyecek ve hiç gerek kalmayacaktır gözlüklere…

  Allah’a emanet olun.

 • Ayse

  ayyy canım benim ya belkide zar zor görüyodu gözlükler birden iyi geldi…İyi ki akıl edip sormuşsun ne güzel önlem alabilmek çok önemli vallahi okurken ben de duygulandım

 • İsmail Dağlı

  Sufi’ş 🙁

 • teslime

  sevgili Devletşah bayıldım gözlüklerinize bende gözlüklü bir birey olarak kızımı 1 yaşında girmeden götürmüşdüm göz doktoruna kötü bir deneyim yaşadık benim kızım çok ağlamışdı kontroller sırasında bende annelik duygusu ile nedense dr.la tartışmışdım şimdi nedendi hatırlamıyourm bile :)) neyseki benim kızda bir problem çıkmadı babaya çekdi demekdi benden değil hiç üzülme hipermetrop geçiyor allah daha beterlerinden korusun iiçini ferah tut gözlüklü Sufi çok daha güzel bakıyor şimdi annesinin melek yüzüne sevgiler………..

 • şehriban

  Devletşah hanım,yavrunuza geçmiş olsun …bazen küçükte olsa çocuklarımızda ortaya çıkan sorunlar biz anneleri hemen duygusallaştırıyor…işte o anda daha zorda kalan anneleri düşünüyorum ve Allah çaresiz dert vermesin diyorum inşallah çabucak düzelir güzel gözleri…hayatımıza kattığınız her bilgi için yüreğinize sağlık…Ailece mutluluklar

 • melda

  merhaba devletşah

  oğlum yasir’in de doktoru şule hanım. çok doğru bir seçim yapmışsınız ona gitmekle. biz ilk iki sene bir sürü dr denedikten sonra keşfettik kendisini. keşke demek istemiyorum ama daha önce karşılaşmayı isterdim. çocuklarla iletişim konusunda çok iyi gerçekten.

  bizim durumumuz sizden farklıydı, ameliyat oldu yasir. ama o da bir süre gözlük takmıştı. ilk taktığı gün ben de ağlamıştım senin gibi. ama çok şirin oluyorlar, inşallah sufi de kısa süre içinde tamamen kurtulur gözlüklerden.

  • Emre

   Ameliyat demişsiniz bizide ilgilendiriyor duane sendromumu acaba

 • teslime

  maşallah çok sevimli olmuş, büyüyünce bu resmi ona gösterdiğinizde kendini çok beğenecektir. şifalar olsun…

 • banushka

  yanlız nasıl cin bir ifadedir bu ya 🙂 artık herşeyi çok daha iyi kayıt altına alacağı pek belli…

 • Hülya

  Okan Bayülgen’in programında harikaydınız. Tebrik ederim.

 • zeyno

  merhaba devletşah sizi bu gece okan bayulgen sayesinde tanıma fırsatım oldu iyikide olmus kaç saattir sizin blogunuzu inceliyorum ve ne kadar dolu ve güzel bir blog olduğunu gördüm.her günlük yazınız birbirinden sıcak ve içten bundan sonra sanırım yakın bir takipciniz olacağım.okan bayulgene burdan tekrar tskr etmek lazım sizi benim ve benim gibi tanımıyanlarla tanıştırdığı için.SUFİ o kadar tatlı bakıyorkiii gözlük bile onun o tatlı bakışlarına gölge düşürememiş.sevgiyleee kalınnn…….

 • kubra.ca

  ay ben bunun ağzını yerimmmm :)) inşallah iyileşir sevimli kuzu.
  benim de göz kusurum genetik ve iyileşmiyor. lise yıllarımdan bu yana gözlerim maalesef bozuk. rabbim daha beter, dermansız bir dert vermesin inşallah.
  ofiste gözlük, sosyal ortamlarda lens kullanıyorum. 1,75 astigmat ve 1,25 miyopum. gözlükten nefret etmeme rağmen lensi de sürekli kullanamıyorum. çünkü göz kuruluğum var ve seviyesi normalin kat kat altında, ömür boyu suni gözyaşı kullanmak zorundayım.
  diyeceğim o ki,erken teşhis gerçekten de hayat kurtarır. bu yaşlarda dikkatli ve özenli bir tedavi geçirirse şayet, büyüdüğünde bi şeyi kalmaz Allah ın izniyle. göreceksin…
  öpücüklerrrr sufi’ye 🙂

 • inci

  Selam Devletşah,sizinle zamane kahvesinde aynı ortamda olduğumuz halde tanışıp elinizi tutabilme fırsatını bulamadım :)yeterince kalabalıktı ve sizide hamile haliniz ile bir de ben meşgul etmek istemediğimden olsa gerek.
  Dün akşam okan bayülgen proğramında siz varsınız diye geç vakte kadar izledim tek kelime ile süperdiniz:)tebrik ederim sizi,ben blogumu açtığım günden yaklaşık 4 yıldır izliyorum sizi:)
  Paşazade şimdiden profesör olmuş:))öncelikle geçmiş olsun ,erken müdahale ettiğiniz içinde tebrik ederim sizi.
  Aslında gözlüklerde çok yakışmış kuzuya:)sizin için bir müddet zorlu olacak belki ama ömür boyu gözlük takıyor olması da çok önemli mi:)hiç de değil ,sağlığı iyi olduğu müddetçe.
  sıcacık sevgilerimi bırakıyorum…

 • selgin gb

  Valla yazmayayım, dedim ama dayanamadım.
  Ben doktorum, iki çocuğum var ve ilkini götürmedim, ikincisinde de kızkardeşimin zoruyla kontrole götürdüm. Bir şey çıkmadı ayrı. O sebepten sizi çok takdir ettim. Ama…daha hamileyken doğmamış çocuk için altı ay sonrasına not almaya bizim oralarda tek bir şey derler: “Doğmamış çocuğa don biçmek!”
  Allah size kolaylıklar versin, umarım ciddi sorunlarla karşılaşmazsınız.
  Sevgiler..
  (Bunu yayınlamayabilirsiniz. Anlayışla karşılarım)

 • Kadriye

  Ama öyle seker olmuski!

 • armag

  son cümleyle aniden ağlamak da fena oldu.. ne güzel anlatmışsınız.
  çok nadir izlesem de tv.de gördüm sizi ve siteyi. çok şekerdiniz. siteyi incelerken ,geçen hafta hayatımın ilk kekini yapmışken, keşke biraz bekleseydim dedim, püf noktalarını anlatmışsınız ki benim kekim çok lezzetli olmasına rağmen sadece kabarmamıştı. paylaşmaya devam derim 🙂

 • özgür

  talebimi buradan da yineliyorum; bu çocuk bize gelsin!

 • Geçen sene yılbaşına bir kaç gün kala kızımın gözlerinde kızarıklık şikayeti ile gittik doktora.
  Aynı şikayetler bende de mevcuttu.Evdeki tadilat nedeniyle zannettik ,neyse alerjik bir durum varmış gitmişken makinada kontrol edilsin istedik 1,5 derece astigmat çıktı.

  Sonra emin olmak için başka bir doktora gidildi, kabul etmek istemedim canım hayli sıkıldı,sonra bir başka doktora derken gittiğimiz 4. doktor yaşının çok küçük olduğunu derecelerin sınırda,buna rağmen çocuğun tabloyu okurken sıkılma ve yanılma payı olabileceğini söyledi.Ama ben bu arada her doktor çıkışında hüngür hüngür ağlıyorum.
  Gözlüklerin hoş görünmeyeceğini,arkadaşlarının kreşte sorular soracağını falan düşünüyorum kırıcı bir durumla karşılaşmasını istemiyorum vs…

  Sonuçta 3 ay sonra tekrar kontrol ve gözlüğü takma kararı alındı.Derecenin düşmesi sözkonusu.

  Bu arada arkadaşlarım nasıl farkettiğimizi sordu durdu.”Çocuk küçük nasıl farkettiniz” dediler,Tesadüf diye cevap verdim.

  Biz artık alıştık,camları kırılmaz Sufi’nin gibi sevimli bir gözlüğü var ama umarım ömür boyu takmak zorunda kalmazlar Sevgili Devletşah.

  Sağlıcakla kalın….

 • ozgesizolmaz

  bravo sana vallahi

 • Deniz

  Merhabalar Devletsah, bu yazin beni ne kadar ilgilendiriyor anlatamam. Benim kizimada 10aylikken hipermetroptan dolayi gozluk verildi ama nerdeyse 4aydir onu alistirmaya calisiyoruz. Ki ben artik bu mumkun mu diye dusunuyorum. Biz tskiyoruz o cikariyor. Sufi alisanildi mi? Bu arada bizim gozluklerimizde sizinkilerin pembesi.

 • Devletşah

  Merhaba Deniz;

  Bizimkisi biraz babasını taklit etmekten hoşlanıyor. Yemek yemediği zaman babası ağzına bir lokma atıp çiğnediğinde o da başlıyor. Eşim de gözlük taktığından sabah ilk o takıyor sonra da Sufi’nin gözlüklerini takıyor. O yüzden pek itiraz etmiyor. Fakat öğle uykusundan sonra falan biraz zor oluyor. Ben de karşısında güneş gözlüğü takıp denemeler yapıyorum…

  Biz gözlüğü cırt cırtlı arkadan kapanan sapı ile kullanıyoruz. İstese de çıkartamıyor. Aşağıya indirebiliyor. O zaman da ağzına takıldığından sinirleniyor. Esas 2-3 kere yüzünden çekip bırakma gibi feci bir şey yaptı. lastikli olduğundan burnunun ortasına tokat gibi indi gözlük. Benim içim acıdı ama canı yandığından kakasını yapmayan velet, şimdilerde canı yanıyor diye gözlüğü de çekmeyi bıraktı.

  Son bir şey daha, doktor bize aynı şeye bir gözlüklü bir gözlüksüz baktırın. Özellikle sevdiği şeylere dedi. Gözlükle daha iyi gördüğünü anlayıp yavaş yavaş takmak isteyecektir dedi. Gerçekten de işe yarıyor gibi.

 • zeynep

  ne kadar bilinçlendirici bir yazı cok tesekkurler devletsah ben daha 25 yasındayım bu yazıyı asla unutmuycam cocugum olunca 6. ayında yapıcagım iilk iş

 • 0sman baydar

  Merhabalar..
  Cok üzüldüm ama bir o kadar da sevindim.. Sizi , Barış bey ile birlikte tebrik ediyorum…Bilmedigimizi bildirdiginiz icin…
  Gecmiş olsun, hepiniz berhudar olasınız…..

 • ozge olsen

  Sevgili Devletşah,

  Oğlum 8.ayın içerisinde,hemen göz doktoruna götürüyorum kontrol amaçlı.

 • Ülkü

  Devletşah merhaba,

  Seni yıllardır izlerim, okurum, yaptıklarını denerim, tv de her çıktığında tüm arkadaşlara haber geçerim. Ama sana yazmak bu güne bu tatlı yumurcağın fotoğrafına bakınca nasipmiş meğerse.

  Çok yakışmış çok 🙂

  Bu arada kabızlık ile ilgili devam eden sıkıntısnız varmı merak ediyorum. Nedeni ise benim kızımda bebeklikte çok sorun yaşadı. Eşim Nefrolog, kendi çevremizden bir kaç doktor arkadaşla görüştük muayene oldu o dönemde (şimdi 5 yaşına girmek üzere) geçmedi ve halen yurt dışından getirttiğimiz bir toz var suya katılıp eritilip içiriliyor. Vücuda zararı yok ama Türkiye’de bulunmuyor. Neyse eğer sıkıntınız devam ederse yaz istersen.

  Sufi’yi koklarım….
  Sevgi ve ışıkla kal….

 • ıhlamurcum

  Sevgili Devletşah, geçmiş olsun.Ama sizi tebrik ediyorum, bebişinizi aydınlığa kavuşturmuşsunuz. Bende miyoum, ilk gözlük taktığımda dünyam aydınlanmıştı.Umarım ileri ki yıllarda teknoloji ilerler ve herşey çözülür.Sevgilerle.

 • nurdan

  Sevgili Devletşah,

  seni bir anne olarak okadar iyi anlıyorumki inan bende ağlaadım.gerçi bütün sıkıntılar böyle olsun ama onun küçücük haliyle o gözlüğü takması, insanının içini acıtıyor. insan çoçuğuna hiç bir şey olsun istemiyor.Ona kıyamıyor

  sufiyi öpüyorum .

 • Pınar Kays

  Merhabalar,

  Bizim ailemizdede göz bozuklukları cok, benimde oğlum 6 aylık şu anda. Muayeneyi nasıl yaptılar? Sabit durması gerekiyor mu? Bizlere bir çok konuda yol gösteriyorsunuz, teşekkürler..

 • Devletşah

  Merhaba Pınar;

  Babasının kucağında baktı doktor. Ne kadar sabit durabiliyorsa. Doktor zaten çocuk konusunda uzman olduğundan o da yol gösteriyor.

 • esra ertugrul

  canım benim.. Gözlüklerle ne de tatlı olmuşsun sen öyle:))

 • Cemile Taman

  Çok geçmiş olsun.
  Bende doğuştan hipermetrop ve göz tembelliğine sahibim. Yanlız ben herkesin sağ gözünün bulanık gördüğünü sandığımdan uzunca bir süre aileme söylememiştim bu durumu. Sol gözüm gayet iyi gördüğünden ortaokula kadar beni idare etti. Sonra fark ettiğimizde de tedavi falan işe yaramadı. Ama işin ilginci 3,25 – 5,75 olan hipermetrop numaralarımla gözlüksüzde gayet rahat görebiliyor olmama rağmen uzağı rahat göremem. Henüz bu konuda hiç bir doktor düzgün bir cevap veremedi bana.

 • Yağız Gönüler

  Geçmiş olsun, Yaklaşık 18 yıldır gözlük takıyorum, 8 yaşında ilkokul hocamın “keşfiyle” anlaşılmıştı göz rahatsızlığım. Erken teşhis her hastalıkta çok önemli olsa da, göz hastalıkları “aç” hastalıklar. Her muayene sonrasında her yeni cam alınışında, göz doymuyor ve yeni numara istiyor. Bu özellikle miyopta söz konusu. Minik Sûfî’nin her zaman güzel görmesi, sağlıklı bir ömür yaşaması dileğiyle..

 • ayse karakaya

  Maşallah, Allah nazardan saklasın, çok şeker!! Az evvel tv’de izledim sizi, Gülben Ergen’de. Evde olduğum tek gün şansıma siz vardınız tv’de benim de 1,5 yaşında bir oğlum var, kontrollerini hiç aksatmiyorum ama göz kontrolünden benim de yeni haberim oldu. Rutin kontrol cumaya, doktorumuza ilk soracağım şey bu olacak. Bloğunuzla da bugün tanıştım, artık takipteyim. Öpüyorum Sufi’yi…

 • ÇİLER

  sizi ve Sufi’yi geçen gün katıldığınız Gülben’de tanıdım.
  Bir anne olarak sizi kutluyorum.Sufi ne kadar şanslı bir bebek , eminim büyüyünce size çokkkk teşekkür edecektir.CAnım benim , gözlüklerlede çok yakışıklı

 • AYŞEGÜL

  sevgili devletşah böyle özenli ve dikkatli bir anne olduğun için seni tebrik etmek isterim…sufi senin sayende belkide ileride çok ciddi olabilecek göz rahatsızlıklarından kurtulmuş oldu. umarım bu süreçte çok cabuk geçerde göz sağlığına kavuşur..

 • Şûle

  İyi Günler,

  Sayenizde ben de bebeklerde göz doktorunun önemini anladım. Kızım 13 aylık bizim ailemizde de gözlük takanlar çok. Doktorunuzun adresini alabilir miyiz?

  Sevgilerimle…

 • sezen

  çok talısınn suficiik birr gözlükk bukadarr karizmaa olurr şiriine

 • zeynep

  merhaba devletşah hanım ben sizi bundan yaklaşık 2 ay önce trt de izlemiştim.sufinin yaşadıklarını oğlum hasan efe de yaşayacak galiba.dün doktor tetkikerden sonra 8 derece hipermetrop olduğunu söyledi.4 dereceyle başlayacaklarını da.hasan henüz 18 aylık ve gözlük denemesi yapmalarına bile izin vermedi.bizim yaşadığımız ilde sufinin gözlüklerinden bulamadık.bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.. sipariş edebileceğimiz yada irtibata geçebileceğimiz bi adres falan.. çok teşekkürler.. zeynep

 • Devletşah

  Merhaba Zeynep hanım;

  Öncelikle çok geçmiş olsun… Sizin takmaya alıştırmanız daha zor olacaktır. Nacizane tavsiyem. gözlüğü tak çıkar yaparak gördüğü şeyin nasıl değiştiğini anlamasını sağlayın. Oynadığı, sevdiği bir oyuncağı önüne koyup yapın ki ilgisi dağılmasın.

  Gözlüklerle ilgili bilgileri mail attım

  • Songül

   Merhaba bizde oğluma gözlük kullanmaya başlayacağız ama bu markayı bulamıyoruz 8 aylık oldu ve çok hareketli beni ilgilendirir mısınız acaba mail atarak teşekkür ederim

 • Derya

  boğazıma bişeyler düğümlendi sanki 6 aylık bi kızım var ve bizde göz doktoruna gittiğimizde yüksek hipermetrop çıktı ve gözlük takması gerek hemen aklıma sen ve sufi geldi, yazını okuduğumda zaten duygulanmıştım ama şimdi dahada iyi anlıyorum , herneyse beylikdüzünde hiçbir optiğin fisher pricedan haberi yok ve ben geceden beri twitterdan sana ulaşmaya çalışıyorum 🙁 ancak cevap vermiyosun, zaten moralim bozuk içim pırpır nasıl başarıcam acaba gözünde tutucak mı derecesi düşer mi … bir sürü soru aklımda 🙁 ancak bir türlü cevap vermiyosun 🙁 gözlerim dolu dolu twitter ekranımda ve senin sayfan açık bekliyorum öyle…
  hangi optik acaba 🙁

 • Derya

  boğazıma bişeyler düğümlendi sanki 6 aylık bi kızım var ve bizde göz doktoruna gittiğimizde yüksek hipermetrop çıktı ve gözlük takması gerek hemen aklıma sen ve sufi geldi, yazını okuduğumda zaten duygulanmıştım ama şimdi dahada iyi anlıyorum , herneyse beylikdüzünde hiçbir optiğin fisher pricedan haberi yok ve ben geceden beri twitterdan sana ulaşmaya çalışıyorum 🙁 ancak cevap vermiyosun, zaten moralim bozuk içim pırpır nasıl başarıcam acaba gözünde tutucak mı derecesi düşer mi … bir sürü soru aklımda 🙁 ancak bir türlü cevap vermiyosun 🙁 gözlerim dolu dolu twitter ekranımda ve senin sayfan açık bekliyorum öyle…
  hangi optik acaba 🙁

 • gulnur

  Oğlum 1 yaşında. Gözlüklerine bir türlü alışamadı çıkartıp atıyor. Sufi’nin gözlüklerinde kemer gibi bi aparat var sanırım çok aradık o tarz bir şey ama bir türlü bulamadık.Gözlülerle ilgili bilgileri banada mail atabilir misiniz lütfen?

 • Birdal

  Merhaba devletsah hanim.bende 2gun once 12 aylik kizimin hipermetrop oldugunu ogrendim 🙁 az once 2.bir dr kontrolunden donduk.belki yoktur umuduyla…ama malesef 🙁 2haftadir sol gozunde uykusu geldigi zaman ice dogru hafif bir kayma farkettim,bunun uzerine gittik doktora.ve sag goz 4,sol goz 5,25 hipermetrop.ilk gittigimiz dr herkesin hipermetropla dogdugunu,4 numaraya kadar bunu normal kabul ettiklerini,goz kuresi buyudukce bunun duzelecegini,hatta su an gozluk takmasina bile gerek olmadigini soyledi.cunku kaymayi farketmedi.kizimi 3,5 saat orada beklettik,uykusu geldigi zaman tekrar gosterdik ve dr kaymayi o an gordu.bunu farketmen sans gercekten dedi.ve kayma oldugu icin 1,75 gozluk yazdi.dun aldim gozlugunu ama tum gun boyunca yalnizca 15 dakika takabildik…alistirmak zor olacak sanirim 🙁 bugun goturdugumuz dr da teshisi ve tedaviyi onayladi.genellikle anne-babadan gectigini ama bizde olmadigi halde %10 boyle olabildigini de soyledi.bu durumun gecebilecegi gibi;8 yasina kadar artarak,8-10 yas arasi duraklayip,daha sonra azalabilecegini de belirtti.su an gozunu kapatacak bir durum olmadigini,ama ileride tembellik olursa gozu kapatmak gerekebilecegini de.ilerleyen durumlarda ameliyat edildigini fakat bizim icin su an bu durumlarin gecerli olmadigini.cok uzgunum su an,durup durup agliyorum 🙁 kabullenmek zor,hic duymadigim ve hic beklemedigim bi durum bu.icimde firtinalar kopuyor,daha dogru duzgun yuruyemezken gozluk takacak diyorum,bi yandan da daha kotusu de olabilrdi deyip sukrediyorum…beni anlayacaginiza eminim…umarim bebeklerimiz bu durumu en kisa zamanda atlatirlar…ayrica zeynep hanim gibi bizim yasadigimiz sehirde de bu gozluklerden yok.siparis verebilecegimiz bir adres varsa ve bunu bana iletebilirseniz cok sevinirim.simdiden tesekkurler,sevgiler…

 • murat

  merhabalar;
  Gözlükle ilgili bilgileri banada mail atarsanız minnettar olurum.
  Bulunduğum ilde malesef bende bulamadım.

  Benim kızımda 1 yasında ve yüksek derce hipermetrop.
  Yardımcı olursanız çok memnun olurum.Şimdiden teşekürler

 • Serkan ÜSTÜNEL

  Mrb. Devletşah hnm.

  Benim bir arkadaşımın çocugunda da aynı sorunlar var, gözlük modelinizi gördük ve bizim için çok uygun oldugunu düşündük, bu modeli nerede bulabilecegimiz hususunda ltf (acil olarak) bize yardımcı olunuz.

 • murat

  merhaba
  gözlükle ilgili bilgiler için daha öncede mail atmıştım.Dönüş yaparsanız çok memnun olurum.Aynı durumu bizde yaşıyoruz.Kızımız 10 derece hipermetrop.Bizim halimizden anlayacağınızı umuyoruz.
  Şimdiden teşekürler.

 • elifaysel

  Acaba gözlüğü nereden aldınız nettende bulamadım?? benim oğlum 2 kez prematüre retinopatisinden lazer oldu şimdi gözlük takacak çok beğendim gözlüğünüzü neren aldığını söylerseniz çok sevinirim

 • saniye

  kızım 23 aylık ve ben bugün öğreniyorum onun +6 derece hipermetrop olduğunu…çok endişeliyim…kızım saçına toka takmayı bile sevmez gözlük nasıl takdıracağım…takarken kendine zarar verirmi bir sürü sorular var kafamda…sizden ricam gözlük ile ilgili bilgileri bana da gönederebilirmisiniz..

 • E Tamirci

  güzel blog

 • elifaysel

  bu gözlükten çok aradık ama bulamadık acaba nereden aldığınızı öğrenebilir miyim??

 • nesrin

  anne annesinin canı

 • yasemin

  Sevgili devletsah benim oglusumda da aynı problem var bu gözlük çerçevesini nerden aldınız acaba

 • Gulsah

  Hafi sizin evladiniz, tabii duygulanirsiniz. E peki ben neden agladim:(

 • Hüsne

  Merhaba,ben hipermetropla ilgili araştırma yaparken sizinle karşılaştım.Sufi çok tatlı masallah Allah bağışlasın.Benim oğlum Mete 23 aylık biz 15 aylıkken Ankara da özel bir göz hastanesine gittik ancak ordaki doktor oğlumuzdaki hipermetrobu anlayamadı eşimin işi dolayısıyla Erzincana geldik burda iki doktora gittik ikisi de aynı teşhisi koydu hipermetrop ve göz tembelliği sol gözünde var.
  Tedaviye başladık çok şükür gözlüklerini takıyor,hergün 2 saatte kapama tedavisi yapıyoruz.Gözlükde sıkıntı yok ama kapama zor oluyo dışarı çıkartmak zorunda kalıyoruz.18 aralıkda kontrole gideceğiz.
  Benim sizden ricam gözlükleri nereden alabilirim birde ben başka bi doktora daha götürmek istiyorum doktorunuzun ismini verebilir misiniz?Şimdiden teşekkür ediyorum.

 • aynur

  Merhaba,benim oğlumun”da sol gözü miyop ve gözlük takıyoruz.Acaba siz gözlükleri nerden aldığınız bilgisini bana mail atabilirmisiniz…bir kaç yere sorduk aynı marka ama bu şekilde bir gözlük bulamadık..

 • başak

  Merhaba,

  Benim oğlumda şu an 5 aylık ve 7 aylıkken bizde gözlük takmaya başlayacağız. Gözlükleri nereden aldığınızın bilgisini rica etsem bana da yollayabilir misiniz?

  Teşekkürler

 • Figen

  Çok geçmiş olsun. Benim oğlumda da hipermetrop var. Bizde Şule Ziylan’a gidiyoruz. Sufi’nin son durumunu merak ettim.Derecesinde düşme oldu mu en çokta onu merak ediyorum. Yoldan tanımadığım insanları çevirip, çocuğunun durumunu sorduğum, ayaküstü sohbet ettiğim bile oluyor. Bizim gittiğimiz ilk doktor okul öncesi gözlüğü bırakabilir demesine rağmen, Şule Hanım daha farklı yorumlarda bulundu.

  • Devletşah

   Figen hanım;

   Biz iki farklı doktorla devam ediyoruz. Şu an gözleri 3 numaraya geriledi. Göz yuvarı büyüdükçe merceğin yeri kayarak düzelme oluyormuş. İlkokula kadar tamamen atma ihtimali var. Ama bu işler belli olmuyor maalesef. Şu an göz tembelliği riski yok. Ama ileride gözün gelişimine bağlı olarak o da olabilir. Size de çok geçmiş olsun.

 • Figen

  Çok sevindim. Umarım Her şey yolunda gitmeye devam eder. Sevgiler.

 • ilknur

  merabalar devletşah hanım benim oğlumda şuan 6,5 aylık ve göz numaramız 7,5 doktor gözlük verdi. internete gözlüklere bakarken oğlunuzun gözlüklerini gördükama hiç biryerde bulamadık bize nerde bulacagımız söylerseniz çok seviniriz.

  • Devletşah

   e-posta adresinize yolladım. Ama geri dönüyor. Ulaşılır bir adres bırakırsanız bilgileri yollarım. Sevgiler

   • arife

    mrb
    öncelikle geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun.bebeğinizin gözlüklerinden almak istiyoruz Gözlükleri nereden aldığınızın bilgisini rica etsem bana da yollayabilir misiniz?
    tşk…

 • ilknur

  gözlüğü
  nerden bulabiliriz

 • ÖZGE

  Merhabalar.sizin paylasımlarınız sayesinde 6aylıkken Deniz Oğlanı göz doktoruna götürdüm.evet benımde oğlum hipermetrop.gözlüğü 1YAŞINI doldurunca basladık.3gündür takıyor ve farkşlılıgı o da bende hissettik.insan cok duygulanıyor.iyii ki sizi takip etmişiz:))aynı gözlüklerden bizde de varrr:))göz kapama yapıp gözleri çalıstırcagız.siz yaptınızmı? size tekrar tekrar tesekkurederım.iyi ki varsınız ve iyi ki sizi takipetmişiz

  • Devletşah

   Merhaba Özge hanım,

   Çok geçmiş olsun. Biz göz kapama yapmadık. Gözkapamayı tembellik riski olduğunda veriyorlar. Biz de risk yok iki göz de aynı numara. Farklı olursa risk var. Belki sizde öyle bir durum vardır.

   Sevgiler

 • NURGÜL

  merhaba devletşah hanım sizi çok uzun süredir takip ediyorum benim oğlum 10 aylık pramatüre olan oğlumun bazı göz prablemlerimiz var gözlük takması gerekiyor suphinin gözlükleri çok kullanışlı gözüküyor ama nette bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim..

 • Emre

  Selamlar bugün oğlum yamaç için doktorumuz 3 numara hipermetrop gözlük verdi . Gözlüğü nereden alacağımı mail ortamında banada atarsanız çok sevinirim . Sağlıklı günler dileğiyle

 • Emre

  Merhaba, gözlüğü nereden alabileceğimizi mail adresime gonderebilir mısınız ? 7 aylik oglum 6 numara hipermetrop .. Size doktorun ne icin olağan numarasından düşük numara ile başladığını anlayamadım.. Bu konuda bilgi verebilir mısınız ?

 • zeynep

  Merhaba
  biz de dün öğrendik oğlumun gözlerinin 1.25 miyop olduğunu. bu arada oğlum 18 aylık. telaşlandık, şaşırdık elbette. Şu an için gözlük vermedi ama 24 ay kontrolünde tekrar muayene edip, ona göre karar verecek. Gözlük takması gerekirse diye şimdiden araştırmaya başladım. aklıma hemen Sufi geldi:) sitenizdeki yazıyı okuyup fisher price gözlüklerinden haberdar olunca biraz olsun rahatladım. teşekkürler:)

 • başak bozkurt

  Merhaba,

  Benim oğlumda 7.5 aylık ve bizde hipermetrop tedavisi ile gözlük kullanmaya başladık. (sol göz 6.5,sağ göz 5.5 numara ) Doktorumuz İstanbul Cerrahi Hastanesinden Funda Hanım. Ancak bende bir anne olarak içim rahat etmediği için ikinci bir doktora kontrol amaçlı götüreceğim. Çarşamba günü Şule Hanım ile randevumumuz var. Oğlum ilk gün itibari ile gözlüğe çok hızlı alıştı ve sizin yaşadığınız duyguları aynı şekilde bizde yaşadık ama şimdi diyorum ki ne şanslıyız ki erken farkettik.Allah beterinden saklasın ve daha büyük dertler vermesin yavrularımıza.
  Benim size sormak istediğim şu anda Sufi kaç aylık? İyileşme süreci nasıl ilerledi? Numaralar çok sık değişti mi ve ikinci bir doktor olarak kime götürüyorsunuz?
  Fırsatınız olduğunda bana bana mail ile dönüş yapabilirseniz çok sevinirim.
  Teşekkürler

 • Ebru Yavuz Tör

  Merhaba,
  Öncelikle geçmiş olsun. Benim kızımda da astigmat ve miyop var, 1,5 yıldır Fisher Price’ı kullanıyorduk, geçen gün okulda saplarını kaybetti. Yedek gözlüğümüzü kullanıyoruz ama tahmin edersiniz zor oluyor. Ben Fisher Price’ı Bursa’dan almıştım (Yorum yazanların nerede oturduklarını bilmediğimden Bursa’da arayan varsa; Fisher Price çerçeveyi FSM Bulvarında Akuğur Market’in karşısındaki optikçide bulabilirsiniz, yanlış hatırlamıyorsam adı Fırat optik) İstanbul’da birkaç optikçiye sordum bilmiyorlar bile. Nerede bulabileceğimi söyleyebilir misiniz?
  Teşekkürler

 • elif

  sevgili devletşah
  sufi nin resmini gördüm ve yazılanları okudum biraz teselli buldum çünkü benimde 6,5 aylık oğlumda 5,5 hipermetropi çıktı ilk götürdüğümüz doktor hiçbir şey yok dedikten sonra içimiz rahat etmedi ikinci bir doktora götürdük orda teşhis edildi ama o bir yaşına kadar hiçbir tedavi vermedi dünya göz hast ataköy den iki gün sonrasına randevu aldık çünkü 5,5 ay çok uzun bir süre belki de gözlük tedavisinin uygulanması gereken ve geri kazanılamayacak uzun bir süre.. netteki araştırmalarımda en ideal gözlüğün sufi nin ki olduğunu gördüm istanbuldayım ve henüz fisher price gözlüğü bulamadım velhasıl ben de herkes gibi gözlüğü hangi optikten aldığını öğrenebilir miyim 🙂 şimdiden çok teşekkürler
  *bu arada paylaştığın yeni bir video da sufi artık gözlük takmıyordu? şu anki durumu nedir merak ediyorum iyileşti mi afacan ??

 • elif

  bizde bu gözlüğü çok aradık ama bulamadık rica etsem bizede mail atabilir misiniz?

 • meltem

  benim oğlum da 3 yaşında ve dr kontrolünde 5 numara hipermetrop çıktı .Yalnız sizin kullandığınız çerçeveden çok aradık .Nereden bulabileceğimiz konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

 • Coşkun

  fisher price çerçevenin nerde satıldığını bulan var mı acaba

 • emine

  merhaba! kızım 4 derece miyop bu arada 19 aylık doktorumuz gözlük yazdı… fisher price ın gözlüğünden bahsetmişsiniz acaba nerden aldınız iletişim kurabilir miyiz? yaşadığım ilde optikçiler bebek gözlüğü deyince şaşkın şaşkın bakıyorlar :)görüşmek üzere hoşçakalın

 • tuğba

  devletşah hanım öncelikler geçmiş olsun .fisher price gözlük çercevesinin nerden aldıgınızı mail gönderebilirmisiniz lütfeennnnnn

 • nur

  devletşah hanım öncelikler geçmiş olsun .fisher price gözlük çercevesinin nerden aldıgınızı mail olarak gönderebilirmisiniz lütfennnn

 • emine

  devletşah hanım ne olursunuz cok acıl fisher pric gözlüklerini nereden temin ettiniz bana msj atarsanız cok sevinirim türkiyedeki magazalarını arastırdım yok diyolar lütfen çok çok acillllllllll tşk ederim….

 • emine

  devletsah hanım çookkkkkk tşk ederim yardımcı olduğunuz için… sizin ve bu sayfadaki herkesin bebişlerini, şifalar diliyorum rabbim hepimizn yar ve yardımcısı olsun inşllah …..

 • burak

  merhaba bir müşterimiz için bu gözlükleri temin etmemiz gerekiyor çok önemli bir durum ortalama 6 aylık ve yüksek numaralar çocuk gözlük takamıyor bize gözlükleri nereden temin ettiğinizi bildirmenizi rica ederim.Saygılarımla

 • tuğba

  devletşah hanım bebeğim 22 derece camı çerveve bulamıyoruz.şuanki kullandığımız çerçeve rahatsız ediyor.nerden temin ettiniz yardımcı olun lütfen.hiç bir yerde bulamıyorum
  .daha öncede yazdım cvp vrmediniz.

 • yasmin

  merhabalar devletşah hanım bende 1 yaşındaki kızım için fisher price marka gözlük arıyorum.göz kaymamız var hemen kullanmaya başlamamız gerekiyor fakat ben gözlüğü 1 aydır heryerde aramama rağmen bulamıyorum ki bebeğim taksın.ve sufi’ yi gördüm Allah bağışlasın.acillll yardımcı olursanız çok sevinirim.mailinizi dört gözle bekliyorum.hoşçakalın.

 • burhan

  Merhaba Devletşah Hanım, bizim kızımızda şuan 7 aylık, 6,75 ve 5,5 hipermetropu var.
  Aynı zamanda iki gözde kayma da mevcut. Doktorumuz gözlük numarası olarak direkt 6,75 ten başlatıyor benim kafama takıldı acaba daha küçük bir numaradan başlaması gerekmez miydi diye.(Doktora sorduğumda gözde kayma olduğu için bu şekilde olacak dedi)
  Birde fisher price marka gözlüğü nereden temin ettiniz bilgi verirseniz sevinirim.Çerçeve ile gözlük camı aynı yerden mi alınıyor ? teşekkürler

 • Meryem Özipek

  Devletşah Hnm meraba benim oğlum için de fisher price gözlük olmadı gerekiyor lütfen nerden aldığınızı mail atarmısınız sevgiler bebeğinizle sağlıklı huzurlu günler

 • sevim yeşilturna

  kızım 8 aylıktı gözlük kullanmaya başlayalı fakat biz taktıramıyoruz gözlerinde titreme var doktora götürdük 5 numara gözlüğümüz var bir türlü taktıramıyoruz bebeklerde gözlük kullanılması hakkında yazılar okurken sizin yazdıklarınızı okudum çerçeveyi nerden aldığınız konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim.

  • Devletşah

   Merhaba Sevim hanım;

   Gözleri kaç numara?

   • sevim yeşilturna

    5 numaraylabaşlayalım dedi doktorumuz 6 ay sonra yine görüşürüz dedi ama biz takamıyor küçük hanım hemen elini atıp gözlüğü eline alıyor

    • Devletşah

     Sevim hanım;

     Gözleri kaç numara? 8 numara falan mı? Göz numarasından eksik yazılması lazım gözlüğün doktorunuz öyle mi yazdı? Yani bizimkisinde gözler 7,5’tu 3,5 numara gözlük yazıldı. Eğer görmüyorsa mutlaka takar. Ama doğru numara olmalı. Bebeklerin doğduğunda gözleri 3-3,5 numara hipermetrop oluyormuş. Yani gözlükle o numaraya düşmesi isteniyor ve o kadar eksik yazılıyor. Sizin durumunuzda 8-8,5 numara olmalı gözleri öyle mi? Bir de sadece bir saat demeyin. Sürekli takamn lazım. Yoksa iyileşemezsin diye anlatmanız lazım. Bize de 1 saat taksın demişti. Ama tüm gün taktık. Çünkü bir tak bir çıkart baş ağrısı yapar. Ama sürekli takması öyle değil. Düşünün bir görüyorsunuz bir görmüyorsunuz. Olur mu? Olmaz. Bir de arkasına lastik takın. Çıkartamasın. Biz hala takıyoruz. Kaymasını, düşmesini engelliyor.

     Tekrar geçmiş olsun.

 • esra

  Merhabalar..benim kızıma da doktor her 2 göze de 5 numara hipermetrop dedi, hazirlikliydim ama yiğidim yöne de. Rabbim dermansiz dert vermesin, insallah gecicek..evlatlarimiz hep rahat edicek..hepimize cok gecmis olsun..Internetten çok araştırmasını yaptım ama doktorunuzun tam tavsiyesineeee uyan bir gözlük bulamadım. .sufi nin gözlükleri tam doktorumuzunnn tarif ettiği gibi..nerden aldiginizi ve markasını söylerseniz çok çok yardımcı olursunuz..çok teşekkür ederim, şimdiden tüm evlatlarin sıkıntıları gelmiş geçmiş olsun..

  Sevgiler. .

 • Esin

  Devletşah Hanım yazınızın üzerinde zaman geçmiş olmasına rağmen bize de yardımcı olacağınızı umut ediyorum… Gözlük çerçevesini nereden temin edebiliriz acaba?

 • Snm

  Merhaba,
  Brnim oglum da 9,5 aylik gozluk kullanmasi gerekliymis. Istanbulda cok cesit ve uygun cerceve bulabilecegimix bir goslukcu onerebilirmisiniz?

 • özlem

  Slm aleyküm hanım efendi bnm 6 aylık kızıma gözlük verdiler.ankarada oturuyorum kullandığınız gÖzlüken ankarada Nerede bulabilirim.?bir bilginiz varsa çok memnun olurum.şimdiden allah razı olsun.Rabbim herkesin yavrusunu acil şifalar versin

  • Özlemc

   Merhaba Devletşah hnm.oğlum 14 aylık ve 7,5 numara hipermetrop tanısı aldı ve 5,5 numara gözlük takıyoruz günde 6 saat kapatma yapıyoruz.ama gözlükleri kulak arkasından geçmeli sizin kullandığınız gözlük çerçevesinden istiyorum nerden bulabiliriz lütfen ulaşırmısınız

   • Devletşah

    Bir e-mail gönderirseniz adresi yollayayım.

    Çok geçmiş olsun.

 • çiğdem

  Merhaba Devletsah Hnm, biz de bugun rutin kontrol diye goz muayenesine gittik. Oglum 3 aylik her iki gozunde de 4-5 numara hipermetrop cikti. Doktor henuz tedavi vermedi, 6.ay tekrar kontrol dedi. Ancak benim icim rahat etmiyor, sizin doktkrunuza da goturmek isterim. Doktorun adini ve gozlukleri de (ileride lazim olur diye) nereden aldiginizi benie de paylasabilirseniz cok sevinirim. Teekkurler.

 • Bekir

  Merhabalar.
  Gözlükleri nerden satın aldığınız hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
  Birde bu kadar çabuk gözlük camlarını nasıl yaptılar. Benim gittiğim tüm optikler 4 5 günde anca veriyor gözlükleri…

  • Devletşah

   Merhaba;
   Çoğunlukla çocuk gözlüğü satan bir yer. Ayrıca kendileri takıyor camı. Dışarıda bir yere götürmüyorlar. O yüzden gitti geldi vs gibi işemlerle vakit kaybedilmiyor. Çok çok özel bir cam değilse 1 saat içinde gözlüğü alıyorsunuz.

   • Ayca

    Merhaba,

    Benim kızım 11 aylık ve sol gözünde kayma tespit ettik. Göz doktoruna hemen götürdük ve doktor Vision Screener cihazıyla bebeğimin göz bozukluğunu ölçmeye çalıştı. Ancak cihazın kapasitesi ölçmeye yetmedi. Cihaz 5 numara üstünü ölçemiyormuş. Doktorumuz da 5’in üstünde bir bozukluk var deyip, her iki göz için de 3 numara gözlük verdi. Bebeğimizin göz numarasını dolayısıyla tam olarak bilmiyoruz. En az 5 olarak söylendi bize. Merak ettiğim konu sizin çocuğunuzun göz numarası nasıl 7.5 olarak ölçüldü.
    Teşekkürler.

    • Devletşah

     Merhaba;

     Kullanılan cihazın ismini bilmiyorum. Ancak maske gibi birşeydi. Gelen yorumlara göre de pek çok kişinin ölçümü yapılabiliyor. Bence başka bir doktorla daha görüşün.

   • özlem

    merhabalar, gözlükleri nereden bulabilirim. bir de oğlunuzun gözleri şuan nasıl teşekkür ederim

    • Devletşah

     mail atarsanız adresi yollarım.

   • Devletsah hanim bnm kizimada kaymadan dolayi sule hanim gozluk verdi bugun almm lazim dr oneriniz ve gozlukleri aldignz yerin adresini yazarmisnz

    Gozluk almam lazim acil yazarmisinz aldiginiz yeri teskler bu aksam almam lazin

 • Zehra

  İyi geceler, 8 aylık bebeğim için göz doktoru araştırıyorum 4 numara Hipermetrop gözlük kullanıyoruz ama doktorumuzdan pek memnun değiliz tavsiye edebileceğiniz bir doktor var mı acaba yardımcı olursanız çok sevinirim

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER