Yemek.Name Dergisi Ekim 2007 Sayısı Çıktı!

Yemek.Name Dergisi Ekim 2007 Sayısı Çıktı!

Yemek.Name Ekim 2007 kapağı

Hummalı bir çalışma daha sona erdi. Hummalı diyorum çünkü bu ay dergimizi hazırlarken birçok aksilik yaşadık. Öncelikle ilk konuk yazarımız ani bir rahatsızlık geçirip ameliyat oldu. Sağolsun hastaneden bile bana ulaşıp “bütün dökümanları hazırladım, gönderecekler sana” dediğinde sorumluluk denilen şeyin annelerde daha da gelişmiş olduğunu bir kere daha anladım. Kendisinden Yemek.Name’yi değil sağlığını düşünmesini rica ettim. Neyse ki iyi haberlerini tez vakitte aldık.

Daha sonra bir kötü haber de pastacılarımızdan geldi. Keşke bu gelenle bitseydi. Ama malesef. Neyse daha konuşup yenilerini davet etmeyelim değil mi…

Pastacılarımızın durumu bu olunca pasta yapmak da bendenize kaldı. Kaldı da aksilikler bitmeyip bana da bulaştı. Beş senedir grip aşısı olan ben “yarın grip aşısı olayım” dediğim gün şiddetli bir gribe yakalandım. Vücudum gribin ne menem bir şey olduğunu unutmuş. Bir haftadan fazla süre zaman zaman ateşli şekilde yattım. Kendimi halâ tam toparlamış değilim.

Biraz ayaklanır ayaklanmaz hemen işe koyuldum. Tabi Ramazan’ın verdiği rehavetten bahsetmeme gerek yok. Bu rehavetle koşturunca pek bir yavaş oluyor.

Tabi hep aksiliklerle uğraşmadık. Öncelikle Yemek.Nâme bana çok keyifli bir doğum günü hediye etti. Yemek.Name için Oktay Usta ile röportajı doğum günümde gerçekleştirdik. Filiz hanımın röportaj sırasındaki sürprizleri ise beni çok duygulandırdı.

Bunun dışında Yemek.Name’de yeni başlayan GülName köşesi de beni hasta yatağımda en çok heyecanlandıran konuydu. Ben “leb” dediğimde “leblebiyi” anlayan bir çizerle çalışmanın rahatlığı beni daha da heyecanlandırdı. Çizimleri ilk gördüğüm an yalnızca “işte ben de tam bunu istemiştim” dedim.

Eh… Ramazan geldi, gidiyor hastalık arası yaptığım kısa Ankara gezisinde bazı Yemek.Name yazarları Ramazan gelmeden bayramı getirttin bize diye sitem ediyorlardı. Anlaşılacağı üzere dergimize bayram geldi. Hatta bayramlar geldi.

İşte bütün bu maceralardan sonra dergimiz nihayet yayında

Link
Kalıcı bağlantı

Related Posts

10 Responses to Yemek.Name Dergisi Ekim 2007 Sayısı Çıktı!
 • Meliha

  Bu sayı oldukça güzel olmuş bence, hele Oktay Usta’yla röportaj, bir yemek dergisi için röportajda son nokta…

 • KIYMET

  BÜYÜLENDÄ°M YÄ°NE..KUTLARIM EMEÄ?Ä° GEÇEN HERKESÄ°..

 • Lama

  deneme deneme…

  Yine bekledigimizden fazlasini verdibize, insan sayfalarini cevirmeye kiyamiyor.Harika ,dopdolu!

 • elvan

  O kadar dolu, o kadar güzel bir dergi ki. Çok da zevkli, şık:) Emeği geçenlerin en başta da Sevgili Devletşah senin emeğine, ellerine sağlık. Teşekkürler hepinize. Sabırsızlıkla bekliyorum her yeni sayıyı.
  Sevgilerimle…

 • nesrin turan

  Devletşah hanım harika olmuş ellerinize sağlık. aslında pek televizyon seyretmem bugün Oktay usta iftar ve sahur için tarifler verirken sizin sitenizden ve yemeknameden bahsetti ben sizin sitenizde tarif ararken sizin derginizde Oktay usta Oktay ustanın proğramında sizi görmek isterdim doğrusu sevgiler

 • Püren

  Yine dopdolu harika bir dergi olmuş.Gülnameye bayıldım.

  Ellerinize sağlık

 • FUNDA

  Yemekname’nin Ekim sayısı da önceki sayıları gibi çok güzel.Emeği geçen herkesi kutlarım.Hemen iki tarif denedim:Å?am işi ve Cumhuriyet Pastası.Sonuç mükemmel oldu, teşekkür ederim.
  Selamlar

 • yelda aksu

  Yasadigin onca aksilige ragmen bu ayki dergi daha bir dolu sanki. Gulname’ye bayildim; mutfagimin internetle ve bloglarla tanistigi ilk gunlerimi animsatti bana:) Oktay Ustay’la roportajini heyecanla okudum, Oktay Usta benim ilk guvenilir kaynagimdir:)
  Yemek fotografciliginda bir adim daha yol aldik sayende.
  Bayram onerilerin kesinlikle dikkate alinacaktir.

  Emeginize saglik…

 • aysel

  Çok başarılı bir çalışma yapmışsınız. Dergide emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Sevgiyle… Aysel

 • zeynep usta

  merhaba, devletşah,

  yarın annemin günü var burada ekim sayısında çok güzel tarifler vardı burada var diye bilgisayarımda turmadım ama ya sorun var yada eski sayıları silmişsiniz bir türlü ulaşamadım doğrumudur?

  teşekkürler

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER