Artık Yazıyorum

Artık Yazıyorum

Doç.Dr. Haluk Dursun kursiyerlerle sohbet ederken.

2003 sonbaharında Kubbealtı Akademisinde bir kurs açıldığını öğrendim. “Artık Yazıyorum – Yazı Atölyesi” O güne kadar yazı yazmıyor değildim. Ama bazı şeylerin bir tekniği olduğu ve bunları bilmediğim için zorluk çektiğimin farkındaydım. Kısacası ilaç gibi geleceğini düşündüğüm bu kursa hemen kaydımı yaptırdım.

İlk günden son güne kadar hep yazdık. Derslerde yazdık, evde yazdık… Yazının günlük hayatımızın bir parçası olduğunu anlayana kadar hep yazdık. Ama sadece yazmadık… Okuduk, konuştuk, tartıştık. Okumanın, bakmanın dinlemenin yazılar üstündeki etkisini öğrendik. Bakış açılarını, yazım tekniklerini, kelimeleri öğrendik. Derslerde oyunlar oynayıp, yazdıklarımızı okuyup güldük. Kâh konuları kendimiz seçtik, kâh hocalarımız verdi, kâh kuradan şansımıza ne çıkarsa onu yazdık. Bazen dinlediğimiz müziği yazdık, bazen okuduğumuz kitabı yazdık, bazen gördüğümüz bir eseri yazdık,… Kimi zaman yazılarını zevkle okuduğumuz yazarlarla konuşma fırsatını yakaladık. Onların nasıl yazdıklarını dinledik.

Son gün, ilk yazdığım ile son yazdığım arasında mukayese yapmak maksadıyla her ikisini de okuduğumda farkı görüp şaşmamak elimden gelmedi. Bu farkı yaratanlar ekip çalışması nediri bilen, hoca olmanın yanı sıra iyi birer arkadaş, abla, abi olan, aklıma takılan her konuda mezuniyetimin üzerinden 3 sene geçmesine rağmen halâ yardım eden, yazdıklarımı okuyan, eleştiren, beğenen Dr. Fahrünnisa Bilecik, Dr. Murat Aşıcı, Dr. Nevnihal Bayar, Aliye Aren, Seval Yardım.

Duydum ki bu senenin kursu geçtiğimiz hafta başlamış. Eğer yazmaya ilginiz varsa başlamak için geç kalmış değilsiniz.

Sertifika törenimden

Not
 • Arada hatalar yapıyorsam bilin ki bu benim derslerde yazmaktan çok konuşmamdan kaynaklanıyor. Bu konuda Nevnihal hocamdan çok fırça yemişliğim vardır.
Link
Kalıcı bağlantı

Related Posts

5 Responses to Artık Yazıyorum
 • Seval Yardım

  Devletşahcığım,
  Atölyemiz ile ilgili düşüncelerin için teşekkürler. Aslında bu tip atölye çalışmaları herkesin birarada, ortak bir potada kendini geliştirdiği ortamlar. Bizler bilgi ve tecrübelerimizi size aktarmaya çalıştık. Å?imdi de yeni arkadaşlarla devam ediyoruz.Ama esas gayret katılımcıların kendilerine aittir. Kişi kendisi gayret etmezse, kendi ürününü verme konusunda özenli olmazsa olmaz.Sen de bu gayretin içinde oldun. Eh iyi bir okuyucu olduğunu da biliyorum.Siteni açtığından beri de sürekli yazıyorsun. Yani yazmak için gayret, okumak ve sürekli yazmak şartlrını yerine getiriyorsun.Bir de hayal gücü, aklagelmedik fikirler,gözlem eklenince kim tutar seni. Selamlar…

 • elif

  yayınladıgınız sey çok güsel olmuş bizi karanlıktan kurtarıp aydınlatıyosunuz tebrikler ve basarılarınızın devamını dilerim

 • REFİK ÖZCAN

  Sevgili kardeşim
  Kubbealtı vakfı sitesini sayende buldum vede hemen bu siteyide senin siten gibi sık kullanılanlar sutunuma dahil ettim.sana özellikle teşekkür ediyorum.
  İnternetin güzellikleri sizlerle ortaya çıkacaktır buna bütün kalbimle inanıyor ve başarılarının takipçisi olacağıma inanmanı istiyorum selam ve sevgilerimle

 • muratv akyokus

  merhaba ben marmara ün. sınıf öğretmenliği 4. sınıf öğrencisiyim sevgili hocam murat aşıcının yeni çıkan kitabının hayırlı olmasını ve hocamızın bize vermermiş olduğu destekten doleyı teşekkürlerimi iletmek istedim bu kitabı okuyacak arkadaşların cok fazla yararlanıp kendılerını gelıstırebıleceklerıne inanıyorum. tekrar basarılar bilerim murat

 • Rauf

  Seval hocanın Samiha Ayverdiyi en iyi anlayan kişilerden olduğunu düşünüyorum.Tabi ki öğrencillerine de onu tanıtmıştır.lise 2’de okutuğu “yocu nereye gidiyorsun” kitabı Samiha Ayverdiyi tanımamızı sağladı. Bunun için hocamıza müteşşekiriz.

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER