Ayva-Ye

Ayva-Ye

Ayva-Ye

Herkesin yüzünde gülümsemeye yol açan faaliyet.

2006 yılının ilk yemek faaliyeti Ayva-Ye. Pek çoğunuzun "Biz zaten ayvayı yemişiz" dediğinizi duyar gibiyim. "Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır"dan yola çıkarak 17 Ocak 2006 günü ayva kaç çeşit yenilebiliyormuş hep beraber öğreneceğiz. Bu faaliyete katılmak isteyenlerin faaliyet gününe kadar hazırladıkları tarifleri faaliyet günü yayınlamaları ve linklerini İncik Boncuk‘a göndermeleri gerekiyor.

Eğer siteniz / blogunuz yok ise tariflerinizi ve fotoğraflarınızı kendisine e-posta ile göndermeniz yeterli.

Kalıcı bağlantı

Recent Posts

2 Responses to Ayva-Ye
  • Nejla Toker

    Evet aslında yazıdaki gibi ayvayı yemişiz bu hayatta ama ;Meyva olarak pek yemezler halkımız,hele birde Ayva tatlısı, Ayva reçeli ve sadece duymuştum Ayva yemeği diye tadını bilmiyorum.Fakat bunun dışında Ayvayı birkaç defa sıkça yedikten sonra vazgeçemeyeceklerdir.Tavsiye ederim.
    Not:Bunları yemesini biliyorum ama yapmayı malesef bilmiyorum.Ä°nşallah güzel yapan biri çıkıp tarifini verir.Å??imdiden afiyet alsun diyelim.

  • nesrin a

    kaymaklı ayva sepeti malzeme= 6 tane ayva 500 gr. toz şeker şekerden on çay kaşığı ayrılır bir su bardağı su . 500 gr kaymak bir paket beyaz çikolata şerit 10 tane kiraz yapılışı= ayvalar ortadan ikiye bölünür taşlı kısmı çıkartılır çekirdekleri ayrılır tencereye dizilir üzerine su ve ayva çekirdekleri tül torbanın içine bağlanmış olarak ilave edilir kısık ateşte yarım saat haşlanır çekirdek torbası alınır şeker ilave edilir beş dakika pişirilir 10 parcası servis tabağına alınır iki parçası küçük küplere bölünür ayvaların ortasına koyulur tenceredeki şerbet ilave edilip bire çay kaşığı şeker üzerine koyulup fırında pembelesene kadar bırakılır soğuyunca kaymakları üzerine konur çikolata şeritleri ayvanın iki yanına tutturulur bir tarafına bir tane kiraz batırılır servis yapılır afiyet olsun

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER