Emniyet Kemeri

Emniyet Kemeri

Emniyet Kemeri

Son zamanlarda kilo almamın hızlanması ile beraber arabadaki emniyet kemeri de beni epey rahatsız etmeye başladı. Üst kısımdan geçen parçası ile alıp veremediğim yok aslında. Alttan geçen kısım problem yaratıyor. Yol boyunca kemeri elimle gevşeterek oturmak zorunda kalıyorum.

İnternette epey araştırmama rağmen hamilelere uygun bir kemer bulamadım. Otomobil tasarlayanların bu tip bir detayı atlaması şaşırtıcı. Hele son günlerde her türlü lüksün araçların içinde sağlandığını düşünürsek.

Kendi kendime şöyle bir çözüm geliştirdim. Kemeri koltuğa oturmadan bağlıyorum. Sonra oturup üst bantı kafamdan geçiriyorum. Böylece karnımı sıkan kısım sırtımda kullanılmaz şekilde kalıyor.

Emniyet kemeri araştırması yaparken otomobillerdeki hava yastıkları ile ilgili bir konu dikkatimi çekti. Kaza anında açılan hava yastıkları hamile kadınlar için çok daha zararlıymış. Anlaşılan o ki, bir kaç hafta sonra karnım iyice büyüdüğünde artık araba kullanmayı bırakıp, arka koltukta yolculuk etmeye başlayacağım. Ama bu emniyet kemeri problemimi çözmeyecek… Malum artık arka koltuklarda da emniyet kemeri var ve eşim onsuz trafiğe çıkmama konusunda ısrarcı.

Bu rahatsız durumda siz ne yapıyorsunuz? Kendinize göre çözümleriniz var mı?

Kalıcı bağlantı

Related Posts

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER