Evde Ölü mü var?

Evde Ölü mü var?

Evde Ölü mü var?

3 haftalık uzun ve çok dinlendirici bir tatile gittik. İnanın bütün kemiklerim ısındı, ruhum dinlendi… Eşim ve oğlumla herkesten uzakta sakin, huzurlu, mutlu günler geçirdik.

13 saatlik uzun bir uçuşun ardından, yağmurlu bir cuma akşamı trafiğinde evimize döndük. Kapıyı açtık ve yüzümüze tokat gibi çarpan koku ile karşılaştık. Evde resmen bir leş kokusu…

Işığı açtım… Açılmıyor. Sigorta kutusuna uzanıp kontrol ediyorum… Kapalı…

O an başımdan kaynar sular döküldü. Tüm evle beraber buzdolabının da sigortası atmış. Yazdan dondurduğum domates püreleri, Sufi için porsiyonluk hazırlattığım kilolarca et, ev yapı dondurmalar… Hepsi günlerce belki de haftalarca elektiriksiz buzdolabında perişan olmuş.

O yorgunlukla buzdolabının içindeki herşeyi poşetleri ile çöpe taşıdık. Önce çamaşır suyu ile, sonra sirke ve karbonatla sildik. Cam, kapı herşeyi açıp yattık.

Sabah acil kodu ile teknik servisi çağırıp, kokudan kurtulma yollarını öğrenmeye koyulduk… Lakin servis iç vidaları açıp buzdolabının iliğine kadar işleyen kanı gösterdiğinde daha 1 yılı bile dolmamış dolabımızı kapının önüne koyduk.

Evdeki koku yaşanılabilir seviyelere düştü. Yeni dolabımızda gelirse normal halimize dönebiliriz.

Yeni yılın evdeki ilk günleri böyle geçti.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

7 Responses to Evde Ölü mü var?
 • humeyra

  çok yazık olmuş ya, okurken resmen içim gitti. emeğe mi yanarsın israfa mı… böyle uzun süreli tatillerde ev anahtarını güvenilir birine emanet etmeli aslında, o kişi haftada bir evi kontrol etse yeter. ne diyeyim geçmiş olsun (:

 • havalandırma

  Hep mutlu olmanızı dilerim

 • Uğur Samsa

  Çok geçmiş olsun, üzüldüm… Bu arada buzdolabı tercihin ile ilgili bir yazı var mı? En azından yenisinin marka ve modelini yazabilirsen sevinirim.

  • Devletşah

   Merhaba uğur,

   Eskisi de yenisi de arçelik. Modelini hiç sorma bilmiyorum… Gelirse bakarım :/ hala yok.

 • taş fırın ustası

  yazdıklarınızı okuyunca tahmin ediyorum da, yerinizde olmayı istemezdim. 🙂 büyük geçmiş olsun.

 • Uğur Samsa

  Dolap geldi mi? 🙂 modeli neymiş 🙂

  • Devletşah

   Dolap geldi. Bizim model olmadığından bir alt model geldi. Onun motoru yanık çıktı. Gitti. Yenisi geldi. onun da fanı bozuk çıktı. 5275 NH modeli. düşün artık

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER