İstanbul'un Fethi'nin 552. Yıldönümü Kutlamaları

İstanbul'un Fethi'nin 552. Yıldönümü Kutlamaları

Fatih Sultan Mehmet

Pazar günü ne yapalım diyenlere küçük bir teklif.

Bu sene Ä°stanbul’un fethinin 552. yılı. Kutlamalar her sene olduğu gibi özverili çalışmalarla devam ediyor.

29 Mayıs günü ilk merasim Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesinde saat 10:00’da olacak. Daha sonra saat 10:30’da Belgrad Kapısında Fatih’in Ä°stanbul’u fethinin temsili yapılacak. Mehter Takımı’nın Fetih Marşını çalması ve Sancakların dikilmesiyle temsil sona erecek.

Ä°stanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adına Dr. Mimar Kadir Topbaş, Ä°stanbul Fetih Cemiyeti adına Prof. Dr. Kazım Yetiş ve Ä°stanbul Üniveristesi adına Prof. Dr.Å?afak Ural birer konuşma yapacak.

İstanbul konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarının sonuçlarının açıklanmasını müteakiben ödül töreni yapılacak.

Prof. Dr. Ä°skender Pala’nın düzenlediği “Ä°stanbul’un Å?iirle Fethi” konulu konferans, 29 Mayıs 2005 – Pazar günü, saat; 14.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek.

Ä°stanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, 29 Mayıs 2005 – Pazar günü, saat; 19.00’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda “Fetih Konseri” verecek.

Kalıcı bağlantı

Recent Posts

10 Responses to İstanbul'un Fethi'nin 552. Yıldönümü Kutlamaları
 • okan

  Sizin sitenizde aylardır bu konuyu araştırıyorum ama bulamıyorum ne olur yardım edin.

 • Devletşah

  Okan bey;

  Ne aradığınızı öğrenebilir miyim?

 • zekeriya

  iyi hoş fevkladenin fevkinde

 • çiğdem

  fatih sultan mehmet han hakkında rasladıgım enkapsamlı bilgilerin oldugu site gönül isterdiki daha daha kapsamlı bilgiler olsun şiirleri cok fazla bilinmiyo hakaret dolu sözlere rasladım hiçran duymuştum inanın gercekten yüregim sızlamıştıceddime yakışır o neylerse güzel eyler bilgilerimin mukabilinde arkadaşlar sizler yardımcı olmaya calışa bilirim okadar cok osmanlı düşmanı var ki bunu siteleri dolaşırken görmek beniziyadesiyle üzdü imkan olsada ceddimizin ne oldugunu bu arkadaşlara öğrete bilsek

 • çiğdem

  butür calışmaları gördüğümzaman inanın cok mutlu oluyorum okadar cok osmanlı düşmanı varki içimi sızlatan hakaretlerle dolu bilmemek anlamamak yada anlamak istemiyolar ceddim okadar ğüzel kurallar içinde yaşamış yada yaşatmışken tebasıní şimdi bile en modern yönetimler dahi ulaşamamış onların düzeyine zaman zaman sahip cıkmak adına yaptıgım ğirişimler oldu fakat nekedarı layık ki onlara cedimize sahip cıkan lardan verdikleri emeklerden ben razıyım dilerim ceddi osmaniyede ALLAH CC.da razı olsun benim naçizane görüşüm coooook ğüzel olmuş yapanlardan ALLAH CC. razı olsun birazcık olsun damarların daki kanını kökenini bilen elbetteki mutlu olur ve dahi ben ziyadesiyle mutlu oldum sağ olun

 • melaike

  iyi
  olmuş

 • safiye surmen

  çok güzel olmuş bilgilendirdiğiniz için tşk???*0976

 • karani

  çok süper olmuş

 • evla

  süper olmuş .ı hope iyi 1 şonuç alırım .

 • Osman

  ” İstanbul birgün feth edilecektir. Ne güzel askerdir o asker, Ne güzel kumandandır o kumandan!! ” Hz. Muhammed (S.A.V.)

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER