Köpük Pasta

Köpük Pasta

Köpük Pasta

Akşam yemeğinden sonra Sûfî ile vakit geçirmek iyice zor oluyor. Genellikle yemekten kalktığında banyodan başka yerde temizlenemeyecek durumda oluyor. Sabah ve öğle yemeklerinde nispeten daha temiz yemek yerken akşam yemeğinde çatal, kaşık mevhumu nedense ortadan kalkıyor. İş uzadıkça uzuyor. Hâl böyle olunca yemekten sonra doğru banyoya… Ama bebekliğinden beri banyodan sonra uykuya gidildiğini bildiğinden bu da bir problem. Yaş büyüdükçe yemekle uyku arasını açmak gerekiyor. Aksi taktirde reflü gibi sorunlar başlıyor ki evlerden uzak. Uykuyu bile bozuyor.

Traş köpüğü

Biz de çözümü banyo oyunlarında bulduk. Traş köpüğü ile oynamak favorilerimizden. Bir tepsiye traş köpüğünü sıkıyorum. Sonra üstündekileri çıkarttığım Sûfî ile başbaşa bırakıyorum… Değmeyin keyfine. Bazen o köpükler ‘kar adam’ oluyor, bazen ‘köpüklü pasta’… Düz beyaz köpükten sıkılınca içine azıcık parmak boyası katıyorum. Karıştırdıkça beyaz bazen sarıya bazen kırmızıya dönüyor. Biraz zaman geçince başka bir renk daha katıyorum. Mesela mavi… Konsantrasyonu yerindeyse ‘mavi koyduk yeşil oldu’ diye şaşırıyor. Yok değilse ‘meyveli pasta’ diye başka dallardan çalıyor.

Üstüne üstlük köpükleri sıktıkça parmak kasları gelişiyor. Bir de yok şeftaliye dokunamam, yok buna dokunamam gibi huylar da gelişmiyor.

Not
Bir sefer gıda boyası ile renklendirme gafletinde bulundum. 10 gün ellerimiz yeşil dolaştık. Aklınızda bulunsun.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

4 Responses to Köpük Pasta
 • Ceylan

  Harika bir fikir daha.. 🙂
  babamiz da tras kopuklerine neler oldugunu , yakinda merak eder hale gelir herhalde.. 🙂

 • mine oskay

  yemek ve uyku arası sorunsalı bizde de var… Çok mantıklı ben de deneyeceğim 🙂
  Gıda boyası evlerden uzak, ben de bir sefer suyu renklendirmek için kullanayım dedim, aylar geçti hala sağdan soldan çıkıyor nasıl bir şey anlamadım :S

 • Bekaranne

  bu akşam kesinlikle denenecek..

 • poliüretan köpük

  Süper bir fikir denenecek 😀

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER