Microsoft Blog Konferansı 2007'nin Ardından

Microsoft Blog Konferansı 2007'nin Ardından

Kişisel Blog Başarı Öyküleri

Soğuk ve trafiği sıkışık bir İstanbul gününde birbirini zaten tanıyan, ama yüz yüze gelmeye fırsatı olmamış bir grup Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Oditoryumunda buluştu, konuştu, tartıştı…

Bir araya gelebilen blogcuların kendi aralarında görüş alışverişinde bulundukları konular Microsoft’un sponsorluğunda daha geniş bir kitleyle buluştu bu defa. Bu kez yalnızca blog yazanlar değil okuyucular da katıldı sohbete. Tanışma fırsatı bulamamış blogcular birbiriyle tanıştı.

Alemşah’ın sosyal ağlar -daha çok facebook- üzerine yaptığı konuşma çok enterasan şeyler düşündürdü. Tüm konferansın en keyifli bölümü bence Tunç Kılınç, Özgür Alaz ve zaman yetersizliğinden konuşması iptal edilen Alper Akcan‘ın paneliydi.

Blog Konferansı 2007’ye bence Selim Tuncer‘in şu sözleri damga vurdu:”Yalnızca iyi insanlar uzun süreli ve zengin içerikli blog tutabilir.” İlk duyduğum an kafamın içinde yeşil ışık yandı. Açıklamasını yaparken aynı şeyleri düşündüğümüzü fark ettim. Paylaşmak yardım sever olmayı gerektiriyordu ve blog yazmak paylaşmaktan başka birşey değildi.

Organizasyon yapılırken blog yazarlarının parmakları kadar çenelerinin de geveze olduğunun hesaplanmaması nedeniyle konuşmasını yapamayan üç kişi olması günün en tatsız kısmıydı. Bunu gelecek sene hesaba katarlar. Onun dışında keyifli ve yine paylaşarak geçen bir gündü… Benim açımdan en güzel şeylerden birisi konferanstan önce Microsoft Genel Müdürü Çağlayan Arkan ile yaptığımız sohbet sırasında blogumu keyifle okuduğunu, çok başarılı bulduğunu ve gittiği programlarda bahsettiğini öğrendiğim andı.

Not
Kalıcı bağlantı

Related Posts

8 Responses to Microsoft Blog Konferansı 2007'nin Ardından
 • Süleyman SÖNMEZ

  Bugünkü “Blog Konferansı 07” ile ilgili görüşlerimi makale olarak yazdım. Hakkınızda yazdıklarımda herhangi bir hata varsa bildirirseniz düzeltirim. 🙂

  http://www.gunesintamicinde.com/turkiye-blog-konferansi-07/

 • Ömer Enis

  Hikayenizi dinlemek oldukça eğlenceliydi. Tekrar tebrikler..

 • sedat şahin

  blog olayına yeni adım atan biri olarak katıldığım konferans etkinliğinde sizi tanımaktan çok memnun oldum…eve geldiğim de ilk yaptığım şey sitenizi ziyaret etmek oldu..gerçekten muhteşem bir site ve güzel konulara, anektodlara, güncel olaylara değinilen harikulade bir site olmuş..

  sizin ne kadar özgün, realist, sade, detaylara önem veren, teknolojik, yardımsever, insanlara hizmetkar bir yanınız olduğunuda buradan anlayabiliyoruz..

  …bu arada kısır tarifinizi uyguladım, harika bir tat çıktı ortaya.. 🙂

  başarılarınızın devamı dileğiyle…

 • cocuklacocuk

  sevgili devletsah, ellerine yüreğine sağlık, başarılarının devamını diliyoruz, hep böyle kal,….sevgiler

 • Belgin Durusoy

  Merhaba,

  Blog konferansını,Eda Suner’in sitesindeki keçeli tasarımları yapmayı kafaya takınca,eminönünde malzeme arama derdiyle kaçırdım 🙂

  Çok başarılı bulduğum,her gün takip ettiğim iki insanı yanyana görmek,dinlemek kesinlikle harika olurdu!

  Her ikinizinde,zamanı kendimiz ve çevremiz için nasıl en iyi şekilde kullanabileceğimize dair hayatımıza bu kadar fikir sokabilmeniz gerçekten inanılmaz.

  Bu yüzden videonuzu iple çekiyorum.

  Sevgilerlen..

 • LeoTheMaster

  Fotoğraflar harika

  Devletşah,videolar da benden, hadi iyisin 🙂

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER