Neler oluyor hayatta?

Neler oluyor hayatta?

Karda ayak izleri

Bir de şu rüya gerçek olsa olsa. Sabah olup uyanınca. Herşey yine aynı kalsa.

Hayat epey sıkıcı olurdu… Her sabah kalk giyin, kahvaltı et, işe git, gel, yemek ye, televizyon seyret, kitap oku, yat, kalk, giyin…

Pek çoğumuzun hayatı böyle devam ediyor. Araya ufak kaçamaklar girerek renk veriyor. Imax filme gidip denizin derinliklerine dalmak, balkona kardan adam yapmak, sahilde yürümek hayatımıza tat katıyor.

Geçen hafta salı günü işimden ayrıldım. Sebepler o kadar uzun ki… Bildiğiniz üzere oldukça yorucu bir işti. Aslında sadece yorucu olsaydı muhtemelen devam ederdim. Bu yaşta yorulmayacaksam ne zaman yorulacağım? Başka bir sürü özel sebep var. Bu kararı Aralık ayının ilk günlerinde almıştım. İşlerin yoğunluğundan dolayı uygulamam 2 ay sürdü. Ne tezat! Hem ayrılmaya karar veriyorsun. Hem de işler yoğun bırakamam diyorsun. Hayır, yeni bir iş bulmayı beklemedim. Zaten bulmadım da… Yarı yolda bırakmak bana göre değil.

Neyse son iş günümde İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw ile ilgilenmek bana düştü. Hazırlıklar günlerce sürdü. Elimde kürek kar bile küredim desem durumu anlarsınız. Ardından da kuru bir teşekkür, yüksek ateş.

Bugün tam bir hafta oldu. Karlı havada evde olmanın keyfini sürüyorum. Onbeş gün öncesini hatırladığımda iliklerime kadar üşümekten, tipi altında "burada yürüyecekler yerlerin kuru olması gerek" sözünden başka birşey hatırlayamıyorum. O gün umutsuzluğuma ATV haberde seyrettiğim Sarıkamış şehitleri haberi yetişmiş, halime şükredip göz yaşlarına boğulmuştum.

Ne garip… Karlar içinde bir yandan Sarıkamış şehitlerini düşünüyorum, bir yandan da bu günlerde muharrem ayı münasabetiyle Kerbelâ vak’asında susuzluktan, çöl sıcağında şehit düşmüşleri…

Kalıcı bağlantı

Related Posts

7 Responses to Neler oluyor hayatta?
 • elbruze

  Keşke herkes olaylara sizin kadar geniş açıdan bakabilseydi, her şey gönlünüzce olsun.

 • zerrin taş

  Devletşah,
  Sadece hayırlısı olsun diyorum. Önünde huzurla çalışacağın, emeğinin karşılığını alacağın hayırlı kapılar açılır inşallah .

 • neslihan yalman

  Hayırlısı inşallah. Keşke bende sizin gibi kararlı olup işimden ayrılabilsem. İş birşey değil insanlar çok yoruyor sıkıyor bunaltıyor. Rabbim hayırlı kapılar açar hepimize inşallah.
  Geçmiş olsun. allah şifa versin. Muharrem ayınız mübarek olsun.

 • Obur Kedi

  Sevgili Devletsah,

  Hayatta bir kapi kapanirken, o an gormedigimiz baska kapilar aciliyor. O nedenle kapanmis olan kapiya uzulmemek gerek sanirim. Ne mutlu ki siz de olaylara genis acidan bakmissiniz.

  Herseyin gonlunuzce olmasini dilerim.

 • Devletşah

  Çok teşekkür ederim. Umarım herkes için hayırlısı olur.

  Sevgiler.

 • elif

  sevgili devletşah, sen gerçekten çok iyi anlayışlı birisin canım hiç bir şey için üzülmeye değmez yazdıkların etkileyici Allah bütün şehitlerimiz ve ölmüşlerimize rahmet eylesin inşallah

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER