Van için örüyoruz

Van için örüyoruz

Oldum bittim soğuk havadan nefret ederim. Kat kat giyinmekten, sarınıp sarmalanmaktan, ıslanıp kuruyamamaktan, burnumun düşecek gibi olmasından, sürekli hasta olmaktan hiç ama hiç hoşlanmam. Hep ılık havalar olsun isterim. Eminim benim gibi onbinerce kişi sürekli havalar daha sıcak olsun dediği için küresel ısınma diye bir şey var. Pek hayırlı bir konu olmadığı kesin.

Havalar gittikçe soğuyor. Bugün yarın kar yağacağına dair haberler okuyoruz. Soğuktan hoşlanmamamın aksine, pamuk gibi karı severim. İçinde bir kaç saat yuvarlanmayı, kardan adam yapmayı, arkadaşlarımla kartopu oynamaya bayılırım. Ama en çok sevdiğim bu eğlenceli dakikaların ardından eve girip, içimi ısıtan sıcak çikolatayı içerken yüzümde büyük bir gülümseme ile battaniyenin altında kıvrılmaktır.

Peki ya karlar altında dolaştıktan sonra gidecek bir evim, altına girecek bir battaniyem olmasaydı? Ya karlar altında dolaşırken sarınıp sarmalanacağım atkım berem olmasaydı? Ya Sûfî’yi o soğuk rüzgarlardan koruyacak bir çatım olmasaydı? O lapa lapa yağan kar bana bu kadar güzel görünür müydü?

Van İçin Örüyoruz

Vanda karlar altında, çadırlarda yaşamaya çalışsan bebekler, çocuklar, insanlar varken de ne kar ne sıcak çikolata görüyor gözüm… Varsa yoksa onlar için ne yapabilirim diye düşünüyorum. Ben burada Sûfî ile battaniyeler altında oynaşırken orada donarak ölen bebekler olmasın dileğim.

Siz de benim gibi hissedip düşünüyorsanız, bugün kendinize bir iyilik yapın… Bir yün ve şiş alın elinize oradaki bebekler, çocuklar için atkılar, bereler örmeye başlayın. Ördükçe uzayan atkılar önce sizi sonra Vanda kar altına yaşamak zorunda kalanları ısıtsın. İnanın ördükçe yüzünüzdeki gülümseme, içinizdeki huzur daha da artacak…

Detaylı bilgi için

Van İçin Örüyoruz

Notlar

 • Siz öremeseniz bile örebilen birilerini tanıyorsunuzdur. Onlara hediye edeceğiniz yumaklarla birlikte kampanya hakkında bilgi verin.
 • Çocukken en sevdiğim şeylerden birisiydi örgü örmek. Ördüğüm şeylerin uzayıp gittiğini görmek. Sömestir tatilinde çocuklarınıza hem örmeyi hem de iyilik yapmayı öğretmek güzel bir fikir değil mi?
Kalıcı bağlantı

Recent Posts

9 Responses to Van için örüyoruz
 • elif gümüşay

  Bu güzel kampanya için tebrik ediyorum sizi..Yalnız bi sorum olacak.Yeni örülmüş mü olması gerekiyor?Örülmüş ama kullanılmayanlar da olur muu??

 • nesrin

  Devletşah hanım güzel duygu , düşünceleriniz , örnek davranışınızla bizleride her konuda aydınlatıyor , harekete geçiriyorsunuz. arkadaşlarımla hep beraber bizde birşeyler yapmak için başladık teşekkürler. ALLAH Cennet vatanımıza, Dünyaya bir daha böyle acılar yaşatmasın selam sevgiler…….

 • Yelda Yüksel

  Sizde mi toplanacak? Ne şekilde ulaştırabiliriz?

 • EsEr

  Hissettiklerimiz ne kadar da aynı…
  Çok güzel bir kampanya olmuş bu. Ben de destek olmaya çalışacağım.
  Ama artık yapmaya çalıştığım/çalıştığımız her yardımda ‘yerine ulaşır mı’ paronayasında olmak beni daha da üzüyor. Neden böyle olduk diye sorguluyorum…
  Ama pes etmek yok, 1 kişiye de ulaşsa, 1 çocuk da mutlu olsa değer..
  Sevgilerimle

  EsEr – Vakit Buldukça

 • Alev

  Elif Hanım merhaba, Yeni örülmüş olması şart değil, bebeklerimizi ısıtacak şeyler olsun yeterli 🙂

  Paketin üzerine “Van İçin Örüyoruz” diye not düşerek herhangi bir Doğa Kolejinin rehberlik servisine bırakabilir ya da gönderebilirsiniz.

  Sevgiler
  Alev

 • Devletşah

  Nesrin hanım;

  Dünya tatlısı arkadaşlarım var benim… Hepsinin aklı böyle şeylere çalışıyor. Ben de elimden geldiğince onlara destek olmaya çalışıyorum. İyi ki internet var da onları tanıma şansını yakaladım diye de şükrediyorum.

 • Alev

  Gönderimle ilgili bilgileri http://vanicinoruyoruz.com/haydi-simdi-gonderim-zamani/ sayfasında bulabilirsiniz 🙂

 • meltem

  Facebook sayfamda yayinladim yazinizi, umarim cok katilan olur ve minik eller usumez…..

 • arzu tavukcuoglu

  merhaba devletşah,
  Ben Erdem’in ablasıyım. Renan’ın görümcesi ve CAN’ın da halası:)
  Hatırlamışsındır bu tarifle sanırım. Ben köy çocuklarına ve okullarına yardımı amaç edinen,kargo sponsoru olan, bu işi 5.5. yıldır miniminnacık tek kişilik bir dernek gibi yürüten bir proje yürütüyorum. Ben,annem ve bazı teyzeler:) sürekli kış boyu atkı-bere örüyoruz. Şimdiye kadar bine yakın atkı ve bere örüldü. Dilersen Eylül ayından ititbaren senin blogunda bir çalışma yapalım.VAn’a o kadar çok yardım gitti ki, depoların taştığını, çok şeyin daha dağıtılmadığını bile biliyorum.Bu sebeple dilersen,aklına gönlüne yatarsa bir proje yapalım, MUŞ,AGRI,KARS,ERZURUM,BİTLİS’ deki 7-8 ay karın kalkmadığı köylere sana ya da direk bana ulaştırılan yeni veya 2.el atkı bereleri gönderelim.KARGO BENDEN:))

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER