Acele Kanka Aranıyor!

Acele Kanka Aranıyor!

Bugün metro’ya binerken kısacık bir an gördüğüm Acele Kanka Aranıyor! yazısı yolculuğum müddetince beni güldürdü. İndiğim noktada aslında konunun gülünecek bir trafı olmadığını anlamama vesile olan benzer afişi tekrar gördüm. Afişteki metin şöyleydi: “Acele KANka aranıyor!”

Evet aslında aranan “Kanka” değil “Kan”dı. Güngören Belediyesi Kanka – Kan Kardeşliği adında bir proje başlatmış. Sağlığı kan vermeye müsait olan gönüllülerin telefon ve adreslerini bir veri bankasında topluyor. Kana ihtiyacı olanların müracatı ile bu kişilere ulaşılıp kan vermeleri rica ediliyormuş.

Ne kadar güzel bir uygulama değil mi? İstanbul’da yaşıyorsanız ve sağlığınız müsaitse belki katılmak istersiniz.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

10 Responses to Acele Kanka Aranıyor!
 • nesrin turan

  Devletşah hanım bir kaç gün önce bende Güngören belediyesinin başlatmış olduğu Güngöreni lale bahçesi yapalım projesini gördüm. Halka dağıtılan lale,lerden İki kutu bir vesile bende aldım. Bahçeye diktim. kutuda not defteri, kalem sizin vesilenizle, İstanbul halkı ve ilçesine güzel hizmetler sunan Belediye Başkanı Muhterem ŞAKİR YÜCEL KARAMAN byf,teşekkür ediyorum.

 • tülin

  Devletşah hanım tüm belediyelerin böyle konularda duyarlı olmasını temenni ediyorum.En başı sağlık.Siteniz güncelliği ile alkışa değer.Başarılarınızın devamı dileğiyle….

 • benan

  gercekten kanka arıyorsun sandım devletsah 🙂

  kımseler kapmadan ruhlar alemınde pesıne dustugum….yalnızlıklarımda…kırgınlıklarımda….sevınclerımde… uzuntulerımde….en onemlısı kacıslarımda …sıgındıgım sayfaların sahıbı ….dost hısseden yuregım …. hemen tıkladı ….senı …kankan olmak ıcın 🙂
  kımseler kapmadan senı …. 🙂

  ankara’yı ….istanbul’u ….leylakları…yagmuru…kar’ı…aşkı… sevdayı paylastıgım guzel yureklı ınsan ….guzel bır etkınlıgı haber verıyormus meger… 🙂

  yıne bır guzellık yasatıyorsun….guzellıgı yasatan ınsanları bıze ulastırıyorsun…. sevgı ıle kal canım….

 • kadriye

  Merhaba..Uzun zamandır sitenizi takip ediyorum ve Yemekname dergisini büyük bir heycanla her ay bekliyorum. Ama daha önce yorum yapmamıştım.
  İstanbul’da yaşamıyorum-eğer yaşasaydım bu projeye katılırdım.
  Kan grubum ender bulunan [AB rh(-)] olunca bir kan kardeşinin olması harika olurdu.

 • ENDER

  kardeşim sayesinde sizi keşvettim ve gerçekten yazılarınız tarifleriniz çalışan hanımlar içinde ideal..zevkle ve keyifle takipçinizim..başarılarınızın devamını diliyorum..
  sevgilerimle
  ender..izmir..

 • Dr. Yalçın COŞKUNER

  Selam,

  Yazının başlığı açıkçası beni şüphelendirmişti. Okuyunca ne denli haklı olduğumu gördüm. Çok güzel bir kampanya. Mevcut koşullarda sentetiğinin yapılamadığı ve ihtiyacı anında tek kaynağının insan olduğu bu özel sıvıyı paylaşmak ve de hiçbir karşılık beklemeden bunu yapmak sanırım duyguların en güzeli olmalı.

  Böylesi güzel olayları sitenize aktarıp paylaştığınız için teşekkürler. Belediyelerimiz asli görevlerine dönüyor galiba.

  Bu arada bir noktaya da dikkat çekiliyor yazınızda aslında gizliden; “arabanız bile varsa gideceğiniz yere toplu taşıma araçlarını kullanarak gidin” görün bakın sizi neler bekliyor.

  Dr. Yalçın COŞKUNER

 • behiç bülent dağdeviren

  merhaba,
  uzun süredir eski sitemi kullanmadığımdan sizi eskisi gibi takip edemiyordum. bu kan bahsinin türlü bahanelerde gündemde olması bile en azından beni mutlu ediyor. çünkü ben geçen yıl istanbul’da en fazla kan veren olarak hasbelkader plaketle onure edilme şerefine nail oldum. sadece kızılaya şmdilik 58 kez kan verdim. totalde de afaki olarak galiba 90 oldu. tamamen gönüllü olmakla tarif edilebilen bir davranış.
  malum hikayedir farelere dadanan kedi için fareler önlem almak için toplanmış her kes fikrini söylemiş. nihayetinde kedinin boynuna çan benzeri bir şey asmak teklifi kabul görmüş. bu fikirlerini bilge fareye iletmişler olur demiş. ve sormuş peki bu çanı kim asacak?
  söze gelince herkes bir şey söylüyor. bunların bir çoğunun samimiyetinden de şüphem yok. yok ta yapabiliyormuyuz. bence mesele fikri eyleme döndürmek gerek.
  görüşmek ümidi ile.

 • Kadir ZENGİN

  BU PROJEYE KATKIDA BLUNANLARA GÖNÜL DOLUSU TEŞEKKÜRLER..

 • SİNAN BABACAN

  Güngören belediyesinin sosyal sorumluluk prujesi kankam(kan kardeşliği kulubüne) sitenizde yer vermiş olmanız bile bizleri memnun etmeye yettide arttı bile. Biz bu sayede çoğalacağımıza ve kan ihtiyacı duyan vatandaşlarımıza hizmetine sizler sayesinde cevap verebileceğimize inanıyoruz. ilginiz için teşekkür ederim.

 • Mert

  http://www.facebook.com/pages/Seni-%C3%87ok-%C3%96zl%C3%BCyoruz-ATAM/114643601932194#!/groups/132571193474778/ Kanka artık facebook üzerindende yardım etmeye başladı sizde begenin sayfayı ve sizlerde yardımda bulunun Kanka Sadece GünGÖREN veya İstanbulda değil heryerde tanınsın….

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER