Çalıntı Tarifler

Çalıntı Tarifler

Kanaltürk – Eurotürk tarafından çalınan tarifler..

Bugün Özgül’ün sitesinde gördüğüm bir haberle Kanaltürk’ün web sitesine girdiğimde gözlerime inanamadım. 102 tane çalıntı tarif sitelerinde bölümünde yer alıyor. Hepsine tektek baktım. Kimlerin tarifi yok ki. Portakal Ağacı, Evcini, Soframız, Dilekçe, Mantarcı vd. Fotoğraflar ve tarifler birebir kopyalanmış. Oh ne güzel iş değil mi?

Bu işe sessiz kalınmaması taraftarıyım. Benim sitemdeki koruma nedeniyle kopyalama yapılamıyor belki ama bugüne bugün blogkardeşi değil miyiz? Yazılarımızla bu işin üstesinden gelebileceğimize inanıyorum. Ayrıca bütün yorumları Bloglar Alemi sitesinde konu ile ilgili açılan başlıkta toplarsak çok daha faydalı olacağına inanıyorum.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

9 Responses to Çalıntı Tarifler
 • Seda Özcan

  Biraz evvel Kanaltürk’teki Yemek Bahane programını arayarak konudan bütün seyirciler önünde canlı yayında herkesi haberdar ettim. Yemek Bahane ekibi konuyu araştıracak.

 • Devletşah

  Sedacığım;

  Ben de programı seyrederken yaptığın konuşmayı duydum. Gerçekten bütün arkadaşlar adına sana teşekkür ediyorum. Jess programda 2’den sonra ilgileneceğim demişti. Gerçekten saat 2 olmadan bütün tarifler yayından kalkmış. Yemek Bahane sayfasına link verilmiş. Tekrar teşekkür ediyorum.

 • cennet esen

  seda gerçekten yaptığın konuşma için çok teşekkürler ben komnuşmayı duymadım fakat yinde çok sevindim.bu iğrençliğin son bulmasına.

 • dilek ue

  Cok tesekkürler Devletsah ve Seda!
  Seda eminim canli yayinda bu konuya deginmenin sayfanin daha dogrusu calinti tariflerin yayindan kalkmasinda büyük payin var. Mailleriyle, yorumlariyla bu ayibin farkinda olduklarini yazan tüm arkadaslara tesekkürler!

 • merve menteş

  Bence bu kadar abartıp teşekkür etmeye gerek yok.Bi arkadaşımız farkedip uyarıyo ve sorun ortadan kalkıyo.Herkesin niye bu kadar teşekkür ettiğini anlayamadım.Sadece çalıntı tarif alınan yerleri ilgilendiren bişeye herkesin bu kadar ilgi göstermesini anlayamadım.Bunun yerine çok daha önemli şeylere böyle ilgi gösterseniz diyorum.

 • gülcan sönmez

  herkes kafasina göre biseyler tutturmus gidiyor…………. ben bunu yapanlari kiniyorum

 • mine yolacan

  Bence Abartıyorsunuz arkadaşlar. 100 lerce yıllık osmanlı ve avrupa mutfağından alınan tarifleri derleyip herkez yayınlıyor bende bir çok resmi başka sitelerde özellikle yemek tarif sitelerinde görüyorum. sitemizden alıntı oldugunu söylememeleri bencede uygunsuz ançak bu yemekleri bizler üretmiyoruz sanıyorsam. evet damak.net e baktım tüm yemekler sağdan soldan derleme.

 • hulya erol

  seygıli yemek dostu,
  sayfanız cok guzel emeginize gonlünüze saglık.
  emek hırızları malesef internet ortamnda cok fazla.
  eninde sonunda hırsız oldukları ortaya cıkıyor,bizleri çalişmalarımızdan yıldıramazlar.
  çalısmalarınızda başarılar dilerim.

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER