Deliye hergün bayram!

Deliye hergün bayram!

Nazar Boncuğu

Bize hergün sevgililer günü…

Sevgililer günü oldum bittim bana anlamsız gelmiştir. Ben sevdiklerimi sadece bir gün mü seveceğim? Sadece bir gün mü hatırlayacağım gibi sebeplerin yanında neden bir Müslüman olarak Saint Valantine gününü kutladığımızı da algılayamadığım için olsa gerek.

Tabi bir de işin hediye kısmı var ki sormayın gitsin. Zaten bence bu kadar büyütülmesinin nedeni de bu. Düşünürsek yılın her ayına bir gün geliyor. Anneler, babalar, sevgililer, komşular günü, yılbaşı, okul tatili, okulların açılışı… Böylece alış-veriş çılgınlığı şiddetle yayılıyor.

Halbuki ben eşime hergün onu sevdiğim için yemek yapıyorum. O beni sevdiği için hiç sevmediği enginarı, tarçını, dolmalık fıstığı, yemeklerin içindeki üzümü sesini çıkartmadan yiyor. Ben onu sevdiğim için çalışsam da çalışmasam da sabahın altısında uyanıyorum. O beni sevdiği için kahvaltıyı hazırlıyor. Ben onu sevdiğim için felsefe derslerine gidiyorum. O beni sevdiği için yemek programlarını seyrediyor…

Hayatın müşterek aynı zamanda 3S kuralına bağlı olduğunu unutmamak gerek. Saygı, Sevgi ve Sadakat. O zaman unutulan sevgililer gününde, doğum gününde, evlilik yıldönümlerinde çıkan kavgalar anlamsızlaşıyor. Deliye hergün bayram bize hergün sevgililer günü oluyor.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

8 Responses to Deliye hergün bayram!
 • Alev Gulden

  Sevgili Devletsah,

  Sevdigin kisiye sevdigini soylemek icin bugunu beklemek ve bunu hediyeler ile ifade etmek bana da gercekten anlamsiz geliyor. Alisveris cilginligindan baska birsey degil.

 • hande kayacan

  Biz buna insanlarin vakitsizlikten veya stres altinda calismaktan sevdiklerine duygularini ifade edememesi ezikligini ticarilestirerek bundan rant saglamak diyoruz YENI KITA`da. Ama ulkemiz insani her zaman birbirine yakin ve sicak oldugundan bize cidden sacmalar sacmasi gelen bu gun kutlayanlara kutlu olsun. Kutlamayanlara sevdikleriyle gecen her gun kutlu olsun. Ben de deliyim, sevgiliyim, pek guzelim. Hem de her gun.

 • Neslihan Yalman

  Bencede bu bir ticari rant. Biz eşimle bu günü 6 senedir hiç kutlamadık öylede devam edecek 🙂

 • emine igeç

  Merhaba Devletşah Hanım,
  düşüncelerinize tamamen katılıyorum.:)))

 • Osman Özcan

  Allah sizin ve sizin gibi düşünenlerin sevgilerini ve sayılarını arttırsın. Yanılanlar için de doğruyu bulmalarına yardım etsin.
  Çok güzel açıklamışsınız. Tebrikler.

 • arzu kerküklü

  Sevgili Devletşah!
  Yazdıklaına eşim ve ben de sonuna kadar katulıyoruz.Bizim de ilişkimiz aynı sizinki gibi.Karşılıklı sevgi,saygı ve sadakat üzerine kurulu herşey.Biz de sizi gibi deliyiz.Birbirimizle
  geçen
  hergünümüz özel birgün çünkü.

 • ayşe konakcı

  13 şubat akşamı eşime ”Bey gaflette bulunup yarın sakın birşey alıp bana getirmeye kalkma bu saçmalıktan dolayı duyduğum kızgınlığı senden çıkartırım diye her yıl uyarırım.Tepki olarak tüketim manyaklığının pohpohlandığı böyle günlerde televizyon seyretmiyorum.Allah bu milletin sonunu hayır etsin.

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER