Aşkın eli vardır!

Aşkın eli vardır!

Aşkın eli vardır!

Cengiz Aytmatov’un meşhur bir kitabı var. Hepimiz kitabı Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın oynadığı “Al Yazmalım Selvi Boylum” filminden biliyoruz. Genelinde sevgi ve aşkı mukayese ediyordu. Kahramanımız Asya “sevgi emek ister” diyordu. Katılmamak elde değil.

Bana kalırsa aşk da sevgi gibi emek ister. Aslına bakılırsa aralarında kıldan ince bir çizgi vardır. Aşk insanın gözünü kör eder. Yapmayacağı şeyleri yaptırır, dayanamayacağı şeylere dayanma gücü verir.

Aşkın eli vardır. Düşeceğiniz an sizi tutar. Yardıma ihtiyacınız olduğunda uzanır. Gerektiğinde sırtınızı sıvazlar, saçınızı okşar.

Dün akşam başka bir fotoğrafı araken bulduğum 2004 yılında çekilmiş bu kare bana bunları düşündürdü. Kan görmeye dayanamayan eşimi, ameliyat sonrası kan revan içindeki yüzüme bakarak, bana yemek yedirme gücünü içindeki aşktan aldığını biliyorum.

Daha önce de dediğim gibi bize her gün sevgililer günü. Aşkın eli bana hergün uzanıyor. Ama o el hasta yatağımda uzandığında bugün hediyelerle uzandığından çok daha karşılıksız ve duygu dolu oluyor. Sevdiğinize elinizi hergün sadece onu sevdiğiniz için uzatın. Özel bir gün olduğu için değil.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

12 Responses to Aşkın eli vardır!
 • Hediye Özgen

  Merhaba,

  Sevginiz daim olsun.Allah cc nazarlardan korusun ve herkese karşılık beklemeden sevebilmeyi paylaşabilmeyi nasip etsin.

  HERKESİN SEVGİLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

 • cocuklacocuk

  sevgililer günü hepimizin kutlu olsun sadece bugun değil her günümüz sevgiyle dolu olsun özellikle de en çok ihtiyacı olan çocuklardan ilgimizi sevgimizi hiç eksik etmeyelim..

 • Zeynep

  Devletşah’cığım tetik parmaktan dolayı operasyon gerektiğini okumuştum fotoğrafı görünce çok geçmiş olsun yazacaktım ki yazıyı okuyunca geçmiş olduğunu anladım. Ne mutlu size. Allah sevginizi daim etsin.

 • Kaan Fakılı

  Duygularıma tercümân olmuşsunuz…

 • safiye

  Selamlar! evet aşka çok inanırım ve evliliğin aşkı öldürdüğüne asla inanmam..Maşallah derim Allah nazarlardan korusun…Sevgiler beklerim ben de …

  uzerimdemavi.blogcu.com
  Safiye!!

 • hilal

  Gözlerim doldu yaw… Bundan sonra da azalmayan daima artan bir sevgi diliyorum size.. Ve darısını da bize;) Sevgiler…

 • Aysen

  yazinizi okudukdan sonra nekadar duygulandim bilemezsiniz…allah daim etsin, bim ömür beraber gülüb ve aglamayi nasib etsin insallah…sevgi ve saygilarimla…öptüm

 • aNNePeRi

  Bir anda başka bir boyuta geçtiğimi hissettim.Eli olan bir aşk hiç düşünmemiştim neden düşünmemişim?Ve ne güzel düşünmüşsünüz yazmışsınız.Bu düşünceye sebep olan yüreği ve aşkı kutluyorum
  sevgiler

 • Hasan ÖZSAN

  Evet Devletşah Hanım,
  Aşkın öpülesi eli vardır.
  Birbirinize uzanan eliniz boş kalmasın…
  Eşinize sevgilerimle…

 • pınar

  ne kadar şanslısınız .böyle sevgi dolu bir eşe sahip olduğunuz için daha da önemlisi bu güzel sevgiyi farkında olduğunuz için.umarım herkez bu dünyada böylesi güzel, yaşanılası sevgiyi elde eder…ve en az sizin (kendi adımada konuşabilirim ki benim) kadar mutlu olur..
  sizi arkadaş listeme ekledim bu arada 🙂
  sevgilerimle

 • sıla özçelik

  harika…
  çok duygulandım anlatamam..

 • gulenyuz

  Devletşah Hanım;

  AAAAAAAAHHHHHH diyorum kelimeler boğazımda düğümlendi okuyunca gözlerim doldu tüylerim diken diken oldu Allah nazarlardan korusun İşte ben ben böyle aşka anlatılan gibi yaşamaya varım bende sizin gibi seviyorum ve sevenin halinden sevenler anlarmışşş 😉

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER