Marmara Cafe

Marmara Cafe

Fotoğraf Flickr'dan Ben Emre'ye aittir.

Taksim denildiğinde aklıma ilk gelen yerlerden birisidir Marmara Cafe. Başına neden “the” konulduğunu bilmediğim, anlayamadığım Marmara otelinin kafesinden bahsediyorum. Cam bardaklarda gelen çayına, pastalarına hayranımdır.

İş sonrası arkadaşlarla buluşup, bir fincan çay içip, yemek için uzaktan gelecekleri beklediğimiz nefis bir mekandır. Günün her saatinde rahatça sohbet edebileceğiniz aydınlık ve ferah ortamı insanı rahatlatır. Vitrinlerine bakıp yiyeceklerinizi bizzat seçebilirsiniz.

Benim için özeldir Marmara cafe. Eşimle ilk çıkmaya başladığımız zamanlarda hemen hemen her gün gittiğimiz bir yerdir. Bugüne kadar Taksim’deki bütün buluşmalarımızın ilk noktasıdır. Ne yapılacaksa yapılsın, önce Marmara cafede buluşulur. Varsa bütün çilekli pastasından yenilir.

Marmara Cafe tarih oluyor. Eminim benim gibi sık sık gördüğüm diğer müdavimleri de üzüntü içindedir. Mart ayından sonra restoran olacakmış. Acaba orada yemek yiyebilecek miyim? O lokmalar kafeyi hatırladıkça boğazımdan geçebilecek mi? İnanın hiç bilmiyorum.

Kalıcı bağlantı

Recent Posts

4 Responses to Marmara Cafe
 • cocuklacocuk

  çok güzel anılarım vardır benim de orda ben de üzüldüm:(

 • saliha

  ya ınanamıyorum..benım bekarken taksıme gıdıs sebeblerımın en basında yeralırdı..manzarayı seyrederek cayımı içmek ve manzarayı seyrederek hayallere dalmak…eskı gunlerımı hatırladım..ah ah…demek tarıh oluyor..ınanmıyorum….

 • pinar

  Biran evvel kapanmadan gitsek iyi olacak. Şimdiye kadar gitmedim hiç.

 • RABİA

  BENİMDE EŞİMLE EVLENMEDEN ÖNCE GÖRÜŞMEK İÇİN SEÇTİĞİM MEKAN MARMARA CAFE İDİ,HATIRASI BÜYÜK,ÇOK ÜZÜLDÜM

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER