Devletsah.com'un 2. Yaş Günü

Devletsah.com'un 2. Yaş Günü

1-2-3

Herşey bundan 2 yıl önce bir akşam yemeğinden sonra başladı. Eşim daha önce yaptığım bir tatlıdan yapmamı istedi. Bense her zaman yaptığım gibi bir kağıt parçasına yazdığım tarifi kaybetmiştim. Bunun üstüne peki o zaman “tiramisu” yap dedi. Onun tarifini de kaybettiğimi duyunca bana tertipli, düzenli olmanın faziletleri hakkında uzun bir nutuk çekeceğini sanıyordum. Ama sadece “Word’e yazsan, aradığın zaman kolayca bulursun” dedi. Ben hemen “Hiç işim yok bir de tarifleri bilgisayara geçireceğim. Hem bir müddet sonra uzadıkça uzar, aradığın bulunmaz olur” diyerek itiraz ettim. “Peki sen bilirsin” diyerek kalkıp bilgisayarın başına geçti.

Ben sofrayı toplayıp, akşam için çay demlemeye hazırlandığım sırada “Gelip bir bakar mısın” diye seslendi. Gidip baktığımda ekranda o gün pişirdiğim brokoli çorbasının tarifini gördüm. Hem de daha önce nikahımız için davetiyemizi yayınladığımız, hatıra defteri olarak kullandığımız “devletsah.com ” adresinde. Önce “sitemiz nerede, bırakılan notlara ne oldu” diye söylendim. Sonra da “kim benim brokoli çorbamın tarifine bakar? Koskoca internette niye gelip benim siteme baksınlar ki?” diye mızmızdandım. O sırada telefon çaldı. Söylene söylene açtığımda iş yerinden bir arkadaşım gülerek “Sizin düğün sitesini hacklemişler, yerine brokoli çorbası tarifi koymuşlar” dedi. Ben şaşkınca “Sen tarifi görüyor musun?” diyebildim. “Evet, anlaşılan sen de görüyorsun. Eee.. Ne yapacaksınız?” dedi. “Tarifi eşimin koyduğunu böyle birşeyler yapmamın iyi olacağını düşündüğünü anlattım. “Bu tarif doğru mu yani. Öyleyse anneme vereyim yapsın. O da arıyordu zaten” dediğinde anladım ki ben yazarsam birileri de okur. Gerçi birçok yazar “okunmak için yazmıyorum, kendimi iyi hissetmek için yazıyorum” dese de bu bir yalan. Okuyucularımın sayısının arttığı hergün ben deha mutlu ve daha çok yazmak isteyen birisi oldum. Günler ilerledikçe zaten yazdığım ve birkaç yerde yayılanan denemelerimi de siteye koymaya karar verdim. Sonra da günlük yazılarım başladı. Bütün bunlar göz açıp kapayana kadar hızlıca olup bitti. Tıpkı 2 yılın geçip gitmesi gibi.

Bu iki yıl içinde hergüne bir yazı düşecek kadar çok şey yazmışım. Bir tanıdığımız “insanın kendini iyi ifade edebilmesi için hergün oturup bir paragraf yazması gerekir” derdi. Gerçekten yazılarımı ilk yazmaya başladığım günden bugüne kendimi çok daha iyi ifade edebildiğimi düşünüyorum. Sitemin sadece yazılarıma değil, aşçılığıma ve fotoğrafçılığıma da çok faydaları oldu. Daha önce sadece gezi fotoğrafları çekerken yemek fotoğrafları çekmek bambaşka bir deneyimdi. Açık havada fotoğraf çekmekle yakından uzaktan alâkası olmayan, çok çalışmayı gerektiren bir alandı. Hergün bir önceki gün çektiğim fotoğrafları beğenmez oldum. Umarım birgün istediğim gibi fotoğraf çekmeye de başlarım. Galiba aşçılığım fotoğrafçılığım kadar gelişmedi. Ama itiraf etmeliyim ki artık çok daha hızlıyım.

Son bir nokta daha var. O da sitem vasıtasıyla tanıştığım, yüzünü görmediğim, sesini duymadığım arkadaşlarım. Yazmadığımda beni merak eden, yazdıklarıma yorumlarıyla iştirak eden okuyucularım. Hepiniz yüzünü hiç görmediğim karşı komşumdan daha yakınsınız. Umarım daha uzun seneler bu sitede paylaşmaya devam ederiz.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

43 Responses to Devletsah.com'un 2. Yaş Günü
 • neşe

  Sen güzel şeyler yazmaya devam ettikçe
  eminim güzellikler çoğalarak sana dönecektir.
  nice yıllara

 • İlknur Selvi

  Sevgili Devletşah Hanım,
  Sanki çocuğunuz iki yaşına basmış gibi değil mi? Bu site, her gün yeni bir şeyler öğrenip gün geçtikçe gözünüzün içine daha bir cingöz bakan çocuğunuz gibi değil mi? Anneler, “şu kitabı da alayım ileride çocuğumun işine yarar”, “ah onu şöyle fotoğraflayayım da anılarımızı yad ederiz ileride” diye düşünür değil mi?… İşte yukarıdaki satırlarınız bana iki yıldır serpilip büyümesini takip ettiğim sitenizi geliştiren, siteyle kurduğunuza inandığım anne-çocuk ilişkisini düşündürdü. Emeğiniz size yeni tanıdıklar, komşudan da yakın saydığınız dostlar kazandırıyor ne güzel… Tıpkı çocuk parkında çocukları aracılığı ile tanışan anneler, babalar, nineler, dedeler… gibi.

  Internetin interaktif ortamı, siteleri daha paylaşıma açık alanlar yapıyor bence. Bakın, gerçek hayatı ne güzel paylaşıyorsunuz bu siteyle… Internet, doğru kullanıldığı zaman dostlukları pekiştiren ve çok işe yarayan bir ortam. Önemli olan doğru kullanmayı bilmek. Ben pek çok günlükten (blog deniyor çoğunlukla ama ben günlük dedim bir sakıncası yoksa) pek çok bilgi öğreniyorum. Sizi de bulduğum günden bu yana bir yıldan fazla olmuştur. Hemen her gün bakıp kontrol ediyorum ne yaptınız, “söyleyecek yeni ne buldunuz” diye… Yemek tariflerinizin işe yararlılığı bir yana, silikon kapların varlığını sizden öğrendim, kullandım ve size dua ettim. Bu bile pratik bir paylaşım değil midir?

  Å?imdiye kadar yaptıklarınız, bundan sonra yapacaklarınızın teminatıdır diye düşünüyorum. Daha önce de belirtmiştim: Ä°yi iş yapanlar teşvik edilmeli en azından beğenimiz bildirilmeli. Bizim iyi iş yapanları kösteklemek gibi bir huyumuz olduğundan, “destek” kelimesini ve dolayısıyla ardımızda destek olan “arkadaş” kelimesini sözlüklerimizden silmeye mi başladık? Aman Devletşah Hanım, ben de neler diyorum sadece tebrik etmek istemiştim!

  Å?öyle bir arkanıza yaslanın, devletsah.com size “ben tasarladığından daha fazla bir şeyim” deyip cingöz cingöz bakmıyor mu? İşte bu en güzel ödül!

 • Seda

  Aslında ben de aynı mantıktan yola çıkarak blog hazırlamaya karar vermiştim. Deneyip beğendiğim tariflerin çoğu, aradan biraz zaman geçince unutulup gidiyordu. Tariflerimin web ortamında kayıtlı olması ve bu arada hiç tanımadığım insanlarla bunları paylaşmak bana çok farklı bir mutluluk veriyor.

  Gerçek hayatın içinde tanışmış olmasak da, ben uzun zamandır Devletşah’ın duygu ve düşüncelerini, gidip gezdiği yerleri, hatta bir önceki akşam ne yediğini bile anlattığın kadarıyla biliyorum. Nasıl ki arkadaşlarımızı arar konuşuruz, neler yaptıklarını öğreniriz, ben de seni bir arkadaşım gibi görüyor, hergün mutlaka devletsah.com’a gelip neler yazdığına göz atıyorum. Umarım çok uzun seneler nice nice mutluluklarına şahit oluruz. Sevgiler…

  Seda
  tarifname.blogspot.com

 • Tulay Karaman

  Tebrikler iyiki yaziyorsun Devletsah.

 • ışıl

  Devletşah nice senelere.. Peki davetiye yayınınıza, bırakılan notlara ne oldu? 🙂

 • Gulbahar KESICI

  Devletsah hn. sizin sitenizle tanismamiz yanlis hatirlamiyorsam 13 Temmuz 2005 da bizim icin cok uzucu bir haber ve yolculuk sayesinde oldu. Bir gece boyunca Izmire yorucu, yorucu oldugu kadar da uzucu olan hepimizin cok sevdigi Mualla Teyzemizin vefatina gidisimiz olmustu. Hic unutmuyorum sabah bir cay bahcesinde oturup cay icip uykumuzu acmayi beklerken. Ve daha dogrusu cenaze saatinin yaklasmasini beklerken. Arkadaslarin sizin sitenizden konusmasi oldu. Bende hemen ne sitesi oldugun ogrendikten sonra hergun yakindan takip etmeye basladim. Ankara ya tasinmaniz zamaninda yazmadiginiz zamanlar ne kadar uzuldugumu anlatamam. Simdide sizin muptelaniz olarak hergun en az bir kere girmeden edemiyorum. Ayrica tariflerinizi de yakinda takip edip bazilarini da yapiyorum. Ayrica buyuklerimiz her basarili beyin arkasinda bir hanim var derdi. Simdi buradan su anlasiliyor ne mutluki sizinde arkanizda bugune gelmenize sebep olan boyle bir beyiniz var. Ona da ayrica tesekkurlerimi iletirseniz cok sevinirim. Iyi seneler mutlu seneler.

 • nihal

  Nekadar içten bir yazı olmuş.Sizi tebrik ediyorum.Size destek olan eşinizde tebrik ediyorum.Nice mutlu yıllara.

 • aslı ferda

  Once birkac haber sitesine baktim, sonra hemen sık kullanılanların ilk sırasına tıklayıverdim.. Aceba şimdi neler oluyor son zamanlarda müptelası olduğum sitede dedim 🙂 bir baktımkii koskoca bir “2” …

  hepberaber paylaşımlarımızı arttırarak geçireceğimiz nice yeni yaşlara

  hepinize iyi haftalar diliyorummm

 • Meral

  Sevgili Devletşah ,
  Herzaman içten,sevecenlikle,coşkuyla,büyük bir memnuniyetle, özellikle de çocuksu duyguları kaybetmeden yapılan işler değerlidir benim yanımda.
  İşte sen tüm bu güzelliklere sahip olarak 2 yaşına getirdin değerli siteni.Nice yaratıcı yaşlar diliyorum.
  Eşine ve sana sevgilerimle…

 • Devletşah

  Sevgili Neşe;

  Çok teşekkür ederim. Umarım daha çok ve daha güzel yazabilirim.

  İlknurcuğum;

  Gerçekten de öyle, beni en mutlu eden şey aklıma takılan bir konu da Googleda arama yaptığımda birden bire sitemle karşılaşmak oluyor. Bana “sen bunu daha önce yazmıştın” diyor.

  Sevgili Seda;

  Senin yaptıklarının yanında benimkilerin lafı mı olur. Sanat eseri gibi yapıyorsun. En son suflenin fotoğrafını sönmeden nasıl çektin inan çok merak ettim.

  Tülay hanım;

  Çok teşekkür ederim. Siz de iyi ki okuyarak beni teşvik ediyorsunuz.

  Işılcığım;

  Teşekkür ederim. Notlar başka bir alt adreste duruyordu. Sana göndermek için linke baktım yok olmuşlar. Sanırım son server taşımasında onları taşımadık… Neyseki database’i kaydetmiştim.

  Gülbahar ablacığım;

  Bazı insanlar bu dünyada herzaman birleştirici rol oynuyor. Tıpkı Mualla teyze gibi, Emrehan abi gibi. Bakın sizle bu vesile ile tanışıp, uzun bir yolculuk yaptık. Aslında o vakte kadar annenizi, sık sık görüştüğüm kardeşinizi tanırken sizinle tanışmamız çok garip ama. İnsanlar birbirlerini ya yemekte ya yolculukta tanırlarmış. Biz yolculukta başlayıp sağlam temel attık. Bu arada güya siteme sizin getirdiğiniz çikolatalarla yaş günü pastası yapacaktım. Yine olmadı… O kadar güzeller ki kullanmaya kıyamıyorum.

  Sevgili Nihal;

  Teşekkür ederim. Darısı senn sitenin başına.

  Aslıcığım;

  Teşekkür ederim.. İnşallah hep beraber uzun yıllar burada buluşuruz.

  Sevgili Meral;

  Teşekkür ederim. Annem arada “büyü artık kızım” dese de ben böyle iyiyim.

 • Hilal

  Hayırlı olsuuuun, nice seneler

 • Müge

  Sevgili Devletşah,
  Seni tanıdığıma çok mutluyum, bende tıpkı Seda’nın söylediği gibi, seni bir dostum olarak görüyorum artık, kurduğum her sofrada, yediğim her güzel yemekte aklıma sen geliyorsun, her sabah düzenli okuduğum gazeteler ile aynı anda senin sitenide açıp bakıyorum, bakalım yeni ne yazmış, ne güzellikler var diye. Umarım bu paylaşımlarımız çook uzun yıllar devam eder, ilerde çocuklarımızın yaş günü partilerini yayınlarız burda, sitemizde, evimizde..
  Varolan başarılarının her geçen gün artması dileğiyle..
  Sevgiler..

 • Serinmavi

  Yeni yaşı hayırlı olsun sitenin canım …Daha nice bol yorumlu ve ziyaretçili uzun yıllar olur dilerim:) selamlar….

 • Eda

  …kutlu olsun! 🙂 Birlikte nice mutlu yillara..
  Sevgiler,
  Eda

 • Devletşah

  Hilalciğim;

  Teşekkür ederim…

  Sevgili Müge;

  İnşallah uzun seneler birbirimizden bir sürü şey öğreniriz.

  Sevgili Serin Mavi;

  Çok teşekkür ederim. Darısı senin bloguna..

  Edacığım;

  İnşallah uzun seneler hep birlikte.

 • seval yardim

  Devletşahcığım,
  Sitenin yeni yaşını tebrik ederim. “Artık yeni bir şeyler söylemek lazım” diyorsun ya aslında yemeklerinin yanında senin diğer söylediklerin daha çok önemli. Devam, devam, devam…Yolun açık olsun.
  Seval

 • Aysen

  merhabalar,
  sizin icin cok seviniyorum, cünkü sizin yeriniz benim icin bambaska.
  Bilmem hatirlarmisiniz, bundan yaklasik yedi ay önce size mail yazarak sizden site kurmak hakkinda yardim istemisdim…
  O gün, bu gün blogumu kurdum, birtek resimlerimi halen yükliyemiyorum. Hem beceremiyorum, hemde ugurasmak icin zamanim yok. Halbiki ne kadar özeniyorum. Neyse, insallah bir gün bende su resim isini beceririm ve bloguma biraz renk girer.
  Bu arada: Sözümü unutmadim, su resim isini bir beceriyim, börekler acicagim size !!!

  sevgi ve saygilarimla

 • nurcan

  merhaba
  sizin siteniz benim bir gazetem olmuştur.Açtığımda acaba ne var diye dolaştığım bunun yanındada bilgilendiğim,
  yaptıklarınızın tadına şimdi! deyipte heveslendiren sizin bu ikinci yaşı kutlu olsun.Tebrikler

 • dilşah merve

  sevgili devletşah,basarılarından dolayı seni tebrik eder ve devamını dilerim..birlikte nice senelere:)

 • yüksel

  sevgili Devletşah öncelikle nice seneler diliyorum.Bu siteyi yeni buldum sayılır çok hoşuma gitti.Yazılarını,yorumları takip ediyorum.tariflerinide deneyeceğim.herkese mutlu günler.

 • Burçin

  Merhaba Devletşah,

  Sanırım ilk defa yorum yazıyorum, bu güzel hikayeyi okuyunca dayanamadım yazmamak olmaz dedim.
  Gerçekten insanın içini açan, okudukça okuyası gelen bir sayfan var. Ayrıca fotoğraflar da çok güzel bence. Kendini geliştirdiğinde nasıl fotoğraflar göreceğiz bilemiyorum artık. Nice yaşlara sevgiyle paylaşımla…
  Sevgiler,
  Burçin

 • Berdem

  Sevgili Devletşah,
  Ben sizin websitenizi yaklaşık 1 ay gibi kısa süredir takip ediyorum. Hergün merakla sitenizi ziyaret ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Tebrik ederim, nice mutlu senelere.

 • Devletşah

  Seval ablacığım;

  Yazdıklarımı okuduğun, yüz yüze oturduğumda yazacaklarımı dinlediğin, sabahın 06:30’unda 07:00’sinde bu kelime nasıl yazılır diye aradığımda “aç imla kılavuzuna bak” demediğin için asıl ben sana teşekkür ederim.

  Sevgili Aysen;

  Hatırlamaz olurmuyum. Arada girip sitene bakıyorum. Bence fotoğrafsız da güzel. Karmaşık olmayan sade bir yapısı var. Ama fotoğraflı tarifleri beklerm o ayrı konu…

  Sevgili Nurcan;

  Yazdıklarımın bu kadar sıkı takip edildiğini öğrenmek beni daha dikkatli ve ilgili olmaya sevk ediyor. Teşekkür ederim.

  Dilşahcığım;

  İlgin ve güzel yorumların için teşekkür ederim.

  Sevgili Yüksel;

  Öncelikle aramıza hoş geldin. Umarım tariflerimi beğenirsin de uzun zaman birlikte oluruz.

  Sevgili Burçin;

  Fotoğraf konusunda hiçbirşey beğenmez oldum. Bazen çekimi bitirdiğimde yemeği yeniden ısıtmak zorunda kalıyorum. Eskiden çektikten sonra hemen yer sonra makinadakileri aktarırdım. Eğer beğenmezsem iş işten geçmiş yemek bitmiş olurdu. Å?imdi ise çekiyorum, aktarıyorum, beğenmezsem bir daha çekiyorum tekrar aktarıyorum. Fena değil dediğim noktada artık yemek kokusundan daha da acıkmış olarak yemeğe tabiri caizse saldırıyorum. Kazayla ben fotoğrafa bakarken yemekten yemeğe kalkan olursa çok fena…

  Sevgili Berdem;

  Çok teşekkür ederim. Umarım faydalı olabiliyorumdur.

 • paristanbul

  merhaba devletşah.

  Uzun zamandır sıtenın muptelasıyım.2. yılın başarılar ile devam eder inşallah.Yazılarını bende merakla okuyorum.Smımıyetın ve uğraşıların için teşekkurler.

 • Ceylan

  Sevgili Devletşah,
  2.yaşın kutlu olsun! Darısı benim gibi taze blogculara ! Seni ilk duyduğumda, “Devletşaaaah..herhalde osmanlı mutfağı blogu, kendi de yaşını-başını almış biridir” gibi bir şeyler düşünmüştüm. Sonra seni görüntülü tariflerinde görünce inanamadım ! İncecik, narin, çook mütevazi, çok normal (!!) bir hanımdın!! Bir zaman sonra ben de tıpkı yukardaki arkadaşlar gibi müptelası oldum, ‘bakalım şimdi ne yenilik gelecek’ diye izlemeye başladım. Seni, buarada emaillerime anında verdiğin nazik ve detaylı cevaplarla bir kez daha takdir ettim- onca yoğunluğunun arasında.
  Bu blog camiasında hepimiz birşeyler yapıyoruz ama bazılarmız “yeni birşeyler söyleyerek” bir adım önde. Liderlik sorumluluktur ve sen bunu çok güzel taşıyorsun, tekrar tebrik ederim!
  Nice birlikte, bol sohbetli, yenilikli yıllara !
  Sevgiler,
  Ceylan

 • saliha erozan

  canım bende takrıben 1 yıldır senı takıp edıyorum..degısık ısımlerle sana bırcok yorum bıraktım sımdıye kadar(degısık ısımler olması nıckıme karar veremememekden kaynaklanıyor:))
  ben sıtenı gercekten cok ama cok begenıyorum sık sık guncellemem takıpetmemdekı en onemlı faktor:))
  bırde sıte cabuk acılsa tam super olcak kanımca:)))
  nıce nıce yıllara..bugun sıteme koyacagım pastayı sana hedıye edıyorum canım 2.yılın ıcın:)) sevgılerle……

 • Yeşim Çakırkaya

  Sevgili Devletşah, nice mutlu yıllara. Devletsah.com bence çok başarılı, düzenli ve özenli.
  Geçenlere eşim fırın sütlaç istedi. İlk fırın sütlacımı sitedeki tarifle yaptım. Ertesi gece bir kez daha yapmak zorunda kaldım çünkü ilk gün yaptıklarım soğur soğumaz tüketildi.Bu güzellikler için teşekkür ederim. Başarılar.

 • safran

  Sevgili Devletşah, daha nice nice yıllar yanımızda, birbirinden güzel tariflerin ve güzel yazılarınla olman dileğiyle… İyi ki bu denli güzel bir siteyle tanıştırdın bizleri ve ben de dahil pek çoğumuza öncülük yaptın… En içten sevgilerimi gönderiyorum 🙂

 • Devletşah

  Sevgili Paristanbul;

  Çok teşekkür ederim. Umarım hep birlikte güzel şeyler paylaşırız.

  Sevgili Ceylan;

  Ne diyeceğimi bilemiyorum. Yorumunu okuduğumda utançtan kıpkırmızı oldum. Ülkenin eğitim düzeyinin herkesin bildiklerini paylaşması ile artacağına inanıyorum. Bu yüzden öğrendiğim herşeyi paylaşmaya bayılıyorum. Umarım senin blogunda uzun soluklu, herkesin bayıldığı bir paylaşım noktası olur.. Bu yazılarla olmaması da mümkün değil.

  Saliha hanım;

  Yorumlarınızla hep destek oldunuz çok teşekkür ederim. Ayrıca keşke o ıspanaklı pastadan ben de yiyebilseydim. Ne kadar güzel gözüküyor. Ellerinize sağlık.

  Yeşim hanım;

  Çok klasik bir söylem olacak ama ben yapılan her yemeğe yapan kişiden birşeyler bulaştığına inanıyorum. Sevdiğiniz yemeği yaparken duyduğunuz mutluluk da zoraki yaptığınız bir yemeği hazırlarken duyduğunuz sıkıntı da yemeklere geçiyor. Eminim sizin fırın sütlaçlarınız da severek yaptığınız için daha güzel olmuştur. Ellerinze sağlık.

  Sevgili Safran;

  İlgin için çok teşekkür ederim. Senin verdiğin tariflerin yanında benimkilerin lafı bile olmaz. Umarım uzun seneler güzel şeyler paylaşırız. Bu vesile ile senin sitenin de yeni yaşı uğurlu olsun diyeyim.

 • Gülnur

  Kutlarım; sende bu heyecan oldukça daha neleri kutlayacağız kim bilir:)

 • sevinç aslanbay

  merhaba Devletşah hanım,siteninizin 2.yılını kutluyorum.daha nice yıllar okuyucularınızla birlikte olmanızı diliyorum.Bana yardımlarınızı hiç unutmadım bende 1.yılımı doldurdum.Blogumda yayınladım ve tabi vefa borcumu da çok küçücük bir şekilde de olsa yerine getirmeye çalıştım.

 • Devletşah

  Gülnurcuğum;

  Heyecan bazen azalıyor, işte o zaman vazgeçmeyi önleyecek enerjiyi senin gibi arkadaşlar veriyor…

  Sevinç hanım;

  Epeydir sitenize girmiyordum. O yazışmalarımızın üzerinden bir sene geçti mi? Zaman su gibi değil mi? İnşallah uzun yıllar yazar paylaşırız.

 • ayseyaman

  Merhaba Devletsah,
  Yazını bir nefeste okuyup, bitirdim. Su gibisin.
  Mutlu seneler diyemeden geçemedim sana.
  Umarım herşey gönlünce olur.
  Daha uzun yıllar burda olman dileğiyle.
  Sevgilerle

 • FuuK

  O zaman bu güzel site için önce eşinize sonra size teşekkür etmek gerekiyor 🙂

 • dilek

  Gec olmus fakat dogum günü kutlu olsun devletsah.com’un. Daha nice yillar komsuluk yapabilmek dilegiyle!
  Sevgiler

 • nesrin

  Sevgili Devletşah;

  Bu siteyi fark edeli sanırım 2 hafta kadar oldu (emin deiğilim). Fakat gerçekten etkileyici ve kaliteli buluyorum. Ayrıca ben de senin gibi fotograf çekmeye mereklı biriyim. Bence fotografların da yemeklerin kadar başarılı.
  Bu arada eşini de tebrik etmek gerekir seni bu konuda teşvik ettiği için. Üstteki yazını okuyunca yüzümde bir gülümseme oluştu. Çünkü benim eşim de bana her zaman tariflerimi, yazılarımı, nerdeyse bütün işlerimi bilgisayara kaydetmemi, böylece daha düzenli olacağını söyler her zaman. Ve ben de senin verdiğin tepkiyi veriyorum genelde; “kim uğraşacak bir de bilgisayara kaydederek diyorum.” Ama aslında eşim haklı bu yöntem daha düzenli bence.

  Biz Nevşehir’in Avanos ilçesinde oturuyoruz 2,5 yıldır iş icabı. BUrası gerçekten küçük (12000 nufuslu) bir yer. Ä°lk geldiğimizde (ikimizde büyük şehirden geldiğimiz için) çok sıkılmıştık. Å?imdi alıştık sayılır. Anlatmak istediğim, sizin sitenizi fark ettikten sonra biraz daha rahatladım sayılır çünkü daha önce hiçbir siteye yorum göndermeyip uzaktan takip etmiştim hep. Ama sizin sitenizin kalitesi, ve sorularıma verdiğiniz cevapları beyeniyorum.

  Başarılarınızın devamını diliyorum ve biraz geç de olsa “NÄ°CE YILLARA”

  sevgilerimle. . .

 • Devletşah

  Sevgili AyşeYaman;

  İlgin ve güzel sözlerin için teşekkür ederim. Zaman da su gibi akıp geçiyor değil mi?

  Fuuk;

  Evet. Öcelikle eşime teşekkür etmek gerek. Beni dinlemeyip böyle bir işe başlamamı sağladığı için. Bu projesinin yaptığı en akıllıca iş olduğunu söylüyor arada. Akşamları hep aynı şeyleri yemek gibi bir riski yokmuş artık 🙂

  Dilekçiğim;

  Sitemi en çok senin gibi arkadaşlar edindiğim için seviyorum… Komşuluğumuz daim olasun.

  Nesrin hanım;

  O kadar kibarsınız ki… Hani bir söz vardır “kendinize yapılmasını istemediğinizi yapmayın” diye. Ben onu genelde “ben güler yüzlü, kibar davranırsam bana da öyle davranırlar” diye algılıyorum. Siz o kadar naziksiniz ki size başka türlü cevap vermek mümkün değil. Geçenler de eşimle sizin oraları görmediğimizden bahsediyorduk. Umarım bir gün sizin oraları görmek de kısmet olur. O zaman sizi de ziyaret ederiz..

 • nesrin

  Sevgili Devletşah;

  Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Bana öyle yazdığınız için söylemiyorum ama siz de gerçekten kibar ve bir o kadar da sabırlısınız. Çünkü bana göre böyle bir sitenin sahibi olarak bu kadar kişinin (‘size gönderdikleri’ iyi yada kötü) yorumlarına tek tek cevap verip, siteniz için yenilikler yapmanız sabır işi. Ve siz de bunu başarıyla sürdürüyorsunuz.

  Sizi burada ağırlamayı tabiiki eşimle birlikte çok isteriz. Ne zaman istersen bekleriz. Fakat iş dolayısıyla (zamanı belli deil ama) yakın bir zamanda belki buradan taşınabiliriz (üzülerek 🙁 ) Bu yüzden eşim ile de konuştuk, eğer gelirseniz biz buradan çıkmadan önce sizleri evimizde ve alıştığımız bu küçük şirin ilçede ağırlamak isteriz.

  Benim sizde kendi e-mail adresim var. Sizinle benim adresimden haberleşebiliriz. Bekliyorum….:)

  sevgiler..

 • KIYMET

  MERHABA..
  SÄ°ZÄ° VE ÖZENLE HAZIRLANMIÅ? SAYFALARINIZI TANIMAM AYNI SATIRLARINIZDA YAZDIÄ?INIZ GÄ°BÄ° OLDU…SÄ°ZÄ°N HİÇ UMMADIÄ?INIZ BÄ°R YAZINIZLA BEN GOOGLE DA ARARKEN SÄ°ZDE DÜÅ?TÜNÜZ ARAMA MOTORUNUN SIRALAMALARINA… ÖNCELÄ°KLÄ° OLARAK ÇOK AÇIKCASI Ä°SMÄ°NÄ°ZÄ°N Ä°LGÄ°NÇLÄ°Ä?Ä° DÄ°KKATÄ° MÄ° ÇEKTÄ°..SEVERÄ°M ÖZEL Ä°SÄ°MLERÄ° VE Ä°SÄ°MLERÄ°N KÄ°Å?Ä°LERLE ÖZLEÅ?TÄ°Ä?Ä° KONUSUNDA KANITLI DÜÅ?ÜNCELERÄ°M VARDIR…SONRA SAYFALARINIZDA SAATLER GEÇİRTÄ°NÄ°Z BANA… VE ZAMAN ZAMAN ZÄ°YARETLERE BAÅ?LADIM…SÄ°TENÄ°ZÄ° TANIDIK Ä°SÄ°MLERÄ°NDE ZÄ°YARET ETTÄ°Ä?Ä°NÄ° GÖRÜNCE DÜNYANIN ASLINDA DÜÅ?ÜNÜLDÜÄ?Ü KADARDA BÜYÜK OLMADIÄ?I KANATÄ°NE VARDIM…
  KOLAYLIKLAR DÄ°LERÄ°M
  KIYMET

 • Devletşah

  Sevgili Kıymet;

  Gerçeten de dediğiniz gibi dünya sanıldığı kadar büyük değil. Bu site sayesinde belki 20 yıldır görmediğim arkadaşlarım, eski komşularımla tekrar görüştük.

  Siz de aramıza hoşgeldiniz.

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER