Hamile kadının iş listesi

Hamile kadının iş listesi

Hamilelik gerçekten zor iş… Daha dur yolun başındasın diyeceksiniz. Evet gerçekten öyle… Üstelik bunu düşündükçe 9 ay nasıl geçecek diye dertlenmeden edemiyorum.

Çok şükür şuana kadar hiçbir zorluk yaşamadan geçirdim günlerimi. Bazen yemek yedikten sonra midem bulanıyor o kadar. Öyle zamanlar için yanımda tuzlu krik kraklar bulunduruyorum.

O zaman peki nedir zor olan dediğinizi duyar gibiyim. Birşeyleri yapmaya mecbur olmak beni bunaltıyor. Bebeğimizin sağlıklı olabilmesi için hergün yapmam gereken şeylerin listesine baktıkça daha da sıkılıyorum ve liste her geçen gün uzuyor. Kahvaltıda 3 adet folik asit hapını yutmak, 2 litre su, 1/2 litre süt içmek, en az 1 saat yürümek ve spor yapmak, 1 kase de yoğurt yemek…

Birşeyleri yapmak zorunda olmak gerçekten beni yoruyor. Yapmayacaklarım ya da yapamayacaklarım konusuna daha girmedik. Oralara gelince onlardan da şikayetçi olacağım. Şimdilik daha yapılacak işler listesine neler eklenecek derdindeyim…

Kalıcı bağlantı

Related Posts

3 Responses to Hamile kadının iş listesi
 • fatma filiz

  şimdi daha yenimi okudun diyebilirsiniz ama yeni bir hamile oldugum için dikkatimi ancak cekiyor bir sorum olacak 3 adet folik asit yazmıssınız bu sayuı bana fazla geldi neden acaba bu kadar cok kullandınız?

 • Devletşah

  MErhaba Fatma hanım;

  markadan markaya ve kullanılan ürün içeriğine göre değişiyor yutulacak adet. benimkisi az yoğunluklu bir üründü 🙂

 • dilda

  merhaba

  ben kullandiginiz folik asit markasini merak ettim. Tesekkurler

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER