Hamilelikte Kramplar

Hamilelikte Kramplar

Hamilelikte Kramplar

Gece bacağımı kesiyorlarmışcasına acı içinde bağırarak uyandım. Eşim de benim çığlıklarım nedeniyle yerinden fırladı. Yatağın yanındaki abajurlar benim hareketlerimle devrilirken yatak odasında tam bir kaos vardı diyebilirim.

Ne olduğunu anlamaya çalışan eşime sağ bacağıma kramp girdiğini bile anlatamayacak kadar acı içindeydim. Sonunda ne olduğunu anlayarak bacağımı tutup ayak parmaklarımı sıkıca itmeye başladı. Yaklaşık 2 dakika o pozisyonda kaldıktan sonra krampın geçtiğini hissettiğim için bırakmasını söyledim. Ancak 10 dakika sonra yeni bir kramp geceyi yeni çığlıklarla yırttı.

Sabah uyandığımda sağ ayağımın üzerine neredeyse basamıyordum. Kemik erimesi riski taşıdığımdan, kalsiyum eksikliğine bağladığım krampları telefonda doktorumuza anlattığım da bu krampların doğal olduğunu, düz kaslara binen baskıdan gerçekleştiğini ve vüzuttaki magnezyum ve kalsuyum eksikliğinden olduğunu söyledi. Hemen magnezyum takviyesine başlamamı söyledi.

Umarım ilaç faydasını hemen gösterir. Aksi halde gelecek hafta eşim seyahatteyken gece ayak parmaklarımı kendime doğru çekecek bir yol bulmalıyım. Kramp girdiği vakit değil eğilip ayağımı tutmak, kıpırdamak bile mümkün olmuyor.

* Görsel stok fotoğraf sitesinden alınmıştır.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER