Hamilelikte Sık Tuvalete Çıkmak

Hamilelikte Sık Tuvalete Çıkmak

Başucuma koydum

Hamileliğin bence en zor taraflarından birisi sürekli tuvalete gitme isteği. Şu sıralar su fotoğrafı görmek bile tuvalete koşmama neden oluyor. Gece, birden, gelen tuvaletiniz nedeniyle uyanıveriyorsunuz. Bu bazen arka arkaya defalarca tekrarlanıyor. Benim gibi uyumakta güçlük çeken birisi için gerçekten dayanılmaz. Daha ilk günlerden itibaren bu etkiyi hissedebilmeniz ise şaşırtıcı. Büyüyen rahimin idrar kesesine baskı yapmasından kaynaklanıyormuş.

Az su içmeniz ya da hiç içmemeniz bile buna çözüm değil. Kaldı ki böyle bir seçeneğiniz de yok. Bebeğin sağlıklı bir zihin yapısına sahip olabilmesi ve gerektiğince beslenebilmesi için günde en az 2 litre su içmeniz gerekiyor. Bir de buna kemiklerinizi korumak için içtiğiniz 1/2 litre sütü ekleyin. Vücudunuza giren sıvı arttıkça tuvalet ziyaretlerinin sayısı da artıyor.

Tuvalet isteği bambaşka bir sebepten de hayatı zorlaştırıyor. Doğumdan önceki zamanınızda bir daha tek başına yapamayacağınız pek çok şeyi yapmak istiyorsunuz. Sokaklarda gezip, fotoğraf çekmek, vapur turlarına çıkmak gibi şeyler. Gelin görün ki umumi tuvaletlerin durumu ortada. Dolayısı ile bu, gezip dolaşma planlarınızı bir miktar etkiliyor. Sürprizlerden uzak durup, temiz tuvaleti olduğunu bildiğiniz yerleri tercih eder oluyorsunuz.

Almanız gereken su miktarını bebeğinizin sağlığını düşünerek düşüremezsiniz ama suyu aldığınız zamanı ayarlayabilirsiniz. Sabah saatlerinde tükettiğiniz sıvı miktarını arttırıp, yatmanıza yakın bu miktarı azaltırsanız gece uykularınız daha az bölünecektir.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER