ızgara Tavuk Kanadı

ızgara Tavuk Kanadı

Izgara Tavuk Kanadı

Mis gibi kızarmış tavuk kanadı.

Malzemeler
Hazırlanışı
 1. Kanat dışında bütün malzemeler birbiriyle iyice karıştırılır.
 2. Kanatlar bu sosa bulanıp en az 4 saat bekletilir.
 3. Izgarada ya da 200 dereceye ısıtılmış fırında iyice kızarıncaya kadar pişirilir.
Kalıcı bağlantı

Related Posts

6 Responses to ızgara Tavuk Kanadı
 • havva yolalan

  Hoş geldiniz tekrar. Sitenize tekrar ulaşmak çok güzel. Izgara kanat ile ilgili bir sorum olacak. Fırında pişme suresi yaklaşık olarak nedir? Bide kullandığınız dumansız ızgaranın markasını verirmisiniz. O kadar çok çeşit varki. Tabiki fiyatlarda öyle. Bazıları bana çok pahalı geldi. Değermi acaba dumansız ızgara için. Önerilerinizi bekliyorum. Bide Yerleştinizmi evinize? En kısa zamanda yeni mutfağınızda da görmek isteriz sizi. Sevgilerimle…
  Havva

 • Devletşah

  ben tefal’in dumansız ızgarasını kullanıyorum. Taaaa 4-5 sene önce çıkan ilk modelini. Gerçi alalı 2 sene oldu. Ben de sizin gibi fiyatları fazla abartılı bulmuştum. Lakin canı haftada 3-4 defa balık isteyen birisi olduğum ve dışarıda yemenin çok pahalıya gelmesi nedeniyle o paraya kıymaya karar verdim. Tam ızgarayı almak için Tefal’e girdiğimde “önce Carrefour’dan balık alayım akşama açılışı öyle yaparız” dedim. Malum Carrefour’a paket almıyorlar. O yüzden almadan çıktım. Carefoure’a girdim. Mutfak eşyalarının önünden geçerken benim almayı düşündüğüm modelin bir eskisini rafta görünce bakma ihtiyacı hissettim. İyi ki bakmışım. Çünkü o zaman Tefal’den 247 milyona alacağım ızgaranın bir alt modeli 89 milyona satılıyordu. Hiç düşünmedim aldım. Aralarında fark diğerinin ısı için 2 kademesi vardı. Bu sadece fişe takıyorsunuz kademeleri yok. Çok da memnunun. Aslına bakarsanız yaktığımız mangalların da ısıkademe düğmesi yok 🙂 Ağustos ayı içerisinde Carefoure’da dolaşırken benim 247 milyona almadığım modeli 115 liaya görmem çok komik oldu.

  Ben dumansız ızgarayı genelde balkonda kullanıyorum. Bazen de ocağın camını kapatıp davlumbazın altında. Her ne kadar koku yapmıyor deseler de yapıyor. Çok anormal bir duman oluşmadığı konusunda haklılar. Genellikle de balık pişiriyorum. Fırında yaptıklarımdan daha lezzetli oluyor. Kurumuyor. Hem fırınım da kokmuyor. Bir kaç sefer köfte pişirdim ama uzun sürdüğü için sıkılıyorum. Köfteleri içi çıkabilen tost makinamda 4-5 dakikada pişriyorum daha iyi oluyor. Tabi patlıcan ve biber közlemek mangal yapmak kadar keyifli değil. Ama domates çok güzel oluyor. Tavsiye eder misiniz diye soruyorsanız. Eğer bol balık tüketiyorsanız mutlaka ama mutlaka derim.

  Mutfağımın fotoğraflarını ramazandan sonra inşallah çekeceğim. Ramazan da bir türlü toplu tutamıyorum. İnşallah video kayıtlarına da başlayacağım.

 • munevver

  devlet şah hanım bende teflon ızgara almak istiyorummalüm diyetteyim
  o ızgarada yağzsız parlıcan biber ızgara olurmu arasına köfte sarılan yemek ve kızartma yerine güzel ulurmu almamı önerirmisiniz sizden rica ediyorum hangisini alayım cevaplarsanız memnun olurum

 • devletsah

  Münevver hanım;

  Olur tabi neden olmasın. Ben tost makinamda yapıyorum ara sıra 🙂

 • sulbiye

  merhaba devletsah hanim sitenizi daha yeni kesfettim.cok begendim fakat tariflerinizi bulmaya calisirke zorlaniyorum.keske tum tarifleri ayirabilseydiniz o zaman bulmak daha kolay olacakti.simdi yaziyorum ama bana cevabinizi nasil bulucam bilmiyorum:)

 • devletsah

  Sevgili Sulbiye;

  Sağ üst köşede yer alan menüden yemek tariflerine tıklarsanız sadece tariflere ulaşabilirsiniz. 🙂

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER