15 günde neler oldu neler?

15 günde neler oldu neler?

O kadar uzun bir ara oldu ki günlerin nasıl geçtiğinin farkına bile varamadım. Sabah evden çıktığım saat ile gece eve girdiğim arasına geçen 17 saat göz açıp kapayana kadar geçiveriyor.

Kısaca bir kaç günümden bahsedeyim size siz de anlayın halimi.

15 Haziran 2009, pazartesi, sabahtan akşama kadar seri toplantılarla geçen gün, gece Kikkoman soya soslarının partisi ile renklendi. İstanbul Modern’de yapılan tanıtım toplantısında soya sosları ile ilgili bir sürü şey öğrendim. İyi bir soya sosunun içinde yalnızca soya fasulyesi, buğday, tuz ve su olmalıymış. En az 6 ay fermente edilmeliymiş. Bu süreyi kısaltmak için bazı markalar içine yapay şeker koyuyorlarmış. Çin ve Japon soya sosları arasında üretim süreci ile ilgili farklılıklar varmış. Bu bilgileri öğrenirken yediğimiz soya soslu yemeklerin tatlarını tarife imkan yok. Benim favorilerim et ve porçini mantarlı tortellini ve Kikkoman soya sosu ile marine edilmiş ananas oldu. Tarifleri aşağıdaki sunumda bulabilirsiniz.

Birbirinden lezzetli yemekleri yedikten sonra Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosunda dünyaca ünlü Kodo’yu dinlemeye gittik. Kodo kalp atışı demekmiş. Gerçekten de sahnedeki davullar çalarken, kalbinizin ritmini hissediyorsunuz. Yaklaşık 2,5 saat süren gösteri boyunca her andan büyük keyif aldığımı söylemeliyim.

16 Haziran 2009, salı, günü güzel bir haber ile başladı. Yılbaşında başladığım yeni işimdeki ilk projemle, Sprite için yaptığımız Voodoo sitesi ile ajansımızın ödül alacağını öğrendiğimiz de akşam ki Kristal Elma ödül töreni için heyecanlandık. Galatasaray Adasındaki ödül töreni esen rüzgar ile serin geçse de bize getirdiği 2 ödül ile sımsıcaktı.

17 Haziran 2009, çarşamba, üzerinde büyük bir ekibin çalıştığı, Mutluluğa Kapak Aç kampanyası ile ilgili olarak hazırlanan Mutluluk Kitabı’nın tanıtım partisinde keyifli anlar yaşadık. Kitapta 41 ayrı
Coca-Cola Mutluluk Kitabı Erol Günaydın mutluluk anı paylaşılıyor. Simitçi Mustafa Doğan, yorgancı İsmail Dursun gibi isimlerin yanısıra Yavuz Bingöl, Nükhet Duru, Erol Günaydın, Işın Karaca, Keremcem, Tan Sağtürk’ten başka beni daha çok ilgilendiren Bebek Badem Ezmecisi’nin kurucusu Sevim İşgüder ve daha önce bir tarifini paylaştığım Şemsa Denizsel de var.

18 Haziran 2009, perşembe Nokia’nın yeni çıkaracağı 6700 Classic modelinin tanıtım toplantısına davet edildim. Telefona olan ilgimden değil, fotoğrafa olan ilgimden dolayı daveti kabul ettim. Okan Bayülgen’in Nokia 6700 Classic ile çektiği fotoğrafların sergileneceği gecede Avrupa Yakası’ndaki yaprak rolü ile tanıdığımız Hale Caneroğlu’da ufak bir konser verecekti. Kıyafet değişikliği için uğradığım evde trafiğin biraz açılmasını beklerken uyuyakalmışım. Çalan telefonla kendime gelip, havalimanında unuttuğum eşimi almak üzere yola koyuldum. Açıkçası fotoğrafları hala merak ediyorum.

19 Haziran 2009, cuma Ayda bir kere sabah 08:00’da Kanyon Starbucks’ta düzenlenen Likemind‘a katıldım. Genelde bizim toplantı öğle yemeğinden sonra bitiyor. Yemeğimi yer yemez Kenya’ya belgesel çekmeye gidecek olan eşimi ve ekip arkadaşlarını havalimanına bırakmak üzere yollara düştüm. Havalimanındaki duygusal anlardan sonra en yakın arkadaşımın sünnet olan oğullarını ziyarete gittim. Gece boyunca yataktaki iki afacanla bitmeyen bir sohbettin ardından onlarla beraber sızmışım. Epey zamandır onlarda kalmadığım için sabah beni gördüklerinde duydukları mutluluk herşeye değerdi. Temmuz ayında yapılacak sünnet düğününden, Ice Age 3 filminden bahsederek uzun ve güzel bir kahvaltı yaptık.

23 Haziran 2009, salı birlikte çalışmaktan çok keyif aldığım Tuna’nın doğumgününü kutlamak için Asmalımescitte bir yerde yemeğe gittik. Upuzun bir masada kahkaha ile dolu uzun bir geceyi daha geride bıraktığımızda günlerden artık salı değildi.

24 Haziran 2009, çarşamba yılbaşından beri hummalı şekilde çalıştığımız, çıkan yüzlerce aksaklığa rağmen umudumuzu yitirmeden sonuçlandırmak için uğraştığımız Coke’n Music projemizin yayına girmesini kutlamak üzere ajansımız Mobilera bir parti verdi. Zevkle gittiğimiz davette, manzaranın tadını çıkartırken müziklerimiz sitemizden geliyordu. Ücretsiz olarak müzik dinleyebileceğiniz sitemize mutlaka bir gözatın derim. Partiden ayrılırken bu kadar sıcak havada üşütüp boğazımı şişirmeyi başardığım için bir kaç kişiden tebrik aldığımı söylmeliyim.

25 Haziran 2009, perşembe boğazımdaki şişliğin kulağıma vurması ile dayanılmaz hale gelen ağrı nedeniyle gittiğim doktorun söylediklerine hiç bu kadar şaşırmamıştım. Aslında badeciklerimde bir problem olmadığını, ağrının dilimin altında çıkan ve boğazıma doğru uzanan yaklaşık 2 cm uzunluğndaki bir aft nedeniyle olduğunu, bunun kulağıma da etki ettiğini anlatıp 4 farklı ilaç yazarak beni eve yolladı.

26 Haziran 2009, cuma Yorgunluk ve alerji karışımı ile oluştuğunu öğrendiğim aftın gece boyunca büyüyüp beni uyutmaması sabahki toplantıları ekebileceğim anlamına gelmediğinden konuşamayacak bile olsam işe gittim. Gün boyu zaman zaman peltek peltek, zaman zaman el kol işaretleri ile işlerimi halledip cumartesi günü 3.sü düzenlenecek olan Yemek.Name toplantısı için dinlenmek üzere yatağıma yollandım.

27 Haziran 2009, cumartesi Dolmabahçe Sarayının avlusundaki Yemek.Name toplantısı yine birbirinden eğlenceli sohbetlere vesile oldu. Bu defa Viyana’dan bile katılımcımız oldu. Onun şerefine toplantımız sabahın ilk ışıklarına kadar boğaz hattında devam etti.

İşte böyle… On beş günde neredeyse bir aya sığacak kadar çok iş yaptım. Ağzımdaki yara kullandığım ilaçlar sayesinde hızla iyileşiyor. Biraz dinlenmek sanırım her şeye iyi gelecek.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

18 Responses to 15 günde neler oldu neler?
 • Ebru Baranseli

  hareketli ve güzel geçmiş

  This comment was originally posted on FriendFeed

 • devletsah

  Evet sorma pek hareketliydi. Arada bir kısmını atladım artık. İnan yazarken bir daha yoruldum 🙂

  This comment was originally posted on FriendFeed

 • Ebru Baranseli

  🙂 okurken bile anlaşılıyor. Kodo süpermiş bu arada

  This comment was originally posted on FriendFeed

 • Ebru Baranseli

  🙂 okurken bile anlaşılıyor

  This comment was originally posted on FriendFeed

 • devletsah

  Aslında bis sırasında yaptıkları muhteşem bölümü çektim upload edecek yer bulamıyorum 630 mb

  This comment was originally posted on FriendFeed

 • devletsah

  Aslında bis sırasında yaptıkları muhteşem bölümü .ektim upload edecek yer bulamıyorum 630 mb

  This comment was originally posted on FriendFeed

 • Muge Cerman

  Devletlüm onu dvd olarak alabilir miyim Emir için

  This comment was originally posted on FriendFeed

 • devletsah

  Onun yerine bize hediye ettikleri dvd’den bir kopya versek 🙂

  This comment was originally posted on FriendFeed

 • Muge Cerman

  muhteşem bölüm onda da var mı 🙂

  This comment was originally posted on FriendFeed

 • devletsah

  Vardır

  This comment was originally posted on FriendFeed

 • eren

  Devletşah, şu anda buraya yazmamalıyım ama yazacak başka yer arayamayacağım.. Kestane etkinliği yazılarının katılımcı tariflerini nereye sakladın bulamıyorum lütfen bildirirmisin.. Eren

 • yasemin Aslıhan Babalık

  okurken yoruldum yahu bu ne hız böyle, hayat sana yetişemiyor. ödül için tebrik ederim, yogunluga ragmen bu kadar işten keyif de aldıgın anlatısından belli oluyor. bu keyfi hiç kaybetme umarım

 • eren

  Devletşah kestane etkinliği tarifleri yok mu oldu.. Eski sitenden geçirirken mi uçtu yoksa.. Kestane pürem var değişik bişey yapmak için arıyorum.. Eren

 • Duygu

  Merhaba,
  Bir takipçiniz olarak sizden bir ricam olacaktı.Ben yaklaşık 2 yıldır aftlarla mücadele ediyorum kullandığım hiç bir ilaç hızla iyileşme sağlamıyo bana ilaçlarınız adını yazarmısınız doktorumla konuşup banada uygunsa denemek istiterim.Sürekli aft işkence gibi,yardımınızı rica ediyorum.

 • dilara

  Geçmiş olsun Devletşah ablacım…Ne kadar değişik, güzel bir 15 gün geçirmişsin. Uzun zamandır yorum yazmıyorum ama nerdeyse her gün sitene giriyorum. Bu arada ben yemek yapmayı bayağı ilerlettim sayende, çok teşekkürler.

 • Işın

  Dolu dolu ve keyifli bir iş hayatı ne güzel. Umarım hep böyle devam eder.Coca Cola’nın Mutluluğa Kapak Aç kampanyasını çok beğendim.Ne yazık ki basında ve TV’de yeraldığı kadarıyla sınırlı bir şekilde izleyebildik. Kitaplar özel dağıtım için sanırım, piyasaya sürülmedi.
  Bir şekilde edinmenin yolu var mıdır ? Daha geniş kitlelere ulaşması planlanıyor mu ?

 • Cikolata Agaci

  Okurken ben yoruldum nefes nefese kaldım (: Bu kadar yoğunluğa hastalanmasan ayıp olurmuş zaten..Bu sıcakta boğaz ağrısı çeken tek sen değilsin ayrıca ): İlaçlar dışında Zencefil ve ballı karışım iyi geldi bana..

  Sevgiler..

 • Özlem

  Öküze kuyruğu salatası mı? :S Kulağa pek de hoş gelmiyor ama nasıl birşey acaba?

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER