360 dereceden 3D'ye

360 dereceden 3D'ye

Bundan bir kaç ay önce adında bir site keşfettim. Panoramik İstanbul fotoğraflarından oluşan bu sitede saatlerimi geçirdiğimi söylemeliyim. Sitede dolaştıça İstanbul’un her köşesini geziyormuş gibi hissettim.

Siteyi keşfettiğim zamanlarda aklıma bir kaç yıl önce okuduğum ama tam hatırlayamadığım bir proje gelmişti. Birileri fotoğrafları birleştirip, üç boyutlu görüntü elde edilecek bir programın ön tanıtımını yapmıştı. Ama o birileri kimdi? Fotoğrafları birleştirip ne yapacaklardı? Cevapları hiç hatırlamıyordum.

3D Kız kulesi

Taa ki bu sabaha kadar. Bu sabah hangi teknoloji sitesini açsam Microsoft’un fotoğraf dehası 3D programından bahsediyordu. İşte o an şimşekler çaktı kafamda. Panoramik İstanbul fotoğrafları sitesinin bana hatırlattığı şey Microsoft Photosynth‘den başkası değildi.

Photosynth 150 ila 200 adet fotoğrafı birleştirip, 3D görüntü elde etmenizi sağlıyor. Programın çalışması için küçük bir program yüklemeniz gerekli. İnanın her iki siteye de bayılacaksınız.

Linkler
Kalıcı bağlantı

Related Posts

4 Responses to 360 dereceden 3D'ye
 • Pinar

  Harikasiniz!!!!Bugunku yaziniz icin tesekkurler…Gozlerim dolarak fotograflara bakiyorum….

 • yavuz sevimli

  Harika bir yazı olmuş… Tam da hiç kimse sitemizi ziyaret etmiyor diye umutlarımızın tükenmeye yüz tuttuğu bir zamanda verdiğiniz destek için teşekkür ederim. Biz bu gazla İstanbul’un altını üstüne getiririz inşallah:)
  Sevgilerimle

  Yavuz Sevimli
  panoramikistanbul.com

 • Umut Erhan

  heykel projeme synth’le farklı bir bakış sunabilirim sanırım. uzun zamandır aklımdaydı ama siz yazmasanız tekrar hatırlamayacaktım.

 • nilgün

  ah istanbul ahhhhhhhhh ahhhhhhhh
  wazgeçemiycegim tek şehir
  keşkelerle dolu bir rüyaa şimdilerde benim için =(((((

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER