Doğa İçin Çal

Doğa İçin Çal

Ağaçlar.net‘in harika bir projesine rastladım. Projelerinde ‘doğadan çaldığımız yeter, doğa için çal‘ diyorlar. Şu ana kadar iki şarkı çalmışlar. Ben ikisine de bayıldım. Hele uzun ince bir yoldayım videosundaki bazı sahneler beni ağlama noktasına getirdi.

Biliyorsunuz sık sık sorduğum bir soru var: bugün çevre için ne yaptınız? Cevaplar bazen bir ağaç dikmek, bazen poşet kullanmamak, bazen de bu projede olduğu gibi çevrenin elden gittiğine dikkat çekmek oluyor. Belki müzik konusunda yeteneğiniz vardır ve bu projeye katılırsınız.

Link
Kalıcı bağlantı

Related Posts

11 Responses to Doğa İçin Çal
 • rumma

  Hiç bıkmadan sürekli dinleyebilirim..:)

  Poşet kullanmamak konusunda bende kararlıyım..sevgiler

 • Cihangir Gülegen

  Bu işin orijinali “dünyayı dolaşan ve çeşitli ülkelerdeki sokak çalgıcılarına, ‘doğal ortamlarında’ aynı şarkıyı çaldırıp/söyletip sonra da bunları miksleyerek ortaya bir şaheser çıkartan” bir proje.

  Bizimki ise İstanbul’la sınırlı kalmış, ülkeyi dolaşmaya bile üşenmiş “Türk işi” bir kopya.

  Ha güzel mi, güzel. Ama orijinal projeyle kıyaslayınca, ilkel kalıyor.

  Orijinal projeden bir örnek şu adreste. Müzisyenlere ve ülkelerine dikkat edin lütfen :

  http://www.youtube.com/watch?v=Us-TVg40ExM

  Youtube’a ulaşamayanlar, diğer video sitelerinde arama için şu anahtar kelimeleri kullanabilirler : Stand By Me, Playing For Change, Song Around the World

 • nesrin

  Hepimiz biraz cevreci olmali ve bir seylerden ödün vermeliyiz.Biz kadinlarda cevre kirlililiginden sorumluyuz.Ev aletlerimiz elektrikle calisiyor.Temizlik tutkumuz nedeniyle kimyasal temizlik maddeleri kullaniyoruz.Temiz suyu bol bol kullaniyoruz.Önemli bir konuya dikkat cektiginiz icin tesekkürler,sevgiler…

 • yasemin babalık

  Devletşahcım müzik yapamama ama artık çantamdan bez torbamı hiç eksik etmiyorum. bu da olur mu acaba?

 • sevinc

  Tek kelimeyle muhteşem olmuş,Doğaya zarar vermemek için ne mümkünse yapıyor, etrafımdakileride ikaz ediyorum bence herkes duyarlı davranmalı.

 • nesrin

  Devletşah hanım çok haklısınız siz çevre mühendisi olarak bizlere çok önemli konuya sahip çıkmamız gerektiğini hatırlattınız,ben ağaç dikmesini çok severim ayrıca mevsimine göre evde tüketilen meyve çekirdeklerini biriktirip boş alanlara atıyorum. ALLAH’a çok şükür en az yarısı ağaç oldu. sizden rica ediyorum siteniz aracılığı ile duyursanız herkes evinde tükettiği meyve çekirdeklerini biriktirip dağlara atsalar teşekkür ederim sevgiler.

 • karadenizsofrasi

  SELAM DEVLETŞAH HANIM,
  Bu proje inanın çok etkili olacak,bende müzik tutkunu oğullarımı bu projeye dahil etmek istiyorum,bir doğa sever ve tema vakfı üyesi olarak.
  Geçen hafta istanbuldaydım ,sizinle buluşmak güzel olacaktı biliyorum ama siz yoğundunuz,bende iletişim kurmada geç kaldım sanırım,güzel hava ve bol yeşilin olduğu günlerde buluşmak dileklerimizle.

 • icimdengeldigigibi

  İlk çalışmayı kaç kere dinledim?Sayısını hatırlamıyorum.Bu da çok güzel olmuş.

 • Aybige-Kedi Defteri

  Bir arkadaşım sayesinde varlığından haberdar olduğum bu projeye hayran oldum, seyrederken/dinlerken gözümden süzülen yaşlara engel olamadım. Bence mutlaka bir albüm çıkarmalılar. Yolları açık olsun!

 • selim altan

  içerik ve estetik açıdan mükemmel olan bu güzel siteden sayenizde haberdar oldum. çok teşekkür ederim.

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER