Vişne Problemi

Vişne Problemi

Vişne Problemi

Eşimin en sevdiği reçel vişne reçelidir. Ben de ona reçel yapabilmek için neredeyse bir aydır vişne arıyorum. Gelin görün ki vişnenin mevsimi geldi geçiyor bir salkım görmüşlüğüm yok. Durum böyle olunca canım da inadına vişneli kek, vişne kompostosu, vişne suyu çekip duruyor. Fotoğraftaki günleri özler oldum.

Vişne bulamadıkça çevre hakkında daha uzun düşünmeye başladığımı da söylemeliyim. Çevreye duyarlılığımız azaldıkça bazı lezzetler de azalarak yok olacak. Biz bu kadardan bir şey olmaz dedikçe, Lüfer’in boğazlarımızı terk etmesi gibi, arılar, meyveler ve en önemlisi su bizi yavaş yavaş terk edecek.

Suyu daha dikkatli kullanarak, tavanızdaki yağı lavabonuza boşaltmayarak bugün rahatlıkla bulduğumuz meyve sebzelerin sürekliliğini sağlayabilirsiniz. Lütfen bugün çevre için ne yaptınız sorusuna verecek bir cevabınız olsun.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

3 Responses to Vişne Problemi
 • Ayşe Özdemir

  Sevgili Devletşah,
  Gözünü korkutmak gibi olmasın ama vişnesizlik gerçekten de ciddi bir problem.Çünkü ben de vişne aşığı bir insanım ve hazır vişne suyu içemem mutlaka kendim hazırlamalıyım. Bu sene yurt dışına çıkacak olmamız nedeniyle fazla hazırlamamış olsam da biraz vişne ürünleri mevcut, adresini belirtirsen komposto, reçel ulaştırmaya çalışırım ya da İstanbul’a geldiğim en yakın zamanda getiririm.Buralarda o kadar boldu ki vişne bu sene üretici toplamaya yetişemedi ah ahh zamanında haberim olsaydı sana kasa ile göndermek imkanı da olurdu.

 • nesrin

  Devletşah hanım vişne gerçekten çok güzel bir meyve sahurların vazgeçilmez kompostusu, reçel,pasta,meyve suyu bende çok severim. her yıl derin dondurucu,ya epeyce koyuyordum fakat bu yıl bende görmedim sizin yazınızı okuyunca hatırladım. ilk fırsatta bakacağım, çevre konusunda çok haklısınız hepimiz gereken itinayı göstermeliyiz. Her zaman bizlere bir çok konuda uyarılarınız,Hatırlatmanıza teşekkürler sevgiler………….

 • darende

  devletsah hanimcim,kutahya visnesi isterseniz bahcesehir’de kurulan pazarturk’te bolca var.buyrun gelin:)

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER