Bir ayda gelen cevaplar!

Bir ayda gelen cevaplar!

Devletsah.com

Bundan tam bir ay önce sürekli takip ettiğim, aynı zamanda Yemek.Nâme’nin fotoğrafçılarından olan Cem beni bir oyun için sobelemişti. Sitem o günlerde çalışmadığı için soruları cevaplayamamış, ama cevaplamak üzere bir kenara yazmıştım. İşte sorular ve cevaplar…

 1. Blog yazmaya ilk defa nasıl başladım?

 2. Bir akşam yemeğinden sonra eşimin hazırladığı bu sayfada yazmaya başladım. Evliliğimizin ilk günleriydi ve ben yaptığım yemeklerin tariflerini kaybedip durduğum için beğenilse de tekrar yapamıyor, isteyenlere tarifi veremiyordum. Tabi tek kaybettiğim tarifler değildi. Yazdığım küçük hikayeleri, denemeleri de kaybedip duruyordum. “Hepsi bir yerde toplansın, kaybolmasın” diyerek blog yazmamı teklif etti. O gün bugündür -yaklaşık üç yıldır- yazıyorum.

 3. Blog yazılarımın konusu belli bir çizgide olması için çaba gösteriyor muyum? Yoksa içimden geldiği gibi mi yazıyorum?

 4. Her konuda istediğim gibi yazıyorum. Elbette bir çizgisi olsun istiyorum. Blog yazmanın bir sorumluluk olduğuna inanıyorum. Doğru bilgiyi en iyi şekilde paylaşmak gerek. Böyle düşününce çizgisi zamanla kendiliğinden oluşmuş oldu.. Ve sanırım okuyucularım tarafından da benimsendi.

 5. Blog yazmak için gün içinde bazı şeylerden feragat ediyor muyum?

 6. Hayır kesinlikle. Günümün bir parçası haline geldiği için ona ayrılmış bir süre var ve bu başka işleri yapmama engel olmuyor. Tabi sitenin çökmesi gibi durumları hariç tutuyorum.

 7. Blog yazmak benim için eğlenceli bir uğraşken şimdi artan beklenti yüzünden zorunlu bir hal almaya başladı mı?

 8. Hayır. Beklentiden dolayı bir zorunluluk hissetmiyorum. Bunun bir sorumluluk olduğunu düşündüğümden yalnızca gelen sorulara cevap verme konusunda bir zorunluluk hissediyorum.

 9. Blog yazmayı daha ne kadar sürdüreceğim?

 10. Sanırım hiç bırakmayacağım… Çünkü yazmadığım günlerde eksiklik hissediyorum.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

5 Responses to Bir ayda gelen cevaplar!
 • Cem Vedat ISIK

  Siteciginize kavustugunuza sevindim 🙂

 • Aysen

  gözünüz aydin,
  hele sükür, siz sitenize, bizde size kavustuk…;)

 • Lyn

  ‘Sorumluluk’ hissederek içerik oluşturma noktası, bu bilinçte olmak, gerçekten çok önemli. Web üzerinde yazılarımız bir iz bırakıyor. Sitelerin/blogların içerikleri ne kadar özenli/duyarlı oluşturulmuşsa, o kadar değerli ve işe yarar oluyorlar. Devletşah altındaki içeriğin de bu anlamda Türkçe içeriğe olumlu katkısıyla benim için yeri ayrı.
  …ve sitenizin teknik sorunlarını çözümleyebildiğinize sevindim (: iyi bloglamalar…

 • sevgi

  Merhaba,
  Öncelikle çalışmalarınız çok güzel sizi tebrik ediyorum.Derginizi ücretsiz indirip inceliyorum.Sizin böyle bir çalışmada özverinize hayranım.Bloglara üye olmak için bir kaç kez çabaladım bir türlü başaramadım.Klasik müzik , film müzikleri bölümünden hiç bir müzik dinleyemiyorum.Yardımcı olurmusunuz.Sevgiler…..

 • ayiris

  MERHABA…
  SİZE MERSİN TAŞUCUNDAN YAZIYORUM.BİR KAÇ AY ÖNCE SİZİN SİTEDE DOLAŞIRKEN MISIR EKMEĞİ YAPIMI GÖRDÜM VE DÜN YAPTIM.ÇOK GÜZEL OLDU.SİZE ÇOK TŞK EDERİM.KÜÇÜK ŞİRİN BİR BELDE DE YAŞIYORUM.DENİZ KIYISINDA ŞİİR GİBİ, RESİM GİBİ BİR YER. SİTENİZ SIK KULLANANLARDA EKLİ HER SABAH GAZETELERİ OKURKEN İLLA BİR AÇARIM.İNTERNET NE GÜZEL BİR DÜNYA.BU KÜÇÜCÜK BELDE DE BANA BİLE ULAŞTINIZ.YOLUNUZ AKDENİZE DÜŞERSE KAHVE İÇMEYE UĞRARSANIZ BENİ MUTLU KILARSINIZ.SEVGİLER VE ÇOK TEŞEKKÜRLER..TANRI SİZİ VE SEVDİKLERİNİZİ KORUSUN..

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER