Boğazda dolunay eşliğinde Santana

Boğazda dolunay eşliğinde Santana

Santana

Aylar önce bir toplantı esnasında bu yaz İstanbul’da konser verecek sanatçıların listesi okunduğunda kulaklarıma inanmakta güçlük çektim. Doğru duyup duymadığımı anlamak için, listeyi okuyan kişiye tekrar sordum: ‘Santana mı geliyor?’ Evet, Santana gelecekti. Şubat ayının ortalarından bu yana önce biletlerin satışa çıkacağı, sonra da konserin verileceği günü heyecanla bekledik.

6 temmuz günü, ofisten çıkıp bütün trafiği atlatarak Kuruçeşme Arenada en öndeki yerimizi aldık. Dolunay Üsküdar semalarında yüzünü gösterdikten az sonra Santana ve tüm ekibi sahnedeydi. Alt grupsuz doğrudan sahneye çıkmışlardı. Zaten çoşku içinde onları bekleyen kalabalığı kendilerinden daha iyi coşturacak kimse yoktu.

Santana

Birbirinden nefis sololar, Santana’yı Santana yapan şarkılar ardı arkası kesilmeden iki saat boyunca İstanbul Boğazında yankılandı.

Çocukluk yıllarımda onu tanımama vesile olan Black Magic Woman çalmaya başladığında hissettiklerimi tarif edecek bir şeyler arıyorum. Ama nafile. Birçok şeyi hayal ederim. Aya çıkmayı, kutuplarda yürümeyi, Galapagos adalarında dalış yapmayı vs… Ancak hiçbir zaman Santana’dan onu tanımama vesile olan şarkıyı canlı olarak dinleyebileceğimi hayal etmemiştim. Keza albümünü dinlerken Maria Maria, Smooth ve Corazon Espinado gibi… Hangisinin daha güzel olduğuna karar veremediğim parçalar arka arkaya çaldıkça konserin çoşkusu da arttı. Michael Jackson anısına soloları ile birleştirdiği Heal The World parçasını çalarken inanıyorum ki bütün dinleyiciler Boğazın, dolunayın ve müziğin etkisiyle bambaşka diyarlardaydı.

Konser esnasında dünyayı aşkın – sevginin kurtaracağına inandığını söylerken, Boğaz köprüsünü işaret ederek, yalnızca kıtaları değil, barışı ve aşkı birleştiren köprü olduğunu söyledi.

Santana’nın İstanbul konseri tartışmasız bugüne kadar gittiğim en iyi konserdi. Eğer yarın Santana konseri olsa inanın yine giderdim.

*Daha fazla fotoğraf ve video yakında burada olacak. Şimdi müsadenizle kulaklarımda şarkılar hala yankılanırken güzel rüyalar göremeye gidiyorum.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

5 Responses to Boğazda dolunay eşliğinde Santana
 • Neslihan

  Hissederek okudum, çok duygulandım.. çok güzel anlatmışsın Devletşah..

 • renklipastalar

  Santananın geleceğini hiçbiryerde duymadım, bende şimdi yazını okuyunca şok oldum. TV de de hiç rastlamadım. Buralara imkanı yok gelmez sanırım. Ben Samsundayım. Keşke gelse bende giderdim. Yurtdışında büyüdüğüm için bu şarkılarla büyüdük bizde. Onu canlı dinlemek ne kadar güzel olurdu. O giatarının sesini nerede duysam tanırım herhalde.

  Öyle güzel anlatmışsın ki duygularını aynen hissedebildim. Çok sevindim senin adına. İnşallah birgün bizede o şans vurur.

 • Özge

  Devletşah resmen kıskandım seni… 🙂
  Benim de geç haberim oldu ne yazık, buralardan İstanbul’a gelebilmek için ayarlama yapacak kadar zaman olmadı.

  Video için ayrıca teşekkürler!

 • Prozzac_

  Mükemmell mükemmelll mükemmeldiii..!
  Yorulmuş oksamda en önlerde izleme fırsatını yakaladıım için şanslıyım.. Videolarda kendimi gördüm oda güzel.. Bende Maria Maria girdiğinde anlatamam ki o duyguyu bende. Dolunay.. Pozitif bi topluluk.. Ve mükemmel ekibiyle Carlos Santana.. Vokallarin sempatik tavırları ayrı bi güzellik kattı konsere.. O zaman PEACE..! diyorum ve yorumu sonlandırıyorum. (:

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER