Çikolatalı Ekmek

Çikolatalı Ekmek

Ekmek yapma makinamın kitapçığından yaptığım bir tarif.

Çikolatalı Ekmek

Malzemeler
Hazırlanışı
 1. Ceviz hariç bütün malzemeler bir kap içine konularak iyice çırpılır.
 2. 25 dakika mayalanması için sıcak bir yerde bekletilir.
 3. İçine cevizler ilave edilerek tekrar çırpılır.
 4. Fırın kabına aktarılarak yaklaşık 1 saat tekrar mayalandırılır.
 5. Fırında 150 derecede 50 dakika pişirilir.
Kalıcı bağlantı

Related Posts

14 Responses to Çikolatalı Ekmek
 • aylin gül

  çukulatası yokmu bu ekmeğin sadece adındamı var ben mi göremiyorum acaba siz ne dersiniz

 • Devletşah

  Aylin hanım;

  Tarifi ilk yayına verdiğim anda kakao yazmayı atlamışım. Hemen düzeltmiştim. Ama sanırım siz o 1 dakikalık sürede sayfaya girmişsiniz.

  Tarifte yarım bardak kakao mevcut.

  Sevgilerimle

 • nazey tekeli

  Devletşah,

  Tariflerinin hiçbirini işteyken ve zira hala şirkette oturmuş çalışmaya çalışırken okumamaya karar verdim.Çünkü bu durum özellikle de benim gibi yemeyi seven biri için bir yerden sonra işkence halini alıyor ve dayanamayıp bir tarif daha okuyacağım son diyorum ama olmuyor. bugün bu siteyi keşfetmeme rağmen kaç kez ziyaret ettim bilmiyorum.

 • devran uluant

  çikolatalı ekmek tarifinizi denedim ve gayett de başarılı oldum 🙂 üzerine portakal reçeli koyup yemeyi deneyin derim çok lezzetli oluyor hatta biraz daha kalorili yapalım derseniz bir top da dondurma neden olmasın 🙂

 • Ä°LKNUR COÅ??KUN

  ekmek yapama makinanın kitapçığından öğrendiğin yemeği bize mi öğretiyosun. hem biz de ekmek yapma makinasında yapıcaz olmayanlar nasıl yapsın insan söyler

 • Devletşah

  İlknur hanım;

  Zaten giriş kısmında makinamın kitapçığından aldığımı yazdım. Makinası olmayanlar da bu tarifi öğrenip yapabilsinler diye kitapçıkta yer alan bir tarifi verdim. Metni tam anlamıyla okuduysanız makinada yapılışını anlatmıyor. Elde yoğuracaklar için adım adım anlatılıyor.
  Ayrıca hangi model makinanız var bilmiyorum ama Sinbo’nun yeni modellerinin kullanım klavuzlarında referans olarak sitem gösterilmektedir.

 • Nilgün ÜLKER

  Merhaba Saide Hanım,
  İlknur hanım tarifi okumadan yorummu yazıyor anlayamadım. (Yazış şeklide enteresan doğrusu !)Tarif tamamen elde yapılışını anlatıyor. Bende sizden makinede nasıl yapıyorsunuz onu soracaktım. Yani siz gr ve bardak ölçüleri vermişsiniz. 265 gr un 2 cup mı acaba.Kakao yarım bardak demişsiniz cup ölçüsüde yarımmı olacak.Hangi program 1 numaradamı yaptınız .Birde merak ettim daha çok tatlımsı bir ekmek diye düşünmüştüm fakat şeker hiç yok. Nasıl oluyor kakolu tuzlu ekmek yorumunuzu rica etsem.
  Başarılar ve sevgiler…

 • Devletşah

  Nilgün hanım;

  Evet un 2 cup kakao 1/2 cup oluyor. Å??eker olmaz olur mu? 1/2 su bardağı var hem de. Yoksa nasıl mayalanacak ki?

  5 numaralı tatlı programında yaptım.

  Açıkçası kakao tadı baskın oluyor. Kaymakla yenilince çok hoş oluyor. Ama kakaolu tatlılara mayalı hamur bence pek yakışmıyor.

 • Nilgün ÜLKER

  Hayret çok dikkat etmiştim okurken şeker varmı diye nasıl görmemişim anlıyamadım 🙂 Teşekkür cevabınız için…

 • Devletşah

  Nilgün hanım;

  Sayfada düzenleme yaptım. Daha önceki tasarım sırasınd yazdığım bazı tariflerde yazılar içi içe geçmiş oluyor. Okunmuyor. Kenarlarında çıkan madde imleri de gözükmüyor. O yüzden olmuş olabilir.

 • FUNDA

  tarifinizi ingilizce ödevim için kullanacağım umarım başarılı olurum yapılan yorumlara göre çok güzel bir tarife benziyor.Bu tarifi sonra okula da götüreceğim umarım beğenirler.Şimdi bu tarifi ingilizceye çevirmem gerekiyor.Başarılar…..:) 🙂 🙂

 • ipek

  Bu tarifi okulda yemek olarak götürebiliim işn. beğenirler… xD
  Ben yapıcam eğer beğenmsem götürmiycem xD xD xD

 • fatma

  çok güzel bir ekmek oldu…tarifi yazdığınız için teşekkürler…

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER