Dikkat! Dikkat! Şikayet ediyorum…

Dikkat! Dikkat! Şikayet ediyorum…

Sanal Marketlerden alışveriş yaparken lütfen dikkat edin.

Bugün sabah gözümü açar açmaz. Aylık alışverişimi yapmak için Gima’nın sitesine girdim. Dolabımın üstündeki listedekileri sırasıyla alışveriş sepetime koydum. Siparişimi onaylamadan önce dikkatlice kontrol ettim. Çünkü daha önce 1 paket tuz yerine 4 paket tuz, 1 paket peçete yerine yine 4 paket peçete almıştım. Yani aslında ben 1 paket yazdığıma eminim ama onlar bunun sürekli benim hatam olduğunu söylüyorlar.

Neyse kontrolümü yapıp onayladıktan sonra unuttuğum bir ürün için telefon edip, listeme ekleme yaptım. Olmayan ürünler için telefon ettiler. Ben de yenilerini söyledim ve az evvel siparişlerimi teslim aldım. Bakın neler yanlış geldi:

2 paket şeker yerine 1 paket geldi.

2 adet pil yerine 1 adet geldi.

1 paket çay yerine 4 paket geldi. (Paketi 12,5 YTL)

4 şişe Çamlıca gazoz yerine 1 şişe geldi.

2 paket tuvalet kağıdı yerine 1 paket geldi.

1 paket 2,5 kg çamaşır deterjanı yerine 2 paket geldi. (Paketi 7,99YTL)

Gima çağrı merkezini arayıp durumu bildirdiğimde "Sakın yanlış anlamayın ama siz öyle istemişsiniz." cevabını 3. defa duydum. Eh.. çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçüncüsünde iyi müşterisini kaybeder.

Not

Aklıma bir teori geldi. Normal klavyelerde numara tuş yakımında 1’in üzerinde 4 var. Yanlışlıkla bastım herhalde diyerek kendimizden şüphe etmemizi sağlamaya çalışıp mamûlleri üzerimize yıkmaya çalışıyorlar galiba. Ama bilgi için söylüyorum. Dizüstü bilgisayarlarda numaralar yanyana dizili ve 1 ile 4 arasında 2 – 3 rakamları var. Ben siparişlerimi dizüstü bilgisayarımdan veriyorum da oradan biliyorum. Yoksa 1 ile 4’ü ayırabilecek eğitim seviyesinde olduğum için değil.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

6 Responses to Dikkat! Dikkat! Şikayet ediyorum…
 • Gökçen Sağıroğlu

  Gima’dan ben de alışveriş yapıyorum, ama hiç dikkat etmemişim açıkçası. Bundan sonra aklımda olsun. Yalnız son sefer Migrostan alışveriş yaptığımda bir tuhaflık var gibiydi, ben topluyorum ürün fiyatlarını onların benden aldığından 4/5 milyon az çıkıyor. Belki hata bendedir diye ses etmedim ama bir dahakine süper dikkatli olup, sipariş listemi de bilg a kayıt etmeyi unutmayacağım.

 • Devletşah

  Yazıyı yazmamın ve linkini çağrı merkezinin e-posta adresinin üzerinden 1 saat geçtikten sonra Gima Genel Merkezinden bir beyefendi arayarak şikayetimi sordu. Konuyu izah ettim. İlk defa başlarına geldiğini söyledi. Ben de daha önce 2 defa daha aynı konuda şikayetçi olduğumu dolayısıyla ilk olamayacağını söyledim. Neyse sadede geleyim fazladan gelen 3 paket çay ve 1 paket deterjanı iade alacaklarını söylediler.

 • Isil Isik

  Acikcasi Gima’dan hic siparis vermedim, Migros bu konuda bize hicbir problem cikarmadi. Yalniz, bir keresinde, kalem pil istemistik, gorevli “Kalem pil bulamadik efendim, yerine orta boy pil getirdik” demisti. Baya bi komikti yani. Gene de Migros’a laf yok, sizin anlattiginiz tarzda seyler hic yasamadik.
  Sevgiler

 • mutlu yaşar

  Ben de Gima’dan alışveriş yapıyorum. Aynı şekilde benim de adet olarak 1 yazdığım bazı ürünler 4 adet olarak geçmişti. Fakat siparişi vermeden önce detaylı siparişe gözattığımdan her zaman düzelterek yolladım. Artık bu problemi yaşamıyorum çünkü adet girdikten sonra adet kutusunun dışında bir yere tıklıyorum, adetin farklı çıkması sanıyorum mouse hareketinden kaynaklanıyordu. Ürünler kapınıza geldiğinde hemen iade edebiliyorsunuz, dolayısıyla Gima’nın kasıtlı olarak bunu yaptıığını sanmıyorum. Å??u ana dek online alışveriş konusunda bir sıkıntı yaşamadım.

 • Didem raday

  hafta sonu Garipçe’köyüne gezmeye gittik..ilk defa gidiyorum..yer çok güzel doğa harikası fakat,çevre kirliliği had safhada…gelen insanlar mı kirletiyor?yoksa köylülermi duyarsız,anlayamadım…Balıkçı kasabası etrafda,çöpler,petler,denizin kıyısı çöp,çay bahçeleri çer çöp,rezalet..bir avuç yerrr..bari halkı 1 saatini ayırıp küçük yeri çöplerden arındırsa…Lütfen…çevreyi kirletenler..size söylüyorum…sokağa,denize,ormanlara,çöp atanlar,elleriniz kırılsın…

 • yağmur

  akşam babam eve geldimi benle ilgilenmiyo ve konuşma seyrediyor

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER