Duvak

Duvak

The Painted Veil - Duvak afişi

“The Painted Veil – Duvak” konu olarak eski Türk filmlerinden farklı değil. Kocasını aldatan bir kadın ve intikam almak için kolera salgınındaki köye gitmeye gönüllü olan koca. Bildiğim, yıllardır seyrettiğim bu senaryoyu tekrar tekrar seyretmek isteyişimin sebebi ne peki?

Gerçekten Edward Norton’ın Dr. Fane olduğuna inanacak kadar iyi oynamış olması mı? Naomi Watts’ın yaptıklarına pişman olduğuna inanmamı sağlayacak oyunculuğu mu? Yoksa Çin’in o büyüleyici manzaraları mı? Filmin insanın içine işleyen, su gibi akıp giden müziği mi?

Bana hissettirdiklerini inanın nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Tek söyleyebileceğim baharın romantik günlerine uygun olduğu. Bir de bulursam kitabını okumak istediğim.

Link

Kalıcı bağlantı

Related Posts

9 Responses to Duvak
 • devran

  bende çok merak ediyordum bu filmi vizyonda iken gidemedim genelde film eleştirmenleri çok yavaş ilerlediğini monoton geçtiğini söylüyorlardı filmin sanırım dvdsini alıp seyredeceğim .

 • Devletşah

  Aslında gel gitlerle filmin durağanlığı kalmamış. Gerçi ilk 20 dakika sonunda telefon çaldığı için durduk. O zaman eşime “20 dakika geçti hiçbir şey olmadı” dedim. Zaten olanlar ondan sonra oldu…

  Eğer “Aşk ve Gurur”u seyredip beğendiysen bunu da mutlaka beğenirsin.

 • scarlet

  bittiği için üzüldüğüm filmlerden biri.yorumlarına aynen katılıyorum devletşah.bu arada piyonoda çaldığı parça sertab erenerinmiş gibi geldi bana..

 • papiş

  Sevgili Devletşah,
  Ben de görmek isterdim bu filmi ama bulunduğum yerde sinema bile yok.Müzik çok hoş ve dinlendirici.

 • fatma

  Bu film ilk izleneceklerim arasında .Sizin yorumunuzdan sonra kesinlikle izleyeceğim.Edward Norton çok sıkı takip ettiğim bir oyuncudur.Paylaştığın için sağol.

 • fatmanur

  gerçekten çok güzel bir filme benziyor.en kısa zamannda bende dvd sini alıcam.Müziği için sağol.

 • Araf

  Merhaba Devletsah,
  “Simdi yeni bir seyler soylemek lazim.” diyerek ortaya cikmak ve hakikaten yeni bir tarzla yeniliklerle tanistirma basarisini gostermek son derece ovguye deger.Tebrikler….
  Bahsettigin bu filmi ben de en kisa zamanda izleyecegim. Uzakdogu’nun o buyuleyen guzelligini yansitan her film ilgimi cekiyor. Edward Norton hayranlari icin soylemek istedigim de American History X’i seyretmeleri. Norton’in performansindan gercekten bir kez daha etkileneceksiniz.

 • Devletşah

  Araf;

  American History X gerçekten harika bir film. Bu filmde insanı etkileyen şeylerden birsi de gerçekten karakterler arasında ki fark. Daha önce bambaşka bir roldeyken şimdi bambaşka bir adamı oynayabilme başarısı…

  Ayrıca güzel sözleriniz için de teşekkür ederim.

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER