Fotoğraf programı denilince!

Fotoğraf programı denilince!

Photoshop Express

Fotoğraf programı denilince aklıma pek çok kişi gibi ilk olarak “Photoshop” geliyor. Photoshop ile bir fotoğraf üzerinde yapamayacağınız hiçbir şey yok diyebilirim. Elbette bu kadar çok şeyi yapan bir programı llisanslı kullanmak oldukça tuzluya mal oluyor. Ancak artık biz basit kullanıcılar için photoshop kullanmak hem ücretsiz hem de çok daha kolay olacak. Biz normal kullanıcıların bilgisayarlarını zorlayacak büyüklükteki dosyaları yüklemesi, bunun için dünya kadar para ödemesi gerekmeyen bir sistem kullanılmaya başlanıldı. Photoshop Express ile bütün fotoğraflarınızı internet üzerinde saklayabilir, yayınlayabilir ve Photoshop ile yaptıklarınızın birçoğunu uygulayabilirsiniz.

Link
Kalıcı bağlantı

Related Posts

2 Responses to Fotoğraf programı denilince!
 • Cihangir Gülegen

  Adobe ailesinin yeni üyelerinden Lightroom, benim için Photoshop’un yerini aldı. Fotoğrafı ciddiye almaya başladığımdan beri “karanlık oda” işlemlerinden fazlasını yapmamaya çalışıyorum. “Ne çekersen odur.” gibi bir inat sahibi oldum. Denememiş olanlara öneririm.

  Sadece karanlık odada yapılabilecek işlemlerin yapılabildiği orijinal ve çok kullanışlı bir program. Gözlemlediğim kadarıyla Photoshop’tan daha “sıkı” bir bilgisayara ihtiyaç duyuyor.
  🙂

 • nihan

  selamlar:)

  bol megapikselli makinalara sahip olduğumuzdan beri fotoğrafları da küçültmek için ekstra yazılımlara ihtiyaç duyuyoruz. photoshop elbette ki fotoğraflarla oynamak için muazzam.
  ancak fotoğrafları sadece küçültmek, kontrastını ayarlamak ya da watermark koymak gibi işlemler yapılacaksa photoshop yerine yine ücretsiz ve en düşük konfigürasyonda bile çalışan iki program önereceğim.
  birincisi picasa; picasa ile crop ve kontrast ayarlamalarını çok kolaylıkla yapabilirsiniz.

  ikincisi de at32 reziser isminde 275 kblık minicik bir program.
  eğer bir klasördeki tüm fotoğrafları aynı anda küçültmek, küçültürken de imza koymak istiyorsanız biçilmiş kaftan diyebilirim:)

  her daim flash belleklerde bulunmalı bu cimcimeler bence:)

  picasayı indirmek için ; http://dl.google.com/picasa/picasaweb-current-setup.exe

  at32 resizer için ;
  http://www.at32.com/doc/resizer.htm

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER