Devletşah'a ne oldu?

Devletşah'a ne oldu?

soru işareti

Biliyorum bu sayfaların bu kadar uzun süre güncellenmemesine alışık değilsiniz. Ben de değilim. Yazmadığım günlerde uykum kaçıyor. Yatağa girdiğimde uzun uzun neleri yazamadığımı, kimlere cevap veremediğimi düşünüyorum.

Peki hergün yazan bana ne oldu da bu hale geldim?

Öncelikle hergün burada yazmak dışında işim icabı sürekli bilgisayar başında olmam nedeniyle bildiğiniz üzere parmağım rahatsızlandı. Halâ geçmiş değil. Kortizon tedavisine geçmeden önce 6 ay sürecek bir fizik tedaviye başlanıldı. Yaklaşık bir aydır devam ediyor. Bu süre içerisinde sol elimi kullanmaya alışmak da baya yorucu oluyor. Fareyi istemeden sağ elime aldığım her günün gecesi ağrı ve artan şişlikle geçiyor.

Bu yetmezmiş gibi sağ dirseğimin üzerine düşüp, kolumu incittim. Şimdi bazı hareketleri yapamadığım gibi, yapabildiğim hareketler de ağrılı oluyor. Daha ne kadar süre bu ağrıları çekeceğim ise meçhul…

Bu sağlık koşullarının yanı sıra beni yazmaktan uzaklaştıran birkaç terbiyesiz insanı da saymadan geçemeyeceğim. …. takma adını kullanan bir hırsız sitemdeki bütün tarifleri çalarak kendisine bir site kurmuş durumda. Yetmiyormuş gibi onun sitesini ziyaret edenlere, kendisi yapmış gibi tarifler konusunda ahkam kesiyor. Kendisine uyarı niteliğinde gönderdiğim yazıya verdiği cevabın bir bölümü şöyle:“Birkac yemek tarifi daha var sizin sitenizden, onlarida bloguma koyacagim ve alinti yaptigimi belirterek verecegim. Bir daha sitenizede ugramam, merak etmeyin.” Kendisinin alıntı dediği şey benim mahkemeye vereceğimi belirtmem üzerine yazıların altına babasının oğluymuşum gibi yazılmış “Devletşah” kelimesinden ibaret. Ayrıca bu duruma neden kızdığımı da anlayamıyorlarmış. Çok şaşırtıcıymış. Bence şaşrıtıcı olansa hırsızlıkla övünmeleri. Bu yazıları çalıp kendi sitelerine yapıştırmakla dünyaları yaratmış gibi gurur duymaları. Tebrikleri kabul etmeleri.

Mevlana’nın bir sözü vardır çok severim: “Anlattıkların karşındakinin anlayabileceği kadardır.” Eh onlara oturup blog yazmanın edebini anlatacak değilim. Biliyorum ki anlayamayacaklar. Anlayabilecek olsalar zaten yapmazlar. Kendileri içerik üretebilecek kapasitede olsalardı hırsızlıkla vakit geçirmezlerdi. İlahi adalete inan birisi olarak, adaletin er yada geç yerini bulacağına inanıyorum.

İşte bu gibi sebeplerden dolayı anlatacak pek çok şeyim varken anlatamıyor, anlatmak istemiyorum. Oysa ki Pera, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Yürüyen Köşk gibi çok heyecan verici şeylerden bahsetmek istiyorum. Fotoğraflarımı düzenleyebilecek parmak kuvvetine sahip olur olmaz, ….. gibi densizlerin çalamayacağı bir sisteme kavuşunca paylaşmaktan zevk duyacağım…

Kalıcı bağlantı

Related Posts

52 Responses to Devletşah'a ne oldu?
 • Kaan Fakılı

  Bu tarz içerik hırsızları hep vardı ve var olacak da. Onları engellemek için yapılacak bir sistem de yok. En güçlü sistemde dahi sizin yazılarınız alabileceklerdir. Bence yılmamak gerekiyor. Siz internette blog yazma konusunda isim yapmış birisiniz. Sizin yazılarınızı kullanarak kimse sizin önünüze geçemeyecektir.

  Yazı yazmak sizin için bir tutku ise Mevlânâ şöyle diyor:

  “Rüzgar ateş için neyse, ayrılık da aşk için odur; küçük bir aşkı söndürür, büyük bir aşkı daha da güçlendirir.”

  Ayrıca Allah tez zamanda şifa versin.

 • Zuhal

  Sevgili Devletşah,
  Her iki durum için de geçmiş olsun… Herşeyin başı sağlık, elinin bir an evvel eski haline dönmesini diliyorum…

  Hırsızlık konusunda insanların pişkinliğini anlayamıyorum, bir de üste çıkıyorlar resmen, bahsettiğin siteye girip gördüm.

  Bu arada siteni çok beğeniyorum, pratik yemek tariflerinle soframızdasın…
  Sevgilerle

 • Aysen

  merhabalar,
  tagkib ettigim kadar son zamanlarda “moda” olmus bu blog sayfalanindan birseyler calmak….ama cok haklisiniz, zamani geldiginde onlarda hak ettiklerini yasiyacaklar….
  kendinize cok, cok iyi bakin…fazla üzülmeyin….öptüm…;)

 • funda

  merhaba önce geçmiş olsun umarım kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz… mevlananın söylediği çok hoştu…benim de aklıma gelen bir söz var tam da duruma uygun ve sizi teselli edebileceğine inandığım…kimin söylediğini hatırlamıyorum…söyle diyor “zaman insanları değil armutları olgunlaştırır “…siz ürettiğiniz sürece kopyalayanlar hep olucaktır ama hiç bişeyin de aslı gibi yani devletşah gibi olacağını sanmıyorum sevgiler….

 • behiç bülent dağdeviren

  öncelikle geçmiş olsun dileklerimi kabul et. bende niye yazmıyor diye merak ediyordum. hırsızlık içinse diyecek bir sözüm yok. layığını bulur herhalde.
  parmaklarımda rahatsızlık var dedinya senin yerine bu sefer ben bilgi vereyim istersen. iyileşince nasıl olsa ödeşiriz.
  evlilik yüzüğünü yüzük parmağımıza takarız biliyorsun. neden başparmak işaret yada serçe parmağı değilde yüzük parmağı ve ilk kim takmıştır niye diye düşündümüzmü.
  ilk kez eski mısır kraliçesi nefertiti takmış ve eski mısırlıların tıpta ne kadar ileri olduğu tartışma konumuz değil ama yüzyıllar sonra anlaşılmışki kalbe direk giden tek damar yüzük parmağında var. diğer parmaklarda yok.
  ayrıca senin de çok sevdiğin soğuk çeşme sokağında idim geçen gün. gülhaneden oraya çıkarken sağda gülhanenin karşısında zeynep sultan camii ve sebil var biliyorsun. işte o sebil 1957 de yol genişletme çalışmalarında bahçekapıdan getirilmiş. ve 1.abdülhamit türbesine aittir biliyormuydun. neyse tekrar acil şifalar dilerim. görüşmek ümidi ile…

 • Baris Basak

  Kendinizi motive edip tekrardan bizlere geri dondugunuz icin cok tebrik ederim. Belli zor gunler geciriyorsunuz ama pes etmiyorsunuz, cok tesekkur ederiz…
  sevgiler Basak

 • papiş

  Sevgili Devletşah
  Meyveli ağaç taşlanır..Klasik Atasözü.Yahu ben şu bilgisayar denen aleti kullanmayı öğrendim öğreneli sana takılıp kaldım .Kızdım şimdi hırsızlara……Üzülme vazgeçme bize yazmaktan, İlahi adalet tecelli eder..SEN BİRTYANESİN

 • tugba

  Devletşah merhaba ,biraz önce adı geçen sitede şöyle bir yorum yaptım.
  “Üretmeden çalışmadan başkalarının emeğine konmak ne kadar insani bir davranış !!! Devletşah’ın yemek sitesinden aldığınız tarifleri zorlama bir şekilde alıntı: devletşeh diyerek yayınlayamazsınız. Bu siteyi takip eden arkadaşlar sitenin samimiyeti üzerinde düşünsünler ve yemek tarifi almak istiyorlarsa http://www.devletsah.com adresine girsinler. Dürüst olan herkese hayırlı akşamlar…”
  bütün arkadaşlarada tavsiye ediyorum, tepkilerini göstersinler.
  iyi geceler.

 • hatice

  Sevgili Devletşah, geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin, en kısa zamanda parmağının eski haline gelmesi dileğiyle…

  Maalesef bu internet hırsızlığının bir türlü önüne geçilemiyor, benim tariflerin de neredeyse tamamını bir sitede gördüm(bir arkadaş vesilesiyle), eğer bir çözüm bulursan bizleri de haberdar et olur mu?
  Ama lütfen bu tür kendini bilmezler yüzünden yazmayı bırakma…

  sevgiler, sağlıklı günler…

 • cimcime123

  sevgili devletşah yazılarınızdan çok etkilendim . ve öncelikle beni uyardığınız için çok teşekkür ederim .Bilmemek ayıp değil ben birşeyler öğrenmek için o kadar herşeyin üzerine giderimki .galiba bu sefer başkasının lafına kanıp kendim rezil oldum desem yeridir gerçekten ister inananın ister inanmayın ben bilgisayar kullanmayı evde eşim yokken kendim öğrendim . temiz kalpli olmak bu dünyada çok zor sizinde temiz kalpli bir insan olduğunuza eminim yoksa beni uyarmazdınız . E-posta ile de gönderebilirdim bu yazıyı ama bu sayfaya yazmak istedim. umarım kızmazsınız bu ilk yanlışım oldu emin olabilirsiniz bundan sonra asla böyle şeye teşebbüs etmem .yasak olduğunu bile bile yapmazdım tekrar tekrar özür diliyorum .lütfen vicdanımı rahatlatacak bir yazı yazın bana .AYRICA ÇOK GEÇMİŞ OLSUN

 • Müge

  Şekerim;
  Yukarıda o kadar güzel yorumlar yazılmışki, hepsini zevkle okudum. Hepsinin her kelimesine katılıyorum. Sakın üzülme, “taklitler asıllarını yüceltirler”. Benimde başıma aynı şey geldi, üstelik sen haber vermiştin. Tamamen benim tariflerimden oluşan bir site yapmış adamlar, ben yorum bile yazmadım. Gülüp geçtim.
  Sende öyle yap canım.
  Bu arada elin için çok çok geçmiş olsun.

 • gezicini

  canım benim cok gecmis olsun…dikkat et kendine…
  üzülme böyle densizlerin yaptıklarına..
  sevgiler
  gorki

 • ANNE KEDİ

  Sevgili Devletşah, öncelikle çok geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda iyileşir, yazılarına devam edersin.
  Hırsızlık konusuna gelince, blog yapmak için moda haline geldi:( tariflerle beraber fotoğrafları da alıyorlar, üzerinde başkasının adının yazılı olmasına aldırmıyorlar bile. Elimizden de hiç bir şey gelmiyor, çok üzücü ve yorucu gerçekten ama pes etme.
  Sevgilerimle.

 • melikenaz

  canım ; durumuna üzüldüm kendine iyi bak sen iyi olduktan sonra görüşmek dileğiyle ……

 • Hediye Özgen

  Merhaba Devletşah,

  Allah cc’dan sana acil şifalar vermesini diliyorum.Geçmiş olsun.Sağlığın nedeniyle ara vermene diyeceğim yok ama lütfen hırsızlar yüzünden moralini bozma.Bende o densizlere tepkimi göstereceğim.Lütfen sağlığına dikkat et ve bir an önce iyileş.
  Sevgiler

 • ilkay

  Devletşah tüm yaşadıkların için geçmiş olsun demek istedim…
  Umarım bu tür hırsızlık olayları kısa zamanda çözüme ulaşabilir..çünkü hepimiz aynı tehdit altındayız…saygısız bir toplumun, aile terbiyesinin azaldığının göstergesi bunlar..bir de emeksiz kazanmanın alkışlandığı bir topluluktan beklencek bir acınılası durum içerisindeyiz…

  lütfen fotoğraflarını,yazılarını ve bizleri bırakma lütfen olur mu???

  sağlıkla ve sevgiyle kal….

  ilkay

 • Hediye Özgen

  Hem terbiyesiz hem hırsız olan …. ın bütün yazıları engellenmiş sanırım.ulaşılamıyor.Bir kaç kelime yazıp kınayamadığım için üzgünüm

 • serpil

  Nasil boyle yuzsuz ,arsiz olabiliyorlar acaba..Dedigin siteye ulasamadim bende.

  Gecmis olsun bu arada umarin acilarin bir an once diner..

 • gökçen

  Sayın Devletşah Hanım,
  İlk önce yaşadığınız rahatsızlıktan dolayı geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.Bir avukat olarak yukarıda yazmış olduğunuz internet üzerinden hırsızlık yapanlar ve bunu bir işmiş gibi kendilerine mal edenlerle o kadar çok karşılaşıyoruz ki;ama sizin farkınız da onları muhattap almadan yolunuza yılmadan devam etmekte gizlidir.Hz.Mevlana’nın o sözüne karşılık bir söz de ben eklemek isterim; ‘Ne kadar söz varsa düne dair,bugün yeni şeyler söylemek lazım!’ Bu sözle beraber şunu belirtmeliyim ki;o tür insanlar ne söylerlerse söylesinler biz hergün yeni şeyler söyleyelim.Sakın yazmaktan ve bizimle paylaşmaktan vazgeçmeyin.Saygılarımla…

 • Nilüfer

  Sevgili Devletşah,

  Oncelikle cok gecmis olsun, umarim butun agrilain ve rahatsizliklarin en kisa surede gecer ve bir daha asla sana ugramaz.

  Sinirlenmekte cok haklisin, insanlar artik o kadar sıg ve o kadar saygisiz ki, nasil boyle etik ahlaktan yoksun bir toplum haline geldik, baskasinin sirtina basarak yukselmeyi olaganustu bir basari haline getirdik hafizam almiyor. Senin gibi uretici ve paylasimci insanlara bu kadar cok ihtiyacimiz varken yok etmeye calisiyoruz sonuclarini hic dusunmeden, cok yazik, hersey er gec ortaya cıkacak ama cok gec olacak!!!

  Tekrar cok gecmis olsun derken en kisa surede senin hicbir emegini calamayacaklari bir sitede bulusabilmek umidiyle

  sevgiler

 • gunesligunler

  Devletşah çok geçmiş olsun, her iki talihsiz olay için de çok üzüldüm. Acil şifalar diliyorum. Hırsızlığın alasını yapan o kişileri de kınıyorum.

 • safiyeb

  Sevgili Devletşah,
  Bir seneyi aşkın süredir siteni takip ediyorum. Güzel, anlaşılması ve uygulaması kolay tariflerinden ziyade; tanımadığım halde hakkında ‘iyi bir insan, kendisinden emin olunacak bir insan’ olduğun hissiyatı siteni takip etmemde öncelikli sebep oldu. Eline, koluna, zihnine, hepsinden önemlisi gönlüne sağlık.
  Geçmiş olsun, acil şifalar.

 • Nurten ARSLAN

  Sevgili Devletşah merhaba

  Öncelikle çok geçmiş olsun. Eşimde uzun süre bilgisayarın başında oturuyor ve eve geldiğinde yorgun geliyor. Yorucu bir iş olduğu için rahatsızlanmanı anlıyorum ve tekrar geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin.

  Hırsızlık konusunda “….” isimli arkadaşın ne yapmak istediğini anlayamadım ama birazda üstüme alındım yazdıklarınızı 🙁
  Sitenizde yayınladığınız tarifler ve blog şekli o kadar güzel ki insan gerçekten birşeyler yapmak istiyor 🙂 Benim işim gereği faturalar ve paralarla uğraştığım için bilgisayar başında çok özel zamanlar geçiremiyorum. Vakit bulduğumda da bu siteyi ziyaret ediyordum. Eşim sitesinin formunda Yemek Tarifleri diye bir bölüm koymuştu benim vakit bulduğumda birşeyler yazabilmem için. Dedim ya; ne benim o kadar vaktim oluyor nede fotoğraf çekmeye zamanım oluyor 🙁 Sağlık olsun.

  Bende sizin tariflerinizden hoşuma gidenleri alıyordum. Hani benim için gazete yada dergilerden yemek tarifi biriktirmek gibi birşeydi benim için çünkü ancak o kadar vakit bulabiliyordum. Vesselam eşimle konuşmuşsunuz görüşmüşsünüz sanırım ve tarifleri kaldırdık. Belkide şimdi vakit bile bulamıyorum…

  Neyse kısacası, üzüldüm ama kırılmadım. Blog’unda sende çok iyisin. Eline, koluna, yüreğine sağlık. İyiki varsın, yoksa bu dünya bir parça eksik kalırdı.
  Tekrar geçmiş olsun, umarım en kısa sürede eski sağlığına kavuşursun.

 • Burçin

  Hiç canını sıkma ve kafanı yorma canım. Amaçları böyle kaliteli ve okuyucusu çok olan bir site üzerinden prim yapmak belli ki.

  Umarım tedavi kısa sürede sonuç verir. Artık iyileşsin parmağın !

  Sevgilerimle…

 • Sevde

  Selamün aleyküm

  Çok büyük geçmiş olsun mevlam acil şifalar versin size inş.
  O densiz insanlara gelince mevlam tez zamamda cezasını veripde utanıp sizden özür dilesinler inş…:(
  En kısa zamanda sizleri hayırlısıyla aramızda görmeyi çok ama çok istiyoruz inanin her gün en az defa sayfanızı ziyaret edip acaba Devletşah hanım bir şeyler ekledimi diye bakıyorum ama siz üzülmeyin biz sizi sabırla bekliyoruz.

  Selametle kalınız

 • sevim

  Devletşah, senin siteni yakından takip ediyorum ama şimdiye kadar yrum yazmamıştım. Sana yapılmış olan bu haksızlığı görünce artık sessiz kalamadım. “….” adlı kişinin sayfasına girip bence çok anlamlı bir mesaj bıraktım. yaptığının herşeyden önemlisi emeğe ve insan haklarına yapılan bir saygısızlık olduğunu ifade ettim. Size yapmış olduğu pişkinlikten sıyrılıp, hatasını anlayıp hatasını telafi etme yoluna gitmesi yolunda uyarılarda bulundum. Bu ve bunun gibi konularda hepimizi daha duyarlı olmaya çağırıyorum. Bugün yemek sitesinde meydana gelen bir olayı yarın kendi hayatımızın içinde daha ciddi boyutlarda hissedebiiriz. Canınızı hele de böyle sağlık problemleri ile boğuşurken sıkmanızı hiç istemem. Kendinize iyi bakın ki arkanızdaki bu sesli ve sessiz kitle de sizin ortaya çıkardıklarınızla mutlu olsun. Sevgilerimle.. Geçmiş olsun canım..

 • Huysuzbalık

  Sevgili Devletşah
  Çok geçmiş olsun.
  Yazılarını düzenli olarak okuyorum ve burada yeni yazı göremediğimde üzülüyorum ama önemli olan sağlık. Biz bekleriz 🙂
  Senin bileğindeki rahatsızlık elbet geçecek ama o hırsızların çalma hastalığı iyi olmayacak. Önemli olan senin iyileşmen onlara hadleri bir şekilde bildirilir. Sevgiler.

 • dilşah

  devletsah geçmiş olsun canım..

 • Yavuz Tanyeri

  Merhaba.

  Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Çağımızda bilgisayarı çok kullanan insanların artması nedeniyle, bilgisayar kaynaklı rahatsızlıklar da kaçınılmaz olarak artıyor. Özellikle “fotoşop” gibi resim düzenleyicilerle çok küçük noktalarla oynamak için, sürekli fare ile tıklama gerekiyor. Bu da birkaç parmakta ciddi rahatsızlıklara yol açıyor. Umarım sizin bu ağrılarınız, fizik tedavi sonucunda uçup gider. (:

  İçerik hırsızlığı konusunda ne yazık ki günce yazarlarının hepsi aynı dertten muzdarip durumda. Değerli yazılar yazmak, sanal ortamda tanınmak falan güzel; fakat emeğe değer vermeyen insanlar nedeniyle uğraş vererek, ter dökerek yazdığınız yazılar veya paylaştığınız çeşitli dosyalar, çok özensizce orada burada kullanılabiliyor. Acı olanı ise, bizim bunun karşısında çaresiz olmamız. Fakat bu ülkede emeğe değer veren ve bir şeyleri kaynağından takip etmeyi prensip edinmiş birçok insan var. Bunun için kaygılanmanıza gerek yok diye düşünüyorum.

  Yeniden görüşmek dileğiyle. Tanrı şifalar versin.

  Esenlikle…

 • endiseliperi

  devletşah’cığım, çok geçmiş olsun, kendine dikkat et ve lütfen şu hırsızlık yüzünden de çok üzülmemeye çalış. evet, çok sinir bozucu ama, nereye kadar devam edebilir ki böyle.

  sevgiler.

 • CeYDa

  Öncelikle cok gecmis olsun. Umarim kisa sürede parmaginiz iyi olur ve gene eski hizinizla devam ederseniz!
  Diger anlattiginiz hirsizlik olayina ise cok üzüldüm, insan emek veriyor , bir resimi düzenlemesi .vs bile zaman aliyor. Haziri kopyalamak yapistirmak tabiki cok kolay! Insan begendigi birsey olur ve izin alir yahut kaynak gösterir ama hic söylemeden almak tabiki cok yanlis!
  Sevgiler ve sagliklar

 • Ceylan

  Devletsah,
  Vakitsizlikten bu yazini da yeni okudum ve cok uzuldum, gecmis olsun arkadasim. Seni birazcik tanidiysam tum bunlardan yilmayacak kadar azimli, guclu ve hayat dolu oldugunu biliyorum. Ancak bir koltuga bu kadar cok akrpuz sigmazsa eger, arasira durup bir soluklanmak da senin en insani hakkin. Biz seni bekleriz ve ojinalidan baskasina da asla prim vermeyiz. Onlar ancak komik duruma duserler ve kopya bir is yapmanin onursuzlugu icinde yuzerler!
  Yemekname harika olmus buarada ! Civil civil, nefis tarifler, ellerinize saglik..
  Sevgiler,

 • Gül Nur

  Çok geçmiş olsun Devletşahcım… Önce sağlık!

 • Dişi Kuş

  Merhaba,

  Öncelikle geçmiş olsun.

  Sitenizi keyifle takip edenlerdenim ve söylemeliyim ki beni siz ve sizin gibi blog yazarlarının sadık bir okuyucusu haline getiren şey ne tarifler ne fotoğraflar ne de benzeri içerikler. Benim için en önemli şey blogunuzda içtenlikle yer verdiğiniz fikirleriniz, yorumlarınız ve duygularınız yani gerçek sizden izler. Bu da asla çalınamayacak, taklit edilemeyecek, kopyalanamayacak bir şey. Sahtekarların gözardı ettiği en önemli şey de bu bence. Sizi istedikleri kadar taklit etsinler siz olamayacaklar. Belki bir süre bu sonsuz alemde küçük bir yer edindiklerini sanacaklar ama üretemedikleri için kısa sürede yok olacaklar.

  Öfkenizi ve kırgınlığınızı çok iyi anlıyor olmakla beraber, bu duruma çok da üzülmemenizi ve sırf bu densizler yüzünden bizi sizden mahrum etmemenizi diliyorum 🙂

  Sevgiyle,

  Dişi Kuş

 • Devletşah

  Güzel sözleriniz, iyi dilekleriniz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Adı geçen şahıs bir e-posta ile bütün yazılarımı kaldırdığını bildirdi…

  Nurten hanım;

  Siz hiç üstünüze alınmayın. Eşiniz de siz de durumu izah eder etmez gerekli olanı yaptınız. O yüzden içinizi ferah tutun.

  Cimime 123;

  Size e-postada belirttiğim gibi başınızın belaya girmemesi için bu tip konulara dikkat edin. Ben de sizin çok iyi niyetli olduğunuza inanıyorum. Lütfen kendinizi üzmeyin 🙂

 • Şamil ARSLAN

  Devletşah hanım tekrar merhaba
  Telefonda tanışacak kadar vakit olmadı belki ama ben Bilgisayar Programcısıyım ve size sitenizdeki bilgilerin çalınmasını zorlaştıracak bazı çözümler sunabilirim.

  Konu hakkında yardıma ihtiyacınız olursa buralarda olurum…

 • Süleyman SÖNMEZ

  Devletşah parmağın için üzüldüm. İnşallah çabuk iyileşir. Bunu can-ı gönülden temenni ediyoruz.

  Benzer şekilde içerik hırsızlığıyla mücadele ediyorum. Geçen gün serverim çok yavaşladı. Biraz kodlamayla düzenlemeler yaptım ve bu arada gördüm ki sadece bir gün içinde sitemden beşbinden fazla anlık fotoğraf çekme çabası olmuş 350 site de yazılarımdan çalıntılama yapılmış. Kendilerine öyle bir süpriz yaptım ki sanırım siteleri hack edildi sandılar. 🙂 Detaylara girmiyorum ama onları pişman ettiğimi söylemeliyim!

  Daha önce (ç)alıntılama sanatında zen makalemin ertesinde yazmayı bırakıp protesto ettiğimde çok sayıda blog yazarı dostum destek oldu. Bugünlerde sürekli insanları bilgilendirmeye çalışıyoruz.

  İçeriğin çalınmasını zorlaştıran müthiş bir proje üzerinde çalışıyorum. Eğer iyice düşünürsek harika bir eğlence olacak :)))

  Çalmak için cidden çok ama çok uğraşmaları gerekecek. Yoğunluğumu aştığımda bu yapıyı tamamlayıp duyuracağım.

  Şimdilik hukuki kişiyi Google’a şikayet edelim. Utanç Duvarı sitesine yollayalım. Biraz canını yakalım. Zamanınız varsa da dava edin.

  İzinsiz alıntı yapmanın suçu 6 aydan 2 yıla hapis ve makale / yemek tarifi başına muayyen bedelin 3 katı.

  Çok ciddi bir meblağ tutacaktır.

  Kimileri mahkemeler işe yaramaz sansa da, daha geçenlerde sonuçlanan mahkemede çalan kişiye 40 küsur milyar ceza kesildi ve hapsi süresi boyunca gözetimde olmasına karar verildi. Fotokritik sitesinde detaylara bakabilirsiniz.

 • Handan

  Merhaba
  Geçmiş olsun. Yeni keşfettiğim bu blog için öncelikle teşekkürler. Çok özel şeyler yapmışsınız.

  Ben de kötü şeyler yapan insanların bu kötülüklerinin gün gelip kendi başlarını yakacağına inananlardanım. O yüzden içinizi sıkmasına izin vermeyin böyle şeylerin. Özellikle de enerjinizi almasına izin vermeyin.

  Bu kadar çok seveninizin olması çok güzel.

  Ben de en kısa zamanda sağlığınıza kavuşmanızı diliyorum.
  Sevgiler

 • aslı

  ACİL ŞİFALAR CANIM ABLACIM
  rahatsız olduğunu sitende daha yeni okudum.RabbiM en kısa zamanda eski sağılığına kavuşmanı nasip etsin inş.başına gelenleri okuyunca gerçekten üzüldüm.
  ama içimdende hani ”taklitler herzaman asıllarını hatırlatır” demekten alamadım kendimi.hukuksal olarak hakkını aramanı inan çok isterim.böyleleri yaptıklarının cezasını görmeliler.ama herşeyden güzel olanda kıskanılacak kadar güzel şeyler yapıyor olmanız.bence siz onların inadına bizlerle yazılarınızı tariflerinizi mutlaka paylaşın.sıhhatiniz düzeldiğinde inş.

  CANIM ABLACIM DÖRT GÖZLE YAZILARINI VE RESİMLERİNİ BEKLİYORUM İNŞ.
  RABBİM YAR VE YARDIMCIN OLSUN

 • özlem

  çok geçmiş olsun devletşah. acil şifalar diliyorum

 • hatice

  çok geçmiş olsun canım.emeksiz yapılan şeyler er yada geç ortaya çıkar hiç canını sıkma.toplumumuzu böyle insanlar bozuyor.onlara bir mesajım var:güzel ahlak ve vicdan rehberliği ile yaptıklarının ne kadar ters düştüğününün farkındalarmı acaba?

 • nuray yaylı

  devletsah mrb.
  öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

  ben sitenizin sessiz takipçilerindenim. yaşadığınız bu üzücü olayı bir grafik tasarımcı olarak maalesef ki çoğu kez yaşamış bulunmaktayım ve üzüntünüzü anlıyorum. bu tür olaylar üretme kabiliyeti olmayan insanların ahlaki yönünü hiç düşünmeden kendini ortaya koyma çabalarından başka bişey değildir. ama kendilerini kandırdıkları da ayrı bir gerçektir.

  lafı çok uzatmadan demem o dur ki;
  sağlığınızda düzelir düzelmez güzel paylaşımlarınızdan bizleri mahrum bırakmayın…

  sevgilerimle…

 • Eos

  selam,
  sitenizin takipcisiyim.Her iki olay için de geçmiş olsun.Yazmayarak bizleri cezalandırmayın.
  Sevgiler.

 • marissa

  Canım sana acil şifalar ya çok üzüldüm

 • Burçak Tosunlar

  Sevgili Devletşah, sizi ve sitenizi arkadaşım Hanife (Hanife’den Tarifler) sayesinde tanıdım. Dergiyi de düzenli olarak her ay okuyorum.
  Yemek fotoğrafçılığı, genel kültür, sofra tasarımı ile ilgili sayfalar çok çok güzel!
  Her ay, yakından tanımak istediğimiz güzel konuklari le tanışıyorunz sayenizde!
  Çok çok güzel bir işe imza atmışsınız, siteniz de çok çok güzel! Çok kaliteli, bilgilendirici.
  Ben de yemek yapmayı, mutfağa girmeyi, süslemeyi kısacası yaratıcılıkla ilgili her şeyi, öğrenmeyi çok çok seviyorum!
  Ben de istanbul’da yaşıyorum, anaokulu öğretmeniyim. Kitap okumayı, sanatı, dekorasyonu, doğayı, hayvanları çok çok seviyorum.
  Fırsat bulduğunuz zaman blogumu ziyaret etmenizi çok isterim.
  “http://mutlulukmutfaktagizlidir.blogspot.com”
  Benim de arada sırada dergide yazma şansım olabilir mi? Eğer beğenirseniz her ay!
  Yazabileceğim konuları belirtirseniz, fikirlerinizi belirtirseniz çok mutlu olurum. Eleştirirseniz çok sevinirim gerçekten! Kendimi fotoğraf konusunda geliştirmeye çalışıyorum!Bu arada ben size hem gmail hem de hotmail adresimden yazmıştım.Gmail’de ama orada bazı iletiler çöp ileti olarak gidiyormuş. Buraya da ikinci ve son kez yorum bırakıyorum! Eksiklerim varsa, eleştirirseniz çok mutlu olurum! Çünkü hiç geri dönlümemesi umursanmadığımı düşündürüp beni çok üzüyor açıkçası!
  Sevgiler!
  Ayrıca çok geçmiş olsun!

 • Nazar

  Merhabalar,

  Öncelikle geçmiş olsun diyorum ve tez zamanda iyileşmenizi bekliyorum.
  Bu hırsızlık gibi bizimde başıma bir olay geldi. Kendi üretip sattığımız ürünümüzün fotoğrafını ve özelliklerini belirttiğimiz yazısını başka bir sitede görünce şaşırdık. Kendilerine ulaştık fakat bu hırsızlar o kadar yüzsüzler ki, pişmiş kelle gibi sırıtıp bir de üzerine hakaret ettiler, biz de mahkemeye vereceğimizi ve bu hakaret içeren telefon konuşmasını mahkemede delil olarak sunup aynı zamanda hakaret davası açacağımızı söyledik ve yapacaktık fakat hemen sitelerinden hepsini kaldırdıklarını görünce biz de vazgeçtik olsun insanlık bizde kalsın dedik.
  Bu tarz şeyler kimsenin yanına kar kalmaz muhakkak cezalarını çekerler.

  Saygılarımla,
  Nazar

 • Münevver

  Sevgili Devletsah,

  Benim de fotoğraflarım ve tariflerim kullanıldı. Mail yazıp sorduğumda aldığım cevap şuydu: “Ne olmuş aldıysam? Alt tarafı bir fotoğraf. Önceleri fotoğraf çekme imkanım yoktu. Bu işi yapıyordum. Şimdi var. Siz de benim fotoğraflarımı alın, tepe tepe kullanın. Gören de sizi füze yaptı sanacak. Alt tarafı bir mücver.”

  Bu düşünce yapısındaki insanlarla nasıl uğraşılır? Allah’a havale edebildim sadece.

  Çok geçmiş olsun. İnşallah daha iyisindir.

  Sevgile, Nane Limon

 • saime

  ilk başta geçmiş olsun diyorum ve bazı insanlar başkalarının başarısıyla biryerlere gelmeyeme çalışırlar ve bu gibi kişilere sadece gülüyorum.:)bence sağlınız düzeldiği süre içersinde hukuksal hakkınızı arayın arayınki onlara ders olsun ..

 • SuZaN

  Şekercim geçmiş olsun..rabbim tez zamanda sağlık,şifa versin inşAllah.. Diğer üzücü olayın içinde üzüldüm.. yapılan çok terbiyesiz birşey.. Lakin şekerim birşey soracağım şimdi ben tariflerini her an internet başında olmayabilirim diye ( Verdiğin tarifleri erkek arkadaşıma yapacağım için ve internet olmassa korkusuyla) bir çıktısını almıştım bunda da bir sakınca yoktur umarım ?? ve varsa söylersin şeker çıktısını almam..

  tekrar geçmiş olsun.. sağlıklı günler inşAllah..

 • semra

  sayin DEVLETSAH hanim tariflerinizle tanisali cok olmadi ama hergün sizin sitenizi dolasiyorum size büyük gecmis olsun ayni saglik problemi bendede var ve sizi cok iyi anliyorum kendinizi fazla yormayin.Hirsizlara gelince kendini bilmez ve baskasinin basarisiyla biryerlere gelmek isteyenler bana gore ezik ve aciz insanlardir hukuksal sürecinizde size basarilar diliyorum sizi cok opüyorum allahtan acil sifalar diliyorum

 • aylin

  merhaba ,sitenizi bir kac kez ziyaret etmistim ama hic yazmadim, daha bu gun yazmaya basladim ,ha bu arada gecmis olsun insallah sagliginiza yeniden ve acilen kavusursunuz, tarifler harika, ellerinize saglik ,fazla internet kullanicisi degilim arada sen ve senin gibi marifetli arkadaslarin sitesini dolanip tarif aliyorum ,harika seyler tesekkurler .Ben uretken degilim yaa:( ama iyi bir tuketgenim:))))himm bu da bisiy en azindan tarifleriniz bosa gitmiyor:))neyse ilk gunden kafanizi sisirmeyim allah kismet ederse her tarif alisimda size laf atarim:)))hayirli geceler

 • esin

  Sevgili Devletşah,

  Bence bunu yapanları kendi hallerine bırakmamalısın.Hatta yerinde olsam yapan kişilerin site ve ya bloglarını açıkca afişe eder, yaptıkları şeyin herkesçe bilinmesini sağlardım.Hem bu şekilde bilmeden bunu yapanlar ile bilinçli olarak yapanlar ayrılır.Sen ciddi anlamda bir üne sahipsin.Seni takip eden insanların kınamak için göndereceği yorumlar bile bu durumu senin lehine çevirebilir.Tabii yapılacak yorumlar terbiye sınırları içerisinde ve ahlaka aykırı olmamak şartıyla…Neden Allah’tan bulmasını bekleyeceksin?Allah hepimize akıl fikir verdi kendimizi aklımızla savunamayacaksak neyle savunacağız?

  Bu arada deden için başsağlığı,parmağın için geçmiş olsun,doğumgünün için iyiki doğdun diyorum.Tabii herşey zamanında yapılırsa anlamlı olur biliyorum ama elimde olmayan bazı nedenlerden ötürü sitene giremediğim için bütün bu olanlardan haberdar değildim.Atalarımız geç olsun güç olmasın demişler.

  SEVGİLER TEKRAR ACİL ŞİFALAR DİLERİM…:)

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER