Minimundus – Minyatür Kentler

Minimundus – Minyatür Kentler

Avustralya Opera Binası - Minimundus

Dün eşimle Metrocity’de buluştuk. Girişteki yaklaşık 1,5 metrelik Galata Kulesini gördüğümüzde ikimizde “Miniaturk Metrocity’e örnek göndermiş” dedik. Yaklaşıp önündeki tabelayı okuduğumuzda ise durumun çokfarklı olduğunu anladık.

Metrocity Avusturya’nın Klagenfut bölgesindeki açıkhava sergisi ile yapılan anlaşma sonucunda yapılan maketler yılbaşından bu yana Türkiye’deki büyük alış veriş merkezlerini dolaşıyormuş. Büyük ihtimalle hiçbir zaman görme fırsatı bulamayacağım birçok binayı burada bu şahane dev maketlerle görmek çok zevkliydi. Görmek için geç kalmış sayılmazsınız. Sergi 13 nisan pazar günü kapanıyor.

Linkler

Not: Fotoğraf Minimundus sitesinden alınmıştır.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

2 Responses to Minimundus – Minyatür Kentler
  • nuran

    Büyük şehirlerde yaşamanın imkanını orada yaşayanlar iyi bilsinler.Sergi gezmeyi çok severim ama küçük şehirlerde yaşamak bazı yönlerden güzel olsa da sosyal yaşantı biraz kısıtlı oluyor.İyi ki devletşah bizleri aydınlatıyor.Sonsuz teşekkürler….

  • behiç bülent dağdeviren

    bu mudur devletşah yani. önceden haber verseydinde bunu proğrama alsaydık ya. bu aralar havalar müsade ediyor. etkinliklerin bini bir para. mesela hafta sonu fotoğraf gurubumuzla emirganda lale festivalindeyiz. bu yaz olmazsa bir etkinlikte buluşma proğramı yapabiliriz eğer sende müsait olursan. aslında en güzeli hep beraber bir hafta sonu piknik ya sen meşgulsündür diye demeye dilim varmıyor. biraz dahi olsa iyileşmişsin galiba sevindim. esen kal.

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER