Gleusteen & Ordronneau – Grieg, Dvorak, Franck

Gleusteen & Ordronneau – Grieg, Dvorak, Franck

[kml_flashembed movie="http://magnatune.com/img/magnatune_player.swf?playlist_url=http://magnatune.com/artists/albums/gleusteen-grieg/hifi.xspf&autoload=true&autoplay=true&playlist_title=Grieg%20-%20Dvorak%20-%20Franck%20:%20Gleusteen%20and%20Ordronneau" width="500" height="120" wmode="transparent"/]

İnsanların hayatlarında seçim yapmak zorunda kaldıkları önemli dönüm noktaları vardır. Bugün yayınladığım albümde keman çalan Kai Gleusteen de üniversite yıllarında bu tür bir seçimi yapmak durumunda kalmış. Michigan Üniversitesi’nde antropoloji, geofizik ve felsefe gibi farklı alanlarda çalışmalar yaparken keman öğretmeninin verdiği ilhamla son tercihini müzikten yana kullanmış. Okul yıllarından sonra Avrupa’ya taşınarak Paris ve Prag gibi kentlerde müzik kariyerine başlamış. Sanatçı J.B. Guadagnini tarafından 1781 yılında yapılmış bir kemanı çalıyor.

Catherine Ordronneau ve Kai Gleusteen

Okul konusunda benzer bir kaderi taşıyan partneri Catherine Ordronneau ise Hukuk’tan müziğe geçiş yapmış. Müzik ve edebiyata olan tutkusu onun Avrupa’nın çeşitli kentlerine seyahatler yapmasına sebep olmuş.

İkilinin bu ortak albümünde eserler, modern kompozitörler olarak tanımlanabilecek Edward Grieg, Antonin Dvorak ve Cesar Franck’ten seçilmiş.

Albümün telif haklarını görmek için tıklayın.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

4 Responses to Gleusteen & Ordronneau – Grieg, Dvorak, Franck
 • Eda Suner

  Valla senin müzik zevkine hayranım tavsiye ettiklerin hem on numara çıkıyor sağol arkadaşım.

 • Meral

  Sevgili Devletşah, çok uzun zamandan sonra tekrar merhaba.İnternet modem hattımda yaşadığım sıkıntıdan dolayı sitene giremiyordum.Girebilsem bile müzikleri dinleyemiyordum.
  Bugün sorunum giderilince ilk iş sitenin müzik bölümüne girip, yeni müzikleri dinlemek oldu.
  Müzik albümleri konusunu atlamayıp bilgi verdiğin için çok sağol.(Bu arada ben de 1 ağustostaki sürprizi merak ediyorum)
  Sevgiyle kal…

 • aylin

  merhabalar.siteniz bana hemen hemen her konuda fikir sahipligi yapıyor.cd yerine sizin sitenizi açıp müzik dinliyorum. ama bu cd lerden birkaçına sahip olmak istiyorum.nerden temin edebilirim.cevap verirseniz sevinirim.mutlu zamanlar geçirmeniz dileğiyle.

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER