Google Bize Logo Yapsana!!!

Google Bize Logo Yapsana!!!

Gugıl

İlk defa ne zaman Google’ın temalı logosunu gördüğümü tam hatırlamıyorum. Ama tepkimi hatırlıyorum… “Aaa… Google hacklenmiş!!! Ama hackleyenlerin de sanat yönü pek kuvvetliymiş.” Fakat az sonra farkettim ki bu bir gelenek ve ben daha önce sadece 2 kere daha yapılan bu işleme tanık olmamışım. İşte o gün bugündür işim olsa da olmasa da Google’ı hergün mutlaka ziyaret ediyorum. Bugün değişik birşey var mı diye..

Sonraları öğrendim ki bu logoları Koreli Dennis Hwang isminde bir kişi tasarlıyormuş. Ve tek işi buymuş, Google’a özel gün logosu tasarlamak…

Hergün girip bakmamın tek nedeni vardı aslında “birgün bizimle alâklı birşey çıkar mı?” Özellikle Razmazan ve Kurban bayramlarında, 23 Nisan ve 19 Mayıslarda daha bir heyecanlı ve umutlu oluyorum. Fakat malesef bugüne kadar beni sevince boğacak bir görüntü ile karşılaşmadım. Geçen yıl Google Türkiye’nin kurulması umutlarımı arttırmış ama sonuçsuz bırakmıştı.

Google Bize Logo Yapsana

Bugün gördüğüm bir site beni gülümsetip tekrar ümitlendirdi. Google Bize Logo Yapsana Amaçları benim gibilerin isteklerini yerine getirmek. Google’da Türkiye hakkında bir logo yayınlatmak. Gerçekten yayınlandıklarını hayal edip mutlu oldum… İnşallah hayal olmaktan çıkıp gerçek olur.

Hazır başlamışken bir iki tane de fikir vereyim:

  • Malum bu yıl Mevlâna yılı olarak seçildi. O yüzden bu konsepte uygun bir tasarım yapılabilir. 17 Aralık günü için.
  • Nedense hayallerimde hep bir Dede Efendi logosu var. Ne güne konulur bilmiyorum ki…
  • Bir de 18 Mart Çanakkale şehitleri için logo istiyorum.”
  • Sonra “oo” harflerinin kaplumbağa olduğu ve “Kaplumbağa Terbiyecisi” resmine atıfta bulunan bir logonun çok şık olacağı görüşündeyim.
  • En imkansız fikrim ise İstanbul’un fethi ile ilgili. Tabi bu komşumuzu fazla rahatsız edeceğinden düşünülmez bile. Halbuki bir çağın kapanıp bir çağın açıldığı gün değil mi?
  • Ramazan başlangıcı için pidelerden “oo” ve ışıkları yanmış minareden “l” harfi istiyoruz..

Sizin logo hayalleriniz nelerdir?

Linkler
Kalıcı bağlantı

Related Posts

4 Responses to Google Bize Logo Yapsana!!!
Yorum yapın

YORUMU GÖNDER