İstanbullu Denizini Özlüyor

İstanbullu Denizini Özlüyor

İstanbullu Denizini Özlüyor

Hatırlarsınız Yemek.Name’nin mayıs sayısında, Fikir Sahibi Damaklar‘ın yazarı çok sevgili Defne Koryürek’in lüferin İstanbul’u terk edişiyle daha doğrusu bilinçsiz tüketim ve avlanması ile yok edilmesine dair yazısına yer vermiştik.

Geçtiğimiz günlerde Defne hanımdan bu konuya dair bir davet aldım. Sizlerle de paylaşabileceğim bir davet. Adalar Müzesi‘nin açılışında iki farklı sohbet olacakmış. Bunlardan ilki Bakırköy, Kadıköy ve Küçükyalı Su Ürünleri Kooperatifleri başta olmak üzere balıkçılarımızın bir araya geleceği bir dert ve çözüm arama meclisi. İkincisi de İstanbul’un denizlerini konuşacak tüm yemekçilerin katılacağı bir sohbet meclisi olacakmış.

O gün başka bir programım olduğu için ben katılamayacağım. Ama belki siz müsaitsinizdir ve İstanbul’un denizine, balığına sahip çıkmak için söyleyecek bir çift sözünüz vardır. Eminim Defne hanım sizi orada görmekten de sizinle sohbet etmekten de mutluluk duyacaktır.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

One Response to İstanbullu Denizini Özlüyor
  • nesrin

    Devletşah hanım ilk İstanbul,a gelişim orta okul ikinci sınıfta idim floryada plaja gitmiştik, balıklar, denizin rengi,kumsal tertemizdi aradan geçen çok uzun yıllar sonra floryada ne denizin rengi nede balıklar nede kumsal kaldı. istisnalar kaideyi bozmaz ama Hepimiz elbirliği ile bilerek yada bilmeyerek Dünyanın en güzel şehri İstanbul,umuzu malesef mahvettik .Defne hanımın bu güzel çalışmasını ve bizlere bu güzel proğramlardan haberdar ettiğiniz için teşekkür ederim. Başarılar ,Sevgiler…

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER