istanbul’un lüfer bayramı

istanbul’un lüfer bayramı

istanbul’un lüfer bayramı

Ekim ayının 3. cumartesisi iki yıldır başka anlamlar taşıyor. Lezzetini en çok sevdiğim balık için İstanbul’da bir bayram kutlanıyor. Türkiye’nin, Ege’nin değil İstanbul’un Lüfer Bayramı var… 24cm’i geçen çinekopların bayramı bu…
Söylemeden edemeyeceğim, bu yıl da geçen seneki gibi beni en cezbeden bölümü ‘anne bak lüfer çizdim’. Sûfî‘nin de eli kalem tutsun bana lüfer çizsin… Lüferi resimlerden, fotoğraflardan bilmesin. Tadını, kokusunu, dokusunu bilsin. Her yıl bayram coşkusu ile lüferle buluşsun…

Bayram bahanesiyle, 174’ü arayıp 24cm’den küçük çinekopların tezgaha düşmesini engellemenin sizin elinizde olduğunu da hatırlatayım isterim.

Link

İstanbul’un Lüfer Bayramı programı

Kalıcı bağlantı

Related Posts

2 Responses to istanbul’un lüfer bayramı
 • Duygu

  Merhaba Devletsah,
  güzel lüfer pişirme tariflerini bekliyoruz 🙂
  dönüşüne sevindik. sevgiler.

 • M.V.DİKMEN

  Sitenizi ve tarifleriniz çok uzun zamandır ilgiyle takip ediyorum. İzmir Urla’lı olmam dolaysıyla etten daha çok ot’a aşığız. Yeni başlayan yağmurların arkasından yenilebilir tüm otlar çımaya başlar. Sizlerin sadece hardal dediğiniz otun bile 5 çeşidi radikanın çeşitleri mantarlar diğer otlar. İşte o zaman gelsin börekler, katmerler, boraniler, salatalar. Birde Ege^’nin eşsiz balıkları. Bizde iki Sufi büyüttük. Biri Gizem diğeri Okay. Şimdi Gizem 32 Okay 28 yaşında. Geriye dönüp baktığımda tüm bu yıllarn bir gün gibi. Keşke SUFİ bize yakın olsaydı. Birde Egenin eşsiz balıkları.

  Adresinizi mail adresime gönderirseniz. Söylediklerimi ve halis ev yapımı %100 doğal tarhanadan ve sütlü bulgur ile doğal otlardan karışık bir tutam size gönderirim.
  Mutluluğunuzun daim olması dileğimle.

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER