Kadınları Anladım

Kadınları Anladım

Yazan:

Kadın

Bir kadın çocuktur aslında. Çocuk gibi davranmayı sever.. Erkeğin kendisine bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini de ister. Bir çocuğu okşar gibi incitmekten korkarak okşamalıdır erkek kadını.. Ama her kadın çocukça da olsa dinlenilmesini, dikkate alınmasını ister. Yani bir kadının çocukluk yapmasına izin vereceksiniz, ama asla onu bir çocuk olarak görmeyeceksiniz.

Bir kadın güçlüdür aslında. Hatta erkeklerden çok daha güçlüdür. Ama bu gücünü her zaman ortaya koymasını sevmez. İster ki erkeğin gücü kendisine huzur versin. Kendi kendine yapabileceği şeyleri bile erkeğin yapmasını bekler. Böylece hem daha kadın olduğunu hissedecektir hem de erkeğinin ne kadar güçlü olduğunu görecektir. Ancak kadın gücünü göstermek istediğinde onu engelleyemezsiniz. Yapmak istediği birşey varsa mutlaka yapar.

Bir kadın sevgilidir aslında. İçinde her zaman sevgiyi taşır. Sevdiklerinden kolay kolay ayrılamaz. Sevdiklerini kolay kolay kıramaz. Zor sever ama tam sever. Bir kadının tam anlamıyla sevebilmesi için yüreğinin kabul ettiğini beyninin de kabul etmesi gerekir. Ve sevmezse de onu asla sevmeye zorlayamazsınız. Belki kolayca yüreğine girebilirsiniz. Ancak beyninde yer etmemişseniz her an terk edilebilirsiniz. Sevmediği halde terk etmeyen kadınlar da var elbette. Bunun nedeni ise engelleyemedikleri acımak duygusudur.

Bir kadın yalnızdır aslında. Hiçbir zaman kadını bütünüyle elde edemezsiniz. Kendisine ait bir dünyası vardır ve orada hep yalnızdır. O dünyaya kimsenin girmesine izin vermez. Hiçbir anahtar o dünyanın kapısını açamaz. Yalnızlık onun sığınağıdır. O sığınağa ne zaman gireceğine, ne kadar kalacağına hep kendisi karar verir. Sığınaktayken oradan çıkmaya zorlarsanız onu sonsuza dek kaybedebilirsiniz.

Bir kadın bilgindir aslında. Neler yapabileceğini erkek aklı hayal bile edemez.Yaratıcılığının sınırı yoktur. Ama bunu ortaya çıkartmak için hayatının erkeğini bekler. Hoyratça harcamaz yaratıcılığını sadece erkeğine saklar. Bir kadının gerçek erkeği olmayı başarabilmişseniz çok şanslısınız demektir. Çünkü yaşamınız asla sıradan olmayacaktır.

Bir kadın hayattır aslında. Çünkü hayatın içinde olan her şey ancak kadınlar olduğunda anlam kazanıyor. Yemek yemek, su içmek bile. Bir kadının elinden içtiğiniz suyla kendi kendinize bardağı doldurup içtiğiniz su arasındaki lezzet farkını anlayabiliyor musunuz?

Anlıyorsanız ne mutlu size. Anlamıyorsanız, ne yazık ki yaşamıyorsunuz….

Kalıcı bağlantı

Related Posts

2 Responses to Kadınları Anladım
 • Hasan Erer

  Efendim,

  Kütüphaneye girdim, sayı az , herhalde zamanla çoğalacak.

  Can Dündar Nisa Taifesinin (kadın milletinin) sadece bir kısmını anlamış ; aslında bu taifenin varyantları ve branşları pek muhtelif olduğundan , tamamını anlayıp ona göre (doğru) davranmak olası değildir. Nasıl dünya plajlarında, kimyasal, fiziksel ve kristallografik yapı bakımından birbirinin tamamiyle eşi iki kum tanesi bulunamaz ise ( ben saymadım ve ölçmedim, alimlerin yalancısıyım) kadın cinsi de tasnife sığmaz. Bu bakımdan Can Dündar hayal kuruyor.

  Yemek tarifleri ve Site konstrüksiyonu itibariyle yazdıklarım iltifat değil, sadece hakikatin anlatımı olabilir.

  Başarılı çalışmalar.

 • H E

  Efendim;

  Bugün Dündar’ı tekrar okuduğumda nekadar çok sayıda karakteri ıska geçtiğinin de farkına vardım:
  Bakarmısınız; 1. Elizabeth (Queen of British Empire), Paris Hilton, Florence Nightingale, Hürrem Sultan, Eva Peron, Madonna Louise Ciccone (bildiğimiz superstar), Marie Curie, Mother Teresa, Beyonce, Mata Hari, Catherine Tramell (Sharon Stone -Basic Instinct) , Margaret Thatcher ve -bizden bir isim – Tansu Çiller (Amerikada emlak sahibidir kendileri) , ve daha pek çoğu, okyanus plajlarındaki kum taneleri gibi değil mi? Birbirine benzer yanları var mı?

  Sonuç: Her insan bir dünyadır ve klasifiye edilemezler vesselam.

  Bilvesile saygılar sunarım.

  H. E.

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER