Komşularla Toplandık

Komşularla Toplandık

Daha önce sizlere Komşu Komşuya Yaşam Merkezinde ders vermeye başlayacağımdan bahsetmiştim. İlk dersime beni yalnız bırakmak istemeyen İstanbul’daki Yemek.Name ekibi de toplanıp gelmişti.

Doğumgünü Sürprizi

Hatta hazırlıkları yapmak için gittiğimde onlar çoktan gelmiş beni bekliyorlardı. Beraberce mutfağımızı tanıyıp, malzemelerimizi kontrol ettikten sonra dersin diğer katılımcılarını beklemeye koyulduk. Diğer konuklarımız geldiğinde bu defa bağlasan yerinde duramayan Ayşem ve Gül Fatma ortadan kaybolmuştu. Handem ise dersle ilgilenmek yerine elinde fotoğraf makinası sağı solu çekip duruyordu. Baktım ki bizim kızları toparlamanın yolu yok. ‘Peki biz başlayalım, onlar gelince katılır’ diyerek kolları sıvadım. Tam menümüzü açıklamak üzereydim ki üç kişilik dev koro ‘iyi ki doğdun’ şarkıları söylemeye başladı. Şaşkınlığımı tahmin edersiniz tabi…

Doğumgünü Sürprizi

Düşünsenize doğumgünümün üzerinden günler geçmiş. Herbiri ile ayrı ayrı görüşmüşüz. Bana çok şirin hediyeler verip doğumgünümü kutlamışlar… Başka bir doğumgünü partisi için gizli gizli yürüttüğümüz organizasyonda kendilerine tirip atıp küsmüşüm. Otuzlu yaşların ortasına yaklaşan birisi gibi davranıp konuyu akşama unutup gitmişim. Anlayacağınız o gün o saatte böyle birşey olacağı aklımın ucundan dahi geçmiyordu.

Ayşem’in yaptığı o muhteşem macaronlu pastamızı kestikten sonra dersimize başladık. O gün menümüzde olanları da listeleyelim:

Diğer katılımcılarımızla beraber hem sohbet edip hem de yemeklerimizi pişirdik. Herşeyi masamıza koyduğumuzda herkesin yüzünde bir gülümseme vardı. Hep beraber yemeklerimizi yerken aşağı kattan kahkahalarımıza bakmak için çıkanlar olduğunu söylemeliyim.

Öncelikle kızlara hem beni ylnız bırakmadıkları için hem de bu kadar güzel bir sürpriz hazırladıkları için çok teşekkür ediyorum. Yarın Bağdat Caddesindeki Komşu Komşuya Yaşam Merkezinde yeni dersim var. Sürprizlerle dolu derse sizleri de bekleriz.

Linkler

*Fotoğraf Ayşem Öztaş tarafından çekilmiştir.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

11 Responses to Komşularla Toplandık
 • nesrin

  Devletşah hanım dersinize katılmayı çok isterdim, benim okula gitmem gerekiyor başarılar sevgiler.

 • ozge

  Bu komşu fırındaki dersler neden çalışan kadınları düşünerek bir de Cumartesi ya da Pazar günü yapılmıyor ki? Ben böyle okuyup iç geçirmek zorunda mıyım? Biri bunu ilgililere iletemez mi acaba?

 • asuman

  Nice yaslara,

  Sevgiler,
  Asuman

 • DİCLE

  ya herşey istanbulda ankaradakiler neyapacak şimdi çok bozuldum ama :)))

 • öznur

  Sevgili Devletşah,

  Mutlu günlerden mutlu yarınlara doğum günün kutlu, başarıların devamlı
  olsun. Koşullar elverdiği sürece bizlerle kal. Sevgilerimle,

 • çocuk montu

  ankarada kiler bekleme hakkını kullanacaksonsuza kadar 🙂

 • Profesyonel ellerden çıkan doğumgünü pastası haliyle böyle güzel olur. 🙂
  Nice nice yıllar olsun sağlıkla ve sevdiklerinizle…

 • Ayşegül

  Doğum gününüzü kaçırmışım Devletşah hanım,

  Nice güzel yaşları hep böyle mutlu geçirmenizi diliyorum.

  Sevgiler

 • sardag

  Vakit buldukça nette takip etmeye çalıştığım sayfalardan birisi devletsah.com. Normalde yorum yazmak adetim değil ama doğumgününüzde çekilen fotodaki mutluluğunuzu görünce yazmadan edemedim. En kötü gününüz bu güzellikte olsun.Selametle…

 • nun

  Devletşah hnm.doğ. gününüz kutlu olsun.Çok sık giremesem de takipçinizim. Bu arada saç modeliniz yeni mi bilemiyorum ben ilk defa görüp dikkat ettim ama size müthiş yakışmış.Enerjiniz yenilenmiş sanki ve sizi çok çok genç göstermiş.Harika bir seçim ve kesim…Sevgilerle…

 • Saadet

  Sevgili Devletşah,

  Geçmiş doğum günün kutlu olsun, iyikide varsın

  Sevgiler

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER