O pasta mı bu pasta mı?

O pasta mı bu pasta mı?

O pasta mı bu pasta mı?

Size de olur mu bilmiyorum bir yerde yemek yerken keşke menüde şu da olsaydı, böyle bir tatlı da olsaydı gibi laflar çıkar hep ağzımdan. Yıllardır pastaları, tatlıları ve evimizin yoğurt yapamadığımız günlerindeki vazgeçilmez yoğurdu ile tanıdığım Özsüt’ten 5. Benim Özsüt Pastam Yarışmasında jüri üyeliği teklif edildiğinde neler düşündüğümü tahmin edebilirsiniz.

Ocak ayının başından beri dünyanın her yerinden 1000’e yakın pasta tarifi yarışmaya katıldı. Anlayacağınız işimiz zor. Tariflere baktıkça ne cevherler var demeden edemiyorum. Hele benim işim daha da zor. Malum şekerli gıda tüketiminde yüksek kriterlerim var. Yarışmanın en önemli kuralı da benim bu yüksek standarlarımı içeriyor: her şey tamamen özgün, ev yapımı ve doğal olmalı. Katkı maddesi kullanılmamalı.

12 Nisan’da birbirinden renkli jüri üyesi arkadaşlarımla birlikte bu tatlı yarışa son noktayı koyacağız. Tatlı yiyip tatlı konuşacağız. Ve bu 1000 tariften kazanan sizler de tadına bakabilin diye Özsüt 2014 Yaz Menüsüne girecek.

Yarışmayla ilgili tüm gelişmeleri Özsüt’ün sitesinden (www.ozsut.com.tr) ve Özsüt’ün Facebook sayfasından (Facebook.com/Ozsut) takip edebilirsiniz.

Kalıcı bağlantı

Related Posts

One Response to O pasta mı bu pasta mı?
  • nesrin

    Devletşah hanım merhabalar bu kadar çok pasta içerisinden seçmek zor olsa gerek . lezzeti , görünüşü kadar önemli olan muhteviyatını değerlendirmek , sizin sitenizi yazılarınızı tariflerinizi her zaman faydalanıyorum takip ediyorum. Adaletli,ahlaklı olduğunuza eminim. kazanan pastayı tadmak için özsüt pastanesine gitmeyi bekliyorum başarılarınız daim olsun selam sevgiler.

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER