Röportaja gidiyorum!

Röportaja gidiyorum!

Zeki Açıköz

Bir kaç hafta önce televizyonda Sheraton Otelinin Baş Aşçısı (Executive Chef’i) Zeki Açıköz’ü televizyonda bir tarif verirken gördüm. Tarifi verirken bazı püf noktalarından da bahsediyordu. Açıkçası neşeli üslubu ve anlattıkları çok hoşuma gitti. İşte tam bu sırada aklımda bir soru belirdi. “Acaba benimle de röportaj yapar mı?” İyi güzel de ben şimdi nasıl bulacağım bu adamı dedim kendi kendime. Acaba Sheraton’a yemeğe gidip, ardından aşçınızla tanışmak istiyorum mu demeliydim? Çok film seyrediyorum diyerek bu fikirden vazgeçtim. Biraz internet dedektifliği yaptıktan sonra kendisinin aynı zamanda Başkent Aşçılar ve Turizm Birliği Derneğinin başkanı olduğunu öğrendim. Gerisi kolaydı. Kendisine bir e-posta gönderip isteğimi bildirdim. Sonra da çok ümidim olmamasına rağmen oturup soruları hazırlamaya başladım. Ve dün akşam kendisinden “tabii ki neden olmasın” yazılı cevabı aldım. Evet bir aksilik çıkmazsa 15 gün sonra Zeki beyle bir röportajım var. Peki sizin sorunuz var mı?

Kalıcı bağlantı

Related Posts

7 Responses to Röportaja gidiyorum!
 • serinmavi

  Röportajı merakla bekliyorum Devletşah,bakalım neler okuyacağız…Kolay gelsin şimdiden 🙂

  Selam ve sevgiler

 • kütahya

  eminim sen sorulması gereken hereyi soracaksındır, herşeyiyle harika bir site ellerine yüreğine aklına ve ailene sağlık

 • Tuba

  Hadi bakalim kolay gelsin devletsah. Roportaji ben de merakla bekliyorum. Guzel de bir tarif bizler icin almayi ihmal etme lutfen. Sevgilerle,

 • hera

  sevgili devletsah,

  merak ediyorum, mutfakta kadin asci mevcut mu? genel olarak kendisinin kadin personelle calismak konusunda fikri nedir? genel kaniya gore ticari mutfak, uzun calisma saatleri ve cok siki disiplin kurallari nedeniyle erkeklerin yeri olarak gorulur ya, o nedenle.. kolay gelsin

 • Ceren

  Mutfağında bulundurduğu olmazsa olmaz elektrikli aletleri neler?

 • nesrin turan

  devletşah hanım çalışan hanımların.benim televizyon seyretmeye vaktim yok yemek proğramları genelde sabah oluyor herhalde. sizin sitenizdeki tariflerden iyi sonuçlar alıyorum. yazınızda belirtmişsiniz zeki açıköz beyefendi ünlü bir aşçı biz sheratona gidemiyeceğimize göre sayenizde sheraton mutfağının pirinin bilgi ve deneyimlerini sizin siteniz vasıtası ile ulaşacağız teşekkürler. merakla bekliyorum başarılar sevgiler.

 • betül

  aşçılar her zaman mesleklerini bir sanat ve bir aşk olarak gördüklerini söylerler fakat hiç bir aşçı eve geldiğinde mutfağı kullamaz hep eşlerinn yaptıklarını yerler yetmez bide beğenmeyip nasıl yapması gerektiğini uzun uzun anlatırlar. yemek yapmak madem bu kadar aşk-i bi durum neden erkekler işyerleri dışında yemek yapmaktan bu kadar kaçıyor ??
  not : benim babamda aşçı 🙂

Yorum yapın

YORUMU GÖNDER